Mamici anti-stress de ianuarie-februarie 2009 (55)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RalucaAlexa spune:

care, ce, unde??
lasa ma ca daca io cred ca trece cu apa o sa treaca cu apa!!! nu stiti ca subconstientu'i cel mai important???
da' chiar asa, restul fetelor unde-s???
faceti prezenta va rugam ca de nu vi se taie orele!!!!

24+ cu Matei Teodor

miscaretu lu' mama :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

raluca - bea mama apa cata poti duce. cel mai important e ca nu face rau!!! si nici nu ingrasa!!!



24+ cu T. Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaAlexa spune:

mai ales ca nu ingrasa... cateodata ma simt ca un tanc rusesc!!
o sa treaca si asta, si-o sa fiu din nou slaba... vise, vise!!
azi-noapte am visat ca mi-au furat masina!! am tras un bocet!! in dimineata asta mai aveam un pic si-o pupam!! :)

24+ cu Matei Teodor

miscaretu lu' mama :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

Ce analize mai faceti luna aceasta? analize la sange....eu dimineata am donat putin sange pt a verifica calciu, fierul, glicemia....voi afla abia luni rezultatele, desi de la atatea prenatale am energie cat un bivol...pacat ca nu o si pot folosi...am uitat era vorba si de o urocultura...nu mai facusem analize de aproape 2 luni

Si noi avem o nunta maine, insa sfatul batranilor a hotarat ca e mai intelept sa stau in pat decat sa ma expun la nus cati decibeli si oboseala......sotul s-a intalnit aseara cu ginerica si i-a dat darul de nunta din partea noastra......la nunta asta va merge si nasul nostru care m-a amenitat ca abia asteapta sa danseze cu fina.....mie dans in trebuie cand merg cocosata de spate si leganandu-mi burta?.....decat sa dau explicatii la invitati, mai bine acasa! si de felul meu imi place sa fiu cocheta....acu as fi aratat ca o cotoroanta la ce optiuni vestimentare ofera piata gravidelor!

23+ si voinicul mamii DENIS CRISTIAN


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

crispoliss bine ca ai amintit de mail ca am promis ca trimit si eu carti;

a, si cu numele de baieti ... ai lovit unde ma doare... noi nu avem nici o idee mareata...

eu recunosc ca in afara de mers pe jos nu am facut nimic, da nimic ca sport ... am zis ca sa vad la morfofetala ca e ok si o sa incep dupa aia... sper cel putin ....

iris nu prea mananc ce ai mentionat tu acolo...

roxanaz cred ca deja devine obisnuinta sa iti ofer

irina noi incercam maine sa ajungem la babyexpo ca azi terminam tarziu munca... uf... avea bunica o vorba... "cate belele toate in c.. babei mele... asta am zis-o asa ca sa te fac sa zambesti...

cadia cum ziceam o sa repet si eu morfofetala pt linistea mea la 23 de sapt la pelinescu... cu cabinetul lui pop sunt extra dezamagita... au spus ca nu pot merge pe 8 sept cand eram programata... dar azi e 19 sept si ei inca nu au sunat sa reprogramam... halal organizare si profesionalism... de aia m-am si dus a pop ieri ca cine stie cand si dc mai suna cei de la Pop... ma gandesc serios ca pt ecografiile de 32 si 37 de sapt sa imi fac programare in alta parte (imi facusem tot la pop)

cat priveste apa... mai mult de 1 litru (hai 1,5) NU POP... sa zic ca 0.5 mai iau din fucte, supa etc dar mai mult nu intra...


jasmi sigur e fetita?

ancadragoman tare te tot ce scrii tu acolo... sotul a intrebat dc e totul in regula cu bb si cu mine si iosup a zis (citez) baiatul fara numele e bine, dar mamica e tare obosita... (faza e ca la mine a nimerit-o ca lucrez destul de mult in per asta)

lisa dc ai fost vaccinata nu mai faci iar varicela... relax...

veronica e semn bun ca vrea si sotu sa participe la cumparaturi

billy tu de la quelle ai comandt online? sau cum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns StelaPopescu spune:

am uitat azi schimbam semnatura , uitati ce mari suntem

23+cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

stela noi avem diverse chestii de la ikea (nu pt bb) si suntem multumiti

yashy bine ca te-ai hotarat...

mey o sa radeti da eu parca ma simt mult mai bine de cand am aflat ca e totul in regula... azi promit sa ma uit iar pe youtube sa vad gimanstic apt gravide (ce nu imi place e ca majoritatea se face cu mingea aia uriasa si nu dau 200 ron pe ea )


asa, si am doua intrebari la voi:

1. unde gasesc colanti de calitate si care sa nu coste o avere? in Bucuresti ma refer vreau de calitate ca sa nu se destrame intre picioare in doi timpi si trei miscari... ca ma gandesc sa ii port cu cismulite mai inalte si cu pulovere mai lungute la iarna si acum cu pantofi si camasi...

voi ce faceti pt lenjerie intima (nu ma refer la sutien) si dresuri ? pt ca am obs ca aproape toti chilotii incep sa imi lase urme pe sold si ma incomodeaza iar marimea normala de dresuri la fel, imi lasa urme pe sold si sub burta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

Draga Porumbita eu la capitolul chiloti m-am asigurat...mai bine zis m-a asigurat mama......crede-ma am un sertar plin doar cu bikini, toate culorile, cu dantela, cu buline, floricele, tot ce poftesti, insa nici o pereche de chiloti normali.....de vreo 2 luni trece mama pe la noi si trage sertaru cu pricina si isi face cruce....ma intreaba `` tu din astia porti acu cand esti gravida?``....eu``da!``....vreau sa specific ca mama mea este f moderna si shochi.......ma trezesc in vreo 2 zile cu ea la usa si cu un cadou.....10 perechi de chiloti albi,normali din bumbac, citez exact cuvintele mamei ``mama, ai si tu nevoie de chiloti de femeie maritata, mai lasa o perioada atzele astea!``....adevarul e ca sunt confortabili.....insa cand ma duc la doctor tot imi trag o pereche de bikini frumosi

23 + si voinicul mamii DENIS CRISTIAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalma spune:

Citat:
citat din mesajul lui RalucaAlexa
faceti prezenta va rugam ca de nu vi se taie orele!!!!


Salutare

Eu sunt prezenta (zilnic dealtfel), chiar daca nu zic prea multe ca nu prea am ce...stau si va citesc incercand sa nu pun capul pe birou si sa
Bag ceaiuri cu lamaie si ceva vit.C (desi iau si prenatale inca) ca mi-e frica sa nu racesc. Nu stiu cum e la voi, dar aici (Oradea) e un frig...ploua marunt, nashpa. Nici cu ulei nu m-am prea dat zilele astea pe burtica ca imi era frig, decat baita si repede in pat

Doamne ai grija de Daria Maria


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Salutare burticutze,

Am fost si noi ieri la controlul pe masa, am colul inchis, se pare ca totul e bine.
Am dat sange pentru triplu test, acum asteptam rezultatele.
Dr. mi-a dat tardyferon, pt anemie si mergem in continuare cu elevit.
Azi am o stare foarte proasta, as dormi mai rau ca in primele luni, nu am chef de nimic, de abia am iesit sa cumpar paine, si acum am pus la fiert niste brocoli, , pregatim masa pentru sot...
Jasmi felicitari pentru fetita!!! Sa fie sanatoasa!
Cristi da-mi si mie cateva detalii cum ai luat patutul, pe PM daca e, ca as nu umplem pagina... acelasi model il vreau si eu dar cei de la care am salvat pozele puse in album nu livreaza in Bucuresti.
Ancadragoman sa-ti traiasca Mariuca, este o dulceata... imi este atat de draga, mai ales ca si pe fetita noastra o va chema Maria Alexandra.
Roxana ce mai faci??

Fetelor de cateva zile imi amortesc degetele de la mana dreapta, cateodata toata palma. O fi lipsa de calciu??

Poze ..
http://bd.lilypie.com/W4rsp3.png

17+ Maria-Alexandra
Doamne ajuta-ne sa ne creasca mari si sanatosi bb-ii.

Mergi la inceput