Piticodromul Festiv de Sept - Oct 2005 (213)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

mda, am vorbit, fac la joyland. doar ca mi-e teama ca facem o intreaga tevatura pt noi, nu pt copil :(. incerc sa ma temperez si sa consult si copilul pe cat posibil. e bine ca mai am timp. dar m-ati activat voi mai din timp.
nusht de ce am un feeling ca fi-miu va fi cu mucii-n brau in seara de dinainte .

cristina, mama de radu (09.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Mary, era mare plicul? Ca mi-e ca ma cheama la posta, acum la cat sunt astia de tampiti, ma cheama sigur! Deci sa ma astept sa ajunga si la mine peste 2 saptamani daca in 1 ajunge in Italia

Cristina, stai calma, daca nu va fi Radu mucos, vor fi altii la petrecere cu muci-n pamant. Eu deja nu ma mai agit, doar sa nu aiba copilul febra, in rest ii primesc la petrecere

Sotul iar ma invarte, acum a gasit undeva pe langa "La Mama" de pe Delea Veche, intr-o vila speciala pentru petreceri, nu gradinita, nu afterschool si de la ora 11.00. Deja eu sunt satula, de ce a trebuit organizez asa ceva? Aaaaa, pentru ca plodul abia asteapta sa fie ziua lui si noi avem motiv sa il santajam cu diverse pana atunci .

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Cateva poze cu tortul, cu artificii, si cu Ana.


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinela79 spune:

Buna ziua si de la noi..La multi ani copii frumosi sarbatoriti din 18 incoace...sa fiti sanatosi si sa cresteti mari.
Noi ne-am sarbatorit sambata acasa, e ultimul an cand mai facem asta...am tot amanat momentul spatiilor speciale pt ca am zis ca e mic, dar m-am convins ca a fost o mare nebunie.Anul trecut era casa goala, nu m-a deranjat deloc ce a ramas in urma,acuma fost dezastru si au fost doar 6 copii.Eu am zis ca anul asta inca mai tinem acasa, eu vroiam sa nu dau copiilor mancare nesanatoasa,le-am pregatit peste, puiut, salate, si aproape ca nu au mancat , deci ei asteapta petrecerile pentru ca atunci au voie sa guste si ei din altceva decat fructele si legumele zilnice, carnita si laptele de care nu duc lipsa de obicei.
Una peste alta a doua zi iaris al meu era cu febra 40...nu am ajuns al urgenta pt ca stiam ce are, s-a plans de ureche ..era clar.Ieri l-a dus Mihai la medic, bineinteles ca are otita la urechea dreapta..acum doua luni a facut la stanga, si le alterneaza mereu.Deci suntem pe antibiotic si marait pana peste poate ca nu vrea sa il ia decat cu rugaminti si cu pacaleli, iar la sf fiecarei reprize primeste o bombonica M&M
Jadi nu ai incercat sa faceti schimb de jucarii?LA IAris asta merge cel mai bine, de ziua lui am alternat jucariile si am scos de prin dulapuri si cele cu care nu se mai juca si am facut schimb la greu, cu ceilalti copii, si nu s-a crizat deloc, si el e posesiv cu ce are el, dar e receptiv la schimburi, sau,..in parc de exemplu vor 2 pe o bicicleta, o masinuta, facem cu randul si ne iese.Cand urla ca vrea ceva plecam din parc.Si stie ca nu toate jucariile i s ecuvin, stie ca trebuie sa isi astepte randul, ca trebuie sa ceara voie.Ma distreaza ca merge la mamicile din parc si zice intr-o franceza stalcita "Je peux l'essayer?"
Succes tuturor mamicilor care au copii la gradinita, acomodare usoara si cat mai putine lacrimi.Iaris a avut si el o saptamana,sau doua din astea plangacioase, cand am schimbat gradinita, dar acum e super, nu ma plang deloc pt ca se comporta excelent.LA noi capitolul mancare este cel mai aiurea, ca nu prea mananca acolo, dar nici acasa nu mananca decat ce ii place si am ajuns la cateva mancaruri de le pot numara pe degetele de la o mana.
Sa aveti o zi frumoasa, la noi e rece, e toamna tarzie.Anul trecut cand am venit aici in septembrie era asa frumos si cald..
V-am pupat

Mary, mamita lui Iaris(18.09.2005)
"La liberté est le droit de faire ce que les lois permettent"
de aici incolo alte poze noi cu noi
www.totsites.com/tot/iaris" target="_blank">paginuta lui Iaris
Mozart
www.youtube.com/watch?v=XrA2ooglvGc&feature=related" target="_blank">Evangeline

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sarmisa spune:

Oau...miflore!
Super tort, superba Ana!

sarmisa mamica de mayanna (19 Oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Super tortul si Ana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

miam, miam...chiar ca e fain tortul...merge si pt copii? desi cred ca lui Milan i-ar fi de ajuns trenul....dar ce fac cu ceilalti copii?

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

http://lilysblog-lily.blogspot.com/2007/10/index-torturi-copii.html
ia uitati ce torturi...bucatareasa pare suspecta...si pacat ca e din Arad...in rest torturile sunt suuuper!

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sarmisa spune:

Buna tuturor!
Rusine sa-mi fie ca nu am mai intrat pe aici mai ales ca e sarbatoare aici in piticodrom .Tuturor copilasilor le doresc multi ani fericiti, cu bucurii, sanatate multa si lor si parintilor! Sper sa ma iertati. Citesc asa pe apucate cand prind umpic de timp, iar de scris...
Mayanna e bine cu gradinita, nu ma pot plange, devine pe zi ce trece mai scumpica, e intr-o faza f calma...Asteapta ziua ei cu mare nerabdare, ii zice ziua trotinetei-asta isi doreste de prin iulie si noi i-am zis ca va avea una cand face 3 ani.Nu cred ca vom avea o petrecere in afara casei, doar ceva restrans acasa cu cativa copii.
Si vreau sa va mai zic ceva...mai asteptam un bebe,sper sa fie bine, eu nu ma simt tocmai in forma, dar imi doresc sa fie bine.
Va pe toate!

sarmisa mamica de mayanna (19 Oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Miflore, ce frumoasa e Ana! Si tortul superb! (Ana are aceeasi culoare si la ochi si la par?)

Sarmisa, felicitari!

Mergi la inceput