Pepenasi de iulie-august 2008 (10)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

uitati ce am gasit www.desprecopii.com/info.asp?ID=846" target="_blank">aici despre vigantol. cititi jos cu galben la precautii.si deci mie dr mi-a dat sa ii dau 3 picaturi. eu ce sa mai cred???Ca sa vedeti ca puiticii mei sunt foarte indreptatiti...

Ruxandra,binecuvantata si Andrei Tudor

poezici pentru mamici si pepenasi

www.agonia.ro/index.php/author/0010820/index.html" target="_blank">poezii mai serioase

ANDREI TUDOR- minunea noastra -The Story

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladymina77 spune:

Ana,multumim de raspuns,ne-a copt deja ca doar suntem donsoare mari de 6 sapt trecute fix .Acu am obs cand am mutat-o din carucior in pat ca ii s-a rupt varful ala mare,era negru de fapt ca avea pe acolo ceva sange si nu mai stiu ce.Nu mai are umflatura si se vindeca.parca-mi aduc aminte ceva ,ceva de acu 9 ani.Multt a trecut fratele meu de-atunci.
M-as duce la somn ca pozele nu le pot vedea asa ca iar va zic s-aveti o noapte buna oriunde va aflati.(stiti voi midnight lala..)

Mami de Andreea Maria 07.08.08
Mami de Bogdan 28.05.99
http://community.webshots.com/user/ladymina77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Ruxi Pentaxim se cheama combinatia, ale mele toate pana la un an sunt Pentaxim. Asta de la 2 luni e pt hep B, DTP, AP.
Sa stii ca e faina greaca, da grea ca naiba. Io cand m-am apucat de ea aveam un gagiu grec si era tare nasol sa umblu in cercu lui de prieteni si sa ma uit ca vitelu la poarta noua. Si i-am zis ca ma apuc de greaca, am si pus pariu park, pt ca nu ma credea in stare. Intre timp ne-am despartit si io am continuat cu greaca, mi-am luat si atestat de cunoscator, un fel de Toefl la engleza. Bine...daca ma intrebi acu ceva nu reusesc sa mai formez o fraza complexa Faza faina care am patit-o pe strada. Doi greci se distrau ei pe strada razand de gagici, relaxati ca nu-i intelege nimeni. Asta se intampla in Iasi unde sunt o gramada de studenti greci. Si cum treceam si io pe acolo, evident ca nu s-au abtinut sa ma comenteze (bine, pe atunci eram o bucata buna). Si ziceau "ooo, fetito ce fund ai, hai la mine bla, bla" Si ma intorc si ma uit la ei ca la tampiti. Astia se deruteaza instantaneu, se uita unu la altu si se intreaba "oare intelege?" Si io dau din cap in semn ca da si mai fac si o fata din aia "baaaah, da prosti mai sunteti" si ma bufneste rasu. S-au simtit ca niste rahati si s-au asezat pe banca sa ma departez de ei
Lu Filipocu ii miros mainile a picioare Da el are mainile umede, le mai si tine inclestate si le mai baga si in gura si apoi aduna scame. Cum naiba sa nu puta?
Pupiu ol si noapte buna.

bujo mami de Filip
album de nunta
puiu Filip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenela spune:

fetelor, scumpelor
din nou, pupi-v-as!
Stiu ca nu e vina mea, dar mi-e tare frica... Sunt cam cu dropul de sare...Operatia e la sf lui februarie, stiu ca e cale lunga pana atunci, insa daca mie mi s-a imbolnavit acum, la inceputul toamnei.....ce naiba fac inca 5 luni? Gata, fata asta nu mai vede exteriorul pana nu sunt 40 de grade afara!
Si atunci o scot cu cojocul pe ea!
Intre timp (ca am scris prima parte a mesajului acum 2 ore....s-a trezit, amancat 100ml, putin pentru ea...care mananca 120ml, mai ales dupa o zi intrega....Dar ma rog, tot e bine ca a mancat.... Acum astept sa vad cand se trezeste urmatoarea data si cat mananca...sper sa isi revina...
Va pup pe toate. Sa imi tineti pumnii...


decat sa nu stii nimic ....mai bine sa stii putin...(prietenii stiu de ce...)

Mami de Allegra Cara, o regina in devenire...
Carmenela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenela spune:

si stai ca acu' cetii....Cum adica Sor-mio.."ma-sa e cu probleme?" adica te iei de mine? Adica nu ti-e frica de mine, ca pun sinucigasii pe tine? Stii ca sunt dresati sa fie kamikaze....Uf, uf, uf....sor-mio, sor-mio.....nu'sh ce sa ma fac cu tine! Si binenteles ca o scot afara, saraca de ea, ce, e consemntata de la varsta asta? Am curte...cat oi mai avea-o....poluare nu-i...Normal ca o scot.. Atata doar ca ieri...cu prietenii nostri a venit si o fetita mica de 9 luni care a fost bolnava, racita. Acum nu mai era...dar io stiu...poate o fi pastrat vreun microb, ceva.... Nu au stat una langa alta,am izolat-o pe Cara, dar.....poti sa stii? Si daca a luat ceva de la fetita aia...se ia asa de repede? Adica de ieri pana azi la 11 - gata? Pac, e racita? Nu e nevoie de o perioada de incubatie, ceva?
si inca un pitic, e drept, mai mic si mai ghebos: are pe bratul stang, aproape de umar o umflatura, ca o muscatura de tantar....Eu parca tin minte ca mi-au zis alea in spital ca o sa faca un abces mic de la un vaccin, dar nu mai stiu sigur, ca eram chiauna...Ma uitam numa' la gura fii-mii, cred ca puteau aia sa imi spuna si ca urmeaza sa fie cutremur, ca nu eram impresionata... Voi stiti ceva de asta? E vreun vaccin pe bratul stang, apoape de umar? Hai ca am luat-o razna, acum am senzatia ca e bolnava de toate cele.... Ma apuca paranoia rapid.. Si apoi sa va tineti de pitici, ca eu vin cu Guliver!!!!
Intrebare pentru fetele din bucurestiul nostru mare, frumos si poluat: de unde se poate lua vaccinul Infanrix hexa, aveti idee? Dar Rotarix? Dar Prenenar (Daca a auzit cineva de asta...)?
E? acum va mai pare rau ca scriu asa de rar? Va zic....piticii sor-mii e nimic pe langa mine!
Pupici pentru fete.


decat sa nu stii nimic ....mai bine sa stii putin...(prietenii stiu de ce...)

Mami de Allegra Cara, o regina in devenire...
Carmenela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenela spune:

ah, si hai ca mi-am adus aminte, ca vreau de o suta de ani sa scriu despre asta...
in legatura cu celulele stem...fetele care au intrebat....am sunat eu la cord blood center, ca si pe mine ma interesa cand vine raspunsul...si mi-au zis ca in 2-3 luni.....minim. Adica in 2-3 luni primesc ei raspuns din slovacia...apoi pana ne trimit noua....inca cateva saptamani...Deci, relax si puneti de o tigara, ca mai avem de asteptat....
sper ca nu am mai uitat nimic...desi nu m-ar mira....
pa, gagici

decat sa nu stii nimic ....mai bine sa stii putin...(prietenii stiu de ce...)

Mami de Allegra Cara, o regina in devenire...
Carmenela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Carmenela, joi am fost la medicul de familie pt. concediu si mi-a zis ca a reinceput sa fie pe piata infanrix hexa. Mi-a zis ca sigur il gasesc la farmacia din policlinica, dar nu am fost sa verific pt. ca eu deja il aveam cumparat. Oricum, daca esti cat de cat in zona, este vorba de policlinica de copii de pe apusului (militari), vizavi de complex.

Eu nu cred ca o sa-i fac rotarix-ul. Chiar, care ati facut vaccinul asta?

Sun, Cristina, ce ziceti de concert? Am fost euforica toata noaptea (cu asta mica in brate, ca nu m-a mai scapat din mana de cand m-am intors, sa fie sigura ca nu mai fuge mancarea )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Buna dimineata!
Tati a plecat la servici,copilul e schimbat si hranit,asa ca i`m all yours o bucata de vreme.Ma pun sa citesc din urma.
Am apucat sa citesc aseara o pagina si am banghit ca avem verde la petit de Bumpi scump
Bujo sa speram ca nu e nevoie de nici o interventie la ochisorul lui Filip
Mada sa treaca repejor raceala la Ami...poate pana am apucat sa scriu a si trecut
Mno ma pun la recuperat.
Vai am fumat ieri o tigara si azi deja sunt pe punctul de a mai aprinde una!Somebody please stop me!!!

Izabella mami de Timea Cristina (28.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sursula spune:

Buna dimineata mamici!
Noi am ramas singurei pana vineri.Sa vad cum ma descurc cu carutul super greu pana jos(stau la 3!)ca pare frumos azi afara.Cred ca voi face cum spunea MONA-duc carutul jos si ma intorc dupa bebe si...tot asa..si apoi baita...off...ILEANNA,GINI-voi iesiti azi?
Cu vaccinul,in cele din urma ne-am hotarat la Infanrix si l-am cumparat ieri.Pentaximul e mult mai ieftin,dar...il inteapa de doua ori...brrr...
Ma duc sa ma organizez cu Toto catelusa si Tudor bebelusul!
CARMENELA-au tot scris fetele de vaccinul din maternitate.Da,e normal sa coaca.Tudor are o buba mare umflata la manuta,dar ma asteptam si nu ma sperii(de data asta!)
DIARUX-pen' ca mi-esti draga!

SURSULA+Bebe TUDOR MILAN(29.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sursula spune:

Ieri iar a trebuit sa-l scol pentru baita-asta din cauza ca a mancat la 17 cam 250 ml!!!! si adormit pana la 23(cand l-am sculat).A mancat,iar apoi a adormit iar pana la 3 cand s-a trezit si a mancat,apoi somn pana la 6,mancat,apoi iar somn si acusica cred ca se scoala...Sunt fericita ca ma pot odihni,dar...tre' sa recunosc ca tot mai am o mica temere(se numeste PITIC,nu???)..ca ar dormi prea mult

SURSULA+Bebe TUDOR MILAN(29.07.2008)

Mergi la inceput