TOAMNA SE NUMARA... GEMANUTZELE!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olim spune:

vo dorim sa aveti o duminica excelenta
burticutza si pe toate gemanutele

Mami si www.flickr.com/photos/olimpiabota/" target="_blank">Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Olim, multumim(esc) de salutari! Iar behai, ieri am zacut pana la urma toata dupa-amiaza (noroc cu laptopul si DC-ul), azi iar sunt in pat, nici nu ma gandesc sa merg la munca saptamana asta!

Azi:

O stare emotionala mult mai evidenta de-a lungul acestei zile. Sentimentul de insecuritate care ar putea sa te insoteasca si el te va face sa te intrebi daca faci totul corect. Ramai stabil(a) pe directia pe care evoluezi si fa ceea ce stii mai bine incat sa-i aduca beneficii. Evita sa iti asumi responsabilitatile altcuiva sau sa incerci sa scoti pe cineva din incurcatura.

si

Chiar daca este uneori imposibil, incearca totusi sa te gandesti la consecintele lucrurilor pe care le faci. Astazi chiar de dimineata poti sa incepi "o viata noua" este momentul potrivit sa faci pasul decisiv, la care te gandesti de mult timp dar nu aveai curajul sa il faci. Seara poti avea musafiri, care se vor simti extraordinar la tine. Cerintele pe care ti le-au dat sefii ti se par exagerate, incearca sa patrunzi in esenta lor. Fanteziile erotice sunt la intensitate maxima, nu le inhiba. Fa tot ceea ce iti doresti, iubitul tau se va bucura enorm. Pana la pranz, nu face operatiuni legate de bani, daca nu ai cum sa eviti asta, incearca sa fii foarte atenta si organizata.

Un inceput fructuos de saptamana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

salutare
black sta in pat cat poti si te odihneste, ca o sa te saturi de trezit si ca cineva sa iti fac program, stiu cum e
va dorim tuturor o saptamana excelenta

Mami si www.flickr.com/photos/olimpiabota/" target="_blank">Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Ce faceti, gemanutelor?
Mai stie cineva ceva de Luna??? Azi e ziua fetitei ei. Sa-i traiasca!
O seara placuta va doresc!

Lora, mami de Iustina

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

chiar nu mai stit nimic de luna
LA MULTI ANI!
FETELOR, VOI CE MAI ZICETI?
Nu a intrat demult pe aici aida
o seara excelenta sa aveti
burticutza sper ca sunteti bine

Mami si www.flickr.com/photos/olimpiabota/" target="_blank">Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

'Neata!
Haideti la o cafeluta sa o beti in fata soarelui care se pare ca e generos cu noi si astazi!
Dau copy-paste la un mesaj pe care l-am scris aseara la alt subiect, sa vedeti de ce tratamente anti-plictiseala am parte de la fiica-mea:

"Iar mananc in fata calculatorului.....da' de maine gata, intru la regim, ca nu se mai poate...
De vreo jumatate de ora tot zic ca scriu ceva si nu mai apuc...am un copil...sa-mi traiasca!!! Cum Tanda, si Manda, vorba aia...o duc mai devreme pe WC, ca zice ca face caca...zic in gandul meu....super, am si eu 5 minute linistite...trec minutele, strig: esti gata? (minte creata de gaina si la mine...cum sa nu ma duc sa vad ce face, cand vad ca intarzie...) Zice: NUUUU. Zic bine, linistita si imi pun mancare si ma instalez la birou...dupa alte 5 minute aud: AAAAAUUUU!!!! Sar ca arsa, fug in baie...cand colo, o chestie plina de pasta de dinti din cap pana-n picioare imi mancase copilul...frateeeeeee, era buna de facut reclama la Colgate...o pasta din aia mare abia cumparata era pe fata ei, pe maini, pe cap, pe ochi siiiii...motivul tipetelor - in ochi...bineinteles ca, fiind mentolata, o ustura...baga pruncul sub dus, freaca bine, scoate pasta..tipete, urlete, strigate, pana la urma smulg adevaraul: ce-ai facut, mami, de ce te-ai uns cu pasta? Raspuns: M-am machiat, mami, sa fiu frumoasa, ca tine... Unde-o fi vazut copilul meu ca eu ma machiez cu pasta de dinti??? Aviz amatorilor: lasati copiii singuri in baie!!! Abia citisem ce scria o prietena de fetita ei care se "barbierea" si, bineinteles, imi ziceam in sinea mea: bine ca a mea e cuminte!
CarmenE, parca ziceai de veselie...bine ca n-ai vazut-o cum arata pe fie-mea!!! acum parca mai e de ras, dar cand am vazut-o eu...parca nu-mi prea venea..."

Sa aveti o zi cat mai buna!

Lora, mami de Iustina

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Lora, chiar nu(mai) stiu nimic de Luna! Era o vreme in care conversam mult, mi se parea ca avem multe in comun, chiar mi-e dor de ea! Sper ca este ok, sanatoasa, fericita!

Olim, chiar nu-mi pot imagina acum programul de dupa "marea intalnire"! Sunt sigura ca va fi un haos complet si total! Multumesc de apelativul "burticutza"!!! Suna asa de bine!

Aida, mult curaj, multa putere si orice zi alaturi de Kissy este o zi frumoasa! Din pacate, fetita ei nu este iar in cea mai buna forma! Multa sanatate!

Raluca, iar te-ai ingropat in munca? Mai da si tu un semn de viata pe aici!

Aurora, Mercedes, Diana, Liliac, Tzuni.... sper ca sunteti bine!

Azi:

O zi buna pentru a-ti mai pune ordine la birou sau acolo unde inveti. Scoate-ti la lumina stilul personal si, astfel, vei avea un nou motiv sa-ti inviti prietenii si prietenele alaturi de tine fie la o barfa, fie pentru a petrece cateva ore excelente chiar la tine acasa. Dragostea este in astre pentru a se asigura ca vei petrece un timp placut alaturi de acea persoana speciala pentru tine.

si

Vei avea sarcina de a reimparti obligatiile pe parcursul zilei. Pentru a pastra pacea in familie, trebuie sa fii diplomata in conversatii. Incearca sa nu intri in conflict, tine-ti in frau emotiile. La serviciu vor aparea noi posibilitati de evolutie. Trebuie doar sa depui putin efort si totul va veni de la sine. Probabil iti vor intra si banii asteptati, dar sa stii ca nu este chiar atat de roz totul. Daca ai pierdut legatura de mult timp cu prietenii vechi, la inceputul zilei vei reusi sa restabilesti legaturile. Nu incerca sa-ti demonstrezi corectitudinea, certandu-te cu ceilalti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Lora, super tare fiica-ta! O fire taaaare inventiva, cred ca orice zi alaturi de ea este o aventura! Aveti grija una de alta si daca ai putea sa asterni toate aceste patanii pe hartie pentru mai tarziu... Esti o mama fericita, se vede din tot ce scrii despre ea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

salutare tuturor
ve doresc sa aveti parte de o zi excelenta
pupam burticutza

Mami si www.flickr.com/photos/olimpiabota/" target="_blank">Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Off fetele, pe pagina 3???

Azi se prevede frumos si la mine in oras, numai bine pentru plimbari/mers la munca/cumparaturi.

Azi:

Cu cat vei sta mai mult in casa cu atat te vor ocoli necazurile. Iar daca vei avea parte de certuri, cel mai bine este - pentru a scapa de neplaceri - sa pleci pur si simplu, fara a continua confruntarile. Ar trebui sa faci doar lucruri care sa fie interesante doar pentru tine si care sa-ti permita sa-ti exploatezi imaginatia si latura creativa.

si

La serviciu este posibila o schimbare radicala, dar foarte placuta pentru tine. Schimbarile tale de dispozitie te afecteaza nu doar pe tine ci si pe iubitul tau. Stelele spun, ca nu poti continua asa la infinit. Astazi poti avea probleme cu transportul cu care mergi deobicei, si vei intarzia la serviciu. Nu trebuie sa te ocupi si seara de problemele de la serviciu, mai bine petrece-ti timpul cu familia. Astazi sunt favorabile tratamentele bolilor cronice.

Ups, ca cica sa stam acasa!

Mergi la inceput