PCOS (10)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirimir spune:

multumesc Gudinde,
tocmai de aceea ma simteam vinovata pentru ca voi fetele sunteti mereu alaturi de cei cele care au nevoie, mai ales tu, cu sfaturi si incurajari.
Nu am facut inhibinaB si nici anticorpi antimullerieni.In z2 am facut FSH -4,29 si Estradiol 151,1.D-na dr.a fost nemultumita si dezamagita de aceste rezultate si indrumare urgenta spre comisie."Nu mai avem timp" a spus de mai multe ori.
Multa sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noname spune:

Buna fetelor!!!
De mult timp nu am mai intrat pe aici....
Pe data de 30 septembrie am programare la doamna Dr. Corina Neamtu.
Vreau sa mai aflu o alta parere.
Intre timp nu am mai facut nici un fel de tratament, nici macar cu metformin,si drept rasplata, CM nu a mai venit, si nici un test cu doua liniute nu am:((
Voi vedea ce este de facut din 30 incolo.
Voi ce mai facetzi?
A mai ramas cineva graviduta pe aici?
Pupici dulci si la cat mai multe teste pozitive!!!




Vreau si eu sa fiu
Bb hai la mama!!!

Dana
http://tt.lilypie.com/V2Z0p2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

mirimir,

Te rog activeaza-ti optiunea de mesaje private. Vreau sa-ti trimit un PM.

noname,

Succes! Tinem pumnii sa vi cu vesti bune sau cu un plan de actiune de la dr. Neamtu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marijan90 spune:

Mirimir,nu ai intrebat-o pe d-na dr.de ce nu mai e timp? Ce a vrut sa zica cu asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

n-am apucat sa citesc prin capitolul trecut. Marijan, tu ti-ai facut vreodata LH in z3? E ok?
Pentru ca in z14 si eu aveam o valoare superba doar ca valoarea aia era constanta si in restul zilelor din luna iar ca sa ovulezi trebuie sa fie cresterea brusca a lh-ului in z14(sau ma rog cu variatii +/-) si dupa aia iar sa scada. Problema este ca in pcos de cele mai multe ori lh-ul e mare in mod constant si din cauza nici nu vine ciclul cu lunile.


CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns margabadea spune:

gata, fetelor, am rezultatele la analize , dar nu stiu cum sa le interpretez...

asadar, avem irmatoarele valori:
- amilaza pancreatica: 17.32
- apolipoproteina A1: 1.26
- apolipoproteina B: 0.74

Ma ajuta cineva sa le interpretez?

Multumesc, fetelor!

marga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Buna fetelor.
Tocmai am fost diagnosticata ca avand PCOS.
Socul nu e mare avand in vedere ca stiam ca am ovare micropolichistice.
Se pare ca in urma unui tratament de fertilizare m-am ales si cu asta.
Acum ma pregatesc de un nou FIV si vroiam sa imi ziceti si mie ce remedii naturiste sunt pt PCOS
Ma gandeam sa imi pregatesc ovarele pt un nou tir de injectii cu Gonal
Multumesc frumos

elena***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marijan90 spune:

nu psj nu mi-am facut lh in z3 dar o sa imi fac acum in luna octombrie dupa urmatoarea menstruatie. Mie asa mi-a dat dr sa fac in z14 si eu m-am conformat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marijan90 spune:

am facut ieri (adica z21) restul analizelor si astazi am raspunsul. Ma poate ajuta cineva cu interpretarile rezultatelor.Please
DHEA-S: 301,2 #956;g/dL Val de ref: 98.8 - 340
Estradiol: 271 pmol/L
Progesteron: 9.73 nmol/L
Prolactina: 318 #956;UI/mL Val de ref: 127 - 637
Testosteron: 1.84 nmol/L Val de ref: 0.22 - 2.9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marijan90 spune:

elenada, imi pare rau ca ai fost diagnosticata cu PCOS. Si eu am avut de cand ma stiu ovare micropolichistice si cand mi s-a dat acest diagnostic m-a dat peste cap, dar asta e viata si sper sa reusesc sa am si eu si toate fetele de aici un BB

Mergi la inceput