Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (110)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

elia, ai PM

Matei-Florin 24.01.2008


IN CONCEDIU CU COPILUL
POZE SI FILMULETE
1001 MODURI DE A DORMI
ALBUM ZUZE

Pentru albumul www.slide.com/r/tgz-Xdqm6j-hlN1f0uNjbPyoRH29HC1b?view=original" target="_blank">CLOPOTEI 6 LUNI trimiteti pe mailul comun zuzele2008@yahoo.com , o poza bb mic, o poza bb la 6 luni, o poza bb+mami. Mentionati nume+nick mama si nume+data nasterii bb.Albumul este privat, datele sunt aceleasi ca pentru mailul comun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui EliaElia

cum fac sa vad si eu mailul comun? m-ar interesa si pe mine schema de care spuneai, stancutza. Eu patrunjel i-am dat de pe la 6 luni jumate, nu stiam ca e asa pretentios si ar tb dat mai tarziu.
ellenuta, nu stiu cum se manifesta otita la copii asa mici, eu am avut otita pe la 6 ani si imi amintesc ca ma trezeam din somn noaptea de durere. Eva se trezeste noaptea? Oricum, du-te la dr. pentru linistea ta.

Camelia si Laura (06.02.2008)


O sa va anunt imediat ce reusesc faza cu scanatul, cel mai probabil maine. Contul comun este zuzele2008@yahoo.com , parola o s-o primesti prin mesaj privat.
Nu ai gresit cu nimic ca i=ai dat patrunjel mai devreme, are multa vit C. Eu abia acum am intrebat de el.

Lala, sare sau zahar au si borcanelele pentru copii peste 8 luni. Deci, poate ca nu sunt chiar interzise...nu stiu ce sa zic. Eu o sa-i dau sare putin mai incolo, iar zahar dupa un an. Pana atunci insa cu siguranta va mai gusta chestii deja preparate care vor contine zahar / sare (de ex biscuiti sau grisine) .

Am pus si eu poze noi, incepand de aici, pentru cine are timp:
http://good-times.webshots.com/photo/2426294220102502083dlPEWq

Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Poze
www.youtube.com/profile_videos?user=stancutza78" target="_blank">Filmulete
Povestea nasterii Sofiei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



zuzici

multumesc mult pentru ajutor .. nu plange noaptea. se trezeste, maraie, ii dau nitel ceai si se culca la loc.

seara asta, dupa ce i-am dat sa pape, am pus-o in sacul de dormit si eu am intrat la dus. a scartait usa si am inchis apa .. am auzit urlete de la ea din dormitor .. saracuta reusise sa se ridice in picioare cu tot cu sacul de dormit si tipa de zor .. plangea cu lacrimi. am luat-o in brate .. am leganat-o si am pus-o inapoi in pat .. a stat si cand a vazut ca deschid usa sa ies s-a pus iar pe urlete .. i-am dat niste ceai si a adormit ..

ce sa mai spun .. io-s disperata. nu inteleg care e motivul/cauza tipetelor .. azi am fost la tara si ne-a capiat efectiv .. nu stiu incotro s-o iau cu ea .. unde sa ma duc .. ce analize sa-i fac?? doc pediatru spune ca, copilu e bine .. n-are nicio problema dar totusi de ce face asa???? sunt cu nervii prastie .. cred ca maine ma duc si imi iau magne b6 forte .. merge in alaptat, nu???

va pup , noapte buna.

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

Eva creste mare
Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ereena

elle, si matei face asa mai tot timpul. se zgarie si m-am speriat intr-o zi, am vazut o picatura de sange pe cearsaf. am trezit sarmanul copil sa il controlez . se zgariase foarte rau si cursese sange. la orl a fost totul ok, doar ca urechiusele lui produc mai mult cerumen.mi-a recomandat sa pun nidoflor pe betisor, las vreo 10 min urechiusa unsa si apoi sterg. d cca 3 ori pe sapt. nidoflor pt a preveni infectiile in caz de zgarieturi adanci

Matei-Florin 24.01.2008


IN CONCEDIU CU COPILUL
POZE SI FILMULETE
1001 MODURI DE A DORMI
ALBUM ZUZE

Pentru albumul www.slide.com/r/tgz-Xdqm6j-hlN1f0uNjbPyoRH29HC1b?view=original" target="_blank">CLOPOTEI 6 LUNI trimiteti pe mailul comun zuzele2008@yahoo.com , o poza bb mic, o poza bb la 6 luni, o poza bb+mami. Mentionati nume+nick mama si nume+data nasterii bb.Albumul este privat, datele sunt aceleasi ca pentru mailul comun.


ereena eu am fost?? ne-ai bagat ep toate in suspans acum...

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT
BOTEZ SI FILME ROBERT

www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

ce mare am crescut!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



stancutza ce dulce si frumoasa e sofiuca, imi place tare in pozutele cu iaurtelul si cea cu caciula pe ochisori .. deliciu

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

Eva creste mare
Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

moni, nu asta a fost intentia mea. si cu siguranta nu esti tu . am avut si eu un moment .mai bine sterg mesajul....

Matei-Florin 24.01.2008


IN CONCEDIU CU COPILUL
POZE SI FILMULETE
1001 MODURI DE A DORMI
ALBUM ZUZE

Pentru albumul www.slide.com/r/tgz-Xdqm6j-hlN1f0uNjbPyoRH29HC1b?view=original" target="_blank">CLOPOTEI 6 LUNI trimiteti pe mailul comun zuzele2008@yahoo.com , o poza bb mic, o poza bb la 6 luni, o poza bb+mami. Mentionati nume+nick mama si nume+data nasterii bb.Albumul este privat, datele sunt aceleasi ca pentru mailul comun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta



stancutza ce dulce si frumoasa e sofiuca, imi place tare in pozutele cu iaurtelul si cea cu caciula pe ochisori .. deliciu

Elena de Eva Maria (14.01.2008)




Multumim Elle...:-)
Am vazut ce ai scris mai sus, eu zic ca tipatul asta e o forma de exprimare...ori incantare, ori de nedumerire, sau nerabdare...Si Sofia racneste cu spor, azi dupa vizita la dr am lasat-o cu tati in hol la Medlife cat m-am dus eu sa platesc si o auzeam de departe, se auzea si cu ecou deci va inchipuiti....L-am certat pe sotul meu ca nu i-a distras atentia cu ceva, ma gandeam ca erau poate acolo si oameni bolnavi sau cu vreo suferinta si numai racnete de bebe nu le trebuiau...la Sofia sunt de incantare sau nedumerire, de cele mai multe ori.

Si ea plange tare cand plec eu din camera, mai ales daca trebuie sa doarma si nu-i iese schema.

Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Poze
www.youtube.com/profile_videos?user=stancutza78" target="_blank">Filmulete
Povestea nasterii Sofiei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

stancuta , ce dulce e sofia . aveti scaun de masa de la ikea? cel rosu?

Matei-Florin 24.01.2008


IN CONCEDIU CU COPILUL
POZE SI FILMULETE
1001 MODURI DE A DORMI
ALBUM ZUZE

Pentru albumul www.slide.com/r/tgz-Xdqm6j-hlN1f0uNjbPyoRH29HC1b?view=original" target="_blank">CLOPOTEI 6 LUNI trimiteti pe mailul comun zuzele2008@yahoo.com , o poza bb mic, o poza bb la 6 luni, o poza bb+mami. Mentionati nume+nick mama si nume+data nasterii bb.Albumul este privat, datele sunt aceleasi ca pentru mailul comun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ereena

stancuta , ce dulce e sofia . aveti scaun de masa de la ikea? cel rosu?




Da, scaunelul e de la Ikea, l-am luat la sfatul unei prietene si nu-mi pare rau. Doar ca eu ii pun o pernuta la spate, pentru ca ea de obicei sta lipita de marginea din fata si cateodata se agita tare si se izbeste brusc de spatar.

Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Poze
www.youtube.com/profile_videos?user=stancutza78" target="_blank">Filmulete
Povestea nasterii Sofiei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EliaElia spune:

multumes eerena , am primit! vad ca am ce citi la diversificare.Camelia si Laura (06.02.2008)

Mergi la inceput