Pepenasi de iulie-august 2008 (10)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pica1 spune:

Ce facem noi acum??? Vedeti ca am pus o poza pe pepenasi . Deasemeni am pus poze la albumul Kamelyei cu Daria care e o frumoasa. Acum ma apuc sa citesc ce ati scris si sa ii dau de papa la monstrulet ca sa plecam pina la doctor si pe urma bintuim parcuri si magazine.

SEBASTIAN (31.07.08)
http://sebastianripa.photoshop.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Neata!!!!

In primul rand , LA MULTI ANI, CAMY!!! Iti doresc multa sanatate si tot ce doresti sa ti se indeplineasca!!! ( Scuze de intarziere)

Asa...am avut un weekedn plin , vizite multe, plimbari cu bebe, la Babyexpo nu am mai ajuns, iar punctul culminant al weekend-ului a fost concertul de aseara... Sincer, cand am auzit melodia cu care a deschis concertul mni s-au umezit ochii de emotii ...ne-am adus aminte de nunta noastra...Pe bebe nu am avut curaj sa il luam , desiam mers cu prietenii prietenilor nostri si ei, au venit cu bebeline de 2 luni si juma intr-un wrap!!!!

Locca, ai fost si tu la concert???!! Unde ai stat?? NU ca a fost minunat??!!!!Ce ma distra cand incepea lumea sa ii cante HAPPY BIRTHDAY!!!! A fost minunat!!!...Noi am stat la tribuna din dreapta, apoi am coborat pe gazon, fiindca inghetasem...

Cristina
de Mihai Daniel (30.07.2008)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Ana_a, imi pare rau de Matei. Sanatate multa. Si Clara mea a cules virusul asta pacatos de la fratele ei. Nu a facut febra, dar am scos la muci din ea vreo 10 zile de ziceam ca nu se mai termina. Cred ca ar trebui sa te ingrijorezi daca temperatura trece de 38, luata rectal.
Banuiesc ca ai de la Stefan batista bebelusului, daca nu te sfatuiesc s-o cumperi, noi numai asa am reusit sa scoatem mucii. Cand au devenit mai grosi si galbui (scuzati descrierea) i-am dat si ambroxol, la recomandarea dr. In rest nimic, doar ser mult in nas si aspirat la greu.

Cu imbracatul, pe mine ma cam enerveaza vremea asta, nu stiu cum s-o imbrac cand iesim afara a.i. sa nu-i fie frig dar nici prea cald. Ca la soare e cald, dar la umbra e cam frigut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pica1 spune:

Eu am plecat sa imbrac copilul si sa plecam. Sper sa scrieti cu intensitate rezonabila ca sa pot sa recuperez si eu relativ rapid cind ajung acasa.

Va doresc o zi buna si linistita voua si bb-ilor vostrii.

SEBASTIAN (31.07.08)
http://sebastianripa.photoshop.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Buna fetele dragele,

Mi-a fost dor de voi dar asa biiiine a fost cu mami meu aici. Acum a venit soferul s-o ia si a plecat:(

Ruxandra la concert a fost mirific. Nu-mi venea sa cred ca Leonard Cohen e fix in fatza mea, la max. 5 metri de mine. Am cantat si am plans 3 ore. E clar concertul cel mai aproape de sufletul meu, pentru ca asa e el, SIR Leonard Cohen! Caci eu am fost la muulte concerte ale artistilor preferati, in toata lumea dar nu iubesc pe nimeni ca pe el. (nici macar Iron Maiden, la concertul carora, in 2001 la Rio de Janeiro, am slabit 3 kg in cateva ore si mi-am pierdut complet vocea pt o sapt:) )

Ruxi piticii sunt destul de neintemeiati! Vigantolul 3 picaturi!!! nu produce nimic, crede-ma pe cuvant! Daca nu o crezi pe dritza ta, crede-o pe a mea, macar.:) De mirosit, miros de la laptic sau bale cu scame si tot asa. Iritatia trateaz-o doar cu ser, o usuci bine si aplici bepanthenul. Dar nu des, e important sa-i treaca de la sine si sa nu aiba porii pielii astupati de creme(care, vrand-nevrand, tot o agreseaza). Fontanela este normal sa pulseze!!! Iar cu agitatul...hellllou, ai copil mare, creste, u know???:) Lasa-l sa se manifeste, intra pe babycenter.co.uk si vezi indicatiile pt varsta lui (nu ai foarte multe de facut acum, vorbit mult in limba romana :) (in fine, vorbit normal, nu pitigaiat si onomatopeic), niste gimnastica, ii poti citi diverse, cu intonatie, ii poti prezenta jucarelele, etc.)

Carmenela imi pare rau ca sunteti bolnavioare! Si nuuuu, nu esti tu de vina. S-a intamplat, desi eu nu cred ca-i racita ci doar a avut un moment in care nevoia era mai mare de somn. Va dorim sanatate maxima!

Ana_a nu stiu sa te ajut cu temperatura, pt ca difera de la medic la medic. Noi cel mai mult am avut-o 37,5 si dna dr era fooooarte linistita! Sanatate la puiutz!

Iza iei bataie! Lasa tigara aia!

Sursu hai ca va descurcati voi! Daca aveai masina in parcare cred ca era mai usor sa lasi carutul acolo, zic?!? Pupam mamica si piticul si catelusa!:) Cu somnul nu stiu, a mea atat de mult doarme doar noaptea...

Capri nu stiu, n-am patit!

Didi ehehehe, sa-ti fie de bine amandinele. Si eu am mancat muuuulte, extrem de multe prajituri weekendul asta. Si se vede doar la burta, ca altfel sunt relativ ok, ba chiar aseara aplaudam cu frica, pt ca imi zbura verigheta de pe mana.:) Nu ne mai vedem si noi in Poli?

Dienutza super frumosi! Super!

Rontzy la fel, niste frumosi! Foarte!

Ada la multi ani! Sa fii sanatoasa, fericita si implinita alaturi de baietii tai dragi!

Sorelix ce-mi face nepoata? Cum e? Ziiiii

Birinuchis fusai bolnava cu febra 40 deodata asa...a trecut! Noi poze cu minunile cand mai vedem?

Miky asteptam poze si de la voi. De la odisee tot astept s-o vad pe Delia, acum vreau sa le vad pe amandoua!

Pfuu, m-am cam intins! Ma duc sa mai strang prin casa...presimt ca sapt asta voi avea muuulte vizite. Mai ales ca urmeaza doua eveniment foarte importante....pe care le sarbatoream in concediu, d regula...

------------------------------------------------------------------------

SUN - mamica minunii luptatoare THEA-PATRICIA(16.06.2008)
Cand Dumnezeu saruta suflete...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Cristina, da, a fost superb concertul. Noi am avut bilete in fata, zona c. Mi-a parut si mie un pic rau ca nu am luat copilul cu noi in wrap. Ii lasasem lapte, dar se pare ca nu destul, a cam urlat fata si a cam transpirat si mama cu ocazia asta. Dar sincer nu ma asteptam sa dureze atata, a fost de vis. Un domn.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadnabr spune:


Neatza,

Dialog de dimineata cu Sonia...

Sonia:
"Mommy you need this" (sonia imi arata un cantar pe ecran!! )
Mami:
"No I dont need that"
Sonia:
"yes you need it!! you need to buy it!"
Mami:
"I dont have money Sonia"
Sonia:
"Thats ok mommy, daddy has money"

Pana si cupilu' vede cat is de grasa!!


Madalina, mami de Sonia si bebe Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Salut din nou!

De dimineatza ma fost harnica am facut deja curatenia ca dupa ziua de duminica casa arata ca dupa furtuna...am spalat o tura de haine, calcat un maldar de camasi si Matei inca doarme...
Cred ca recupereaza. Asta noapte a dormit destul de greu din cauza mucilor si a faptului ca nu am inca batista bebelusului ca Stefan nu a avut muci decat la 2 ani si deja invatase sa sufle in servetel.
M-am chinuit cu o pompita de cauciuc si am abandonat ca se zbatea copilul. Acum vad ca respira usor si linistit, nu mai fornaie si are gurita inhisa Il tot observ pentru ca doarme de pe la 8.30 - 9 nu stiu exact ca el a adormit in timp ce eu schimbam lenjeriile de pat...
Sigur recupereaza pentru ca in we Stefan nu la lasat sa doarma linistit si acum profita la greu de liniste....
Sper sa trecem cu bine. Am gasit batista asta la Sensi Blue doar ca e fff departe de mine si acu nu pot sa o cumpar, deseara cand vine tati de la munca...pana atunci vedem cum facem, daca se complica treaba stresam taticul de la munci
Multumesc de raspunsuri.

Sunt prin zona cat doarme puiul.

Sun si celelalte fete, vorba lui Stefan - a fost mirific - concertul dupa cum povestiti. Ce mult as fi vrut sa fiu si eu acolo...

Ana - mami de Stefan (19 august 2004) si Matei (14 iulie 2008)
expozitia de lucrari
castelul de zapada

construim

"gradina de flori" - noi constructii
Alexandru Matei - poze - BOTEZ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Sun,merci , si tie sa iti fie de bine prajiturile! Poate ne mai vedem prin politehnica, de-abia astept sa o mai vad pe Thea. dar zilele astea nu am mai fost pe acolo, ca s-a dus Cristi mai de dimineata la serviciu. Ne-am plimbat mai mult pe langa bloc.

Aaa, dadaca noastra a fost in weekend la tara la cules de struguri si ne-a adus must

Didi de Aida Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kamelya spune:

pica1 multumim de poze

Camelia de Daria Ecaterina 14.07.2008

Mergi la inceput