Gravidute curajoase de Noiembrie-Decembrie2008(82)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirtha spune:

Ususrellll..poate exista o alta politica in privinta analizelor care nu sunt pe asigurare. Poate se da rezultatul ceva mai tirziu in privnta lor sau nu se introduc in sistem.
Aici in Craiova pentru toate analizele care tin de anticorpi rezultatul vine cu 2-3 zile mai tirziu decit la cele uzuale.

Daca nu e nici una , nici alta promit ca vin cu tine si ii batem impreuna. Asa ca tot am chef de o plimbare pina la Bucuresti. Macar sa fie una sport !

Citat:
citat din mesajul lui Amalia

Am intrat mai devreme pe site la Medlife sa-mi vad rezultatele la analize...avand in vedere ca aveam doar 2 numere de cerere, de la secretia de col si de la nsage, pe alea am intrat. Surpriza este ca la cele de sange, pe acel numar de cerere nu se regasesc decat cele gratuite..practic imi lipsec cele de CMV si de toxoplasmoza. Imi vine sa ma dau cu capul de pereti ca nu stiu cand ajung acolo si vroiam sa vad rezultatele...dar si daca ajung si nu mi le-au facut...fac urat!..ca le-am platit!

Ami, mamica lui David Alexandru ( 7 ani)
si 33+ Luca Gabriel




Mirtha 34 + Eva
http://community.webshots.com/album/565533323SncafB?start=0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Gata problema...au uitat sa-mi dea un numard e cerere pentru toxo si CMV...l-am aflat telefonic...mama lui e numar ca m-au trecut toate caldurile!


Ami, mamica lui David Alexandru ( 7 ani)
si 34+ Luca Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirtha spune:

Io incerc sa ma conformez !
Da" parca vad ca nu o sa ma tina mult.Uite vezi acum am o pauza si profit de ea. Mnainc un strugure alb , imens - nic nu incappe bine pe toata farfuria si vorbesc cu voi. Pai asa da! Bebe Eva e toata numai o limbriceala. Cam asa procedeaza cind maninc ceva bun.

Citat:
citat din mesajul lui mav

Citat:
citat din mesajul lui carmendu

mav- bine ca ai ajuns la dr si ca totul bine si cu bebe si cu secretia. ne-ai cam speriat.
lasa munca aia si linisteste=te. i-ai spus dr cat muncesti?!

30+ Victor
http://good-times.webshots.com/album/565055246KyFrzA


...nu i-am spus... dar si asa mi-a recomandat... odihna... la pat...
(aviz pt Mirtha si Otilia si celelalte "iubitoare" de munca!)

34+

Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)





Mirtha 34 + Eva
http://community.webshots.com/album/565533323SncafB?start=0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Daca nu mi-a luat-o inima razna azi-noapte, sigur nu mai mor de inima . Stam la parter, pe Ana a vazut-o sigur de afara ca sunt geamuri mari si nu aveam draperiile trase la toate pentru ca se sperie daca nu-i luminata bine camera, era o veioza aprinsa in camera ei plus toate luminile pe langa casa. Ana nu l-a vazut pentru ca mai mult ca sigur el a vazut ca-i o camera de copil, plina de jucarii, a vazut-o pe ea dormind in pat si scaunul cu rotile la capul patului. L-am vazut cum s-a uitat din usa dupa care a vazut rucsacul meu pe masa, a luat portofelul si a iesit pe usa.
Politia a venit, s-a uitat cum a fortat usa, probabil atunci am inceput sa aud zgomote si sa ma trezesc. Eu l-am vazut pentru ca dorm cu usa deschisa la dormitor. Ancheta nu cred ca face politia, la pagube mici nu mai fac nimic. Anul trecut a patit-o un coleg dar ei au ramas fara carduri. Se pare ca sunt cam multi drogati care umbla strict dupa orice banut. Seful meu povestea mai demult ca a intrat unul si i-a luat pusculita copilului.

Diana, multa sanatate, sa te refaci repede. Nu stiu ce sa zic cu bicicleta, poate sa cumperi niste autocolant cu printesele si sa il lipesti. Sau poate vine bb cu cea pe care o dorea ea si pe aceasta sa o vinzi. Nu te mai amari, se mai intampla.

Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana (18.12.2004) si Minunea din burtica 28+
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Cred ca am luat-o razna astazi!...hormonii sunt de vina! Adevarul este ca am fost toata sarcina de un calm remarcabil...si cuma zi m-au enervat astia...mi se pusese pata pe ei, daca sotul e plecat la Oradea si David la scoala...eu pe cine sa ma enervez, daca tot ma apuca o data pe an?
Nu ma bagati in seama...mi-a trecut deja

Citat:
citat din mesajul lui Mirtha

Ususrellll..poate exista o alta politica in privinta analizelor care nu sunt pe asigurare. Poate se da rezultatul ceva mai tirziu in privnta lor sau nu se introduc in sistem.
Aici in Craiova pentru toate analizele care tin de anticorpi rezultatul vine cu 2-3 zile mai tirziu decit la cele uzuale.

Daca nu e nici una , nici alta promit ca vin cu tine si ii batem impreuna. Asa ca tot am chef de o plimbare pina la Bucuresti. Macar sa fie una sport !

Citat:
citat din mesajul lui Amalia

Am intrat mai devreme pe site la Medlife sa-mi vad rezultatele la analize...avand in vedere ca aveam doar 2 numere de cerere, de la secretia de col si de la nsage, pe alea am intrat. Surpriza este ca la cele de sange, pe acel numar de cerere nu se regasesc decat cele gratuite..practic imi lipsec cele de CMV si de toxoplasmoza. Imi vine sa ma dau cu capul de pereti ca nu stiu cand ajung acolo si vroiam sa vad rezultatele...dar si daca ajung si nu mi le-au facut...fac urat!..ca le-am platit!

Ami, mamica lui David Alexandru ( 7 ani)
si 33+ Luca Gabriel




Mirtha 34 + Eva
http://community.webshots.com/album/565533323SncafB?start=0



Ami, mamica lui David Alexandru ( 7 ani)
si 34+ Luca Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anes spune:

Fetelor Va multumesc!

mamiseli, imi pare rau pt. durerile tale! Sper sa rezisti cu bine pana la final!

Brie, drum bun!


Otilia, sunt sigura ca radiografia va releva un rezultat pozitiv!

Mirthutza, iubita, am fost bebei mari dar noi nu suntem o familie de uriasi (grasani), ci doar destul de inalti. Promit ca nu va mai panichez decat daca vreun doctor imi mai baga ceva in cap !

mariana28 te mai asteptam pe la noi!

eli, mama, dar ai facut o camara intreaga de conserve pt. toamna! Ia-o mai usor, nu de alta, dar il superi pe BB! El este de treaba si se dezvolta corespunzator si tu il "obosesti" asa! Fac si eu ca tine si pun biciul pe tine!



33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirtha spune:

A,...ala e unde detaliu ..nesemnificativ. Dar daca l-ar sti bietul tata cred ca s-ar invineti de furie !
Las sireturile nedezlegate si doar fortez putin piciorul.

Ma bucur tare ca bebita este in grafic si e totul ok - greutate , dimensiuni, pozitionare. Iar colul e super ok !

Ar fi extrem de util CD-ul de care vorbea neonatologul. Poate reuseste sa il comercilializeze pina se a tonul la nasteri in Odiseea noastra.

Citat:
citat din mesajul lui diamisha
Mirtha , a fost mai mult decat un zambet cand am citit mesajul tau...incaltator din acela mi-am luat si eu, dar ce ma fac cu sireturile de la pantofii sport?? Tot la mana lui Claudiu am ajuns ...pullover-ul este foarte sexy, exact cum ai spus, sa faci poze cu el sa te vedem...Da' chiar ca nu te-ar fi crezut nimeni in firea ta, sa faci poza unui incaltator??? Multumesc inca o data pentru efort/suport.

Am fost si eu la eco de 32 de saptamani azi si sunt toate bune, bebelina are 1,925 kg, BCF 133, este pe mediana la toate masuratorile, capul jos, coloana in dreapta, fundul fix in ficatul meu si picioarele in stanga...Mai interesant a fost ca nu i-am putut vedea fata deloc bine, pt ca si-a acoperit-o tot timpul cu manutele, in schimb ne-a aratat pasarica in toata splendoarea ei, de s-a rusinat tac'su si s-a intors cu spatele la monitor ...a fost foarte tare faza! Colul meu are 4,2 cm, OI inchis, placenta cu grad de maturare 1 si microcalcifieri (am inteles ca asa se intampla catre sfarsitul sarcinii), IR-uri uterine mici - 0,29 si 0,30...F bine, per total. SI, evident ca sunt mai vesela ca am vazut-o!!!!

Dupa eco, am fost la prima parte a cursului de prim ajutor, care este tinut de un medic neonatolog de la Municipal, miercurea viitoare este partea a doua. Mi se pare foarte utile si interesant. O sa ne dea cursul in format electronic si va anunt cand il pun in contul comun.
L-am rugat sa compuna o "trusa" cu toate medicamentele/dezinfectantele/produsele pe care trebuie sa le avem in casa si le ce foloseste fiecare, si mi-a promis ca o va face pana ne vedem data viitoare.



31+ Sonia


Mirtha 34 + Eva
http://community.webshots.com/album/565533323SncafB?start=0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Diana, n-au si ei un numar de telefon afisat pe site? Eu n-am comandat niciodata, dar sigur trebuie sa se poata renunta la comanda! Multa bafta, sa ne spui daca ai reusit!

Ami, mamica lui David Alexandru ( 7 ani)
si 34+ Luca Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirtha spune:

Eli daca ai sti ce pofta am de citeva zile incoace de o cafea tare cu lapte condensat si aroma de caramel sau cu ciocolata neagra si menta - patratele din alea nemtesti speciale pt. cafea.
Cred ca sambata dimineata imi fac o cafea ca nu mai tine. Am tot aminat , am tot aminat . problema e ca la cafea clar voilua o tigara - e ticul de asociere. Si de asta tot amin momentul.

Cit priveste biciul...eu sper totusi sa nu fie nevoie. Ca nu sunt asa capoasa - promit !

Citat:
citat din mesajul lui elilov3

poftiti va rog la o laptic, cornuri ceiutz si tot ce mai doriti

Mirtha gata scoatem biciul pai se poate imediat te conving

32+Dimitrie


Mirtha 34 + Eva
http://community.webshots.com/album/565533323SncafB?start=0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Monicus ce intamplare...cand era in locul Hyndai Sheriff's-ul am locuit si eu cu chirie 2 ani acolo! Acum stau undeva langa Lacul Morii..

Citat:
citat din mesajul lui monicus

Amalia si eu stau in sectorul 6... unde mai exact in ce zona???
Eu stau langa piata veteranilor vizavi de Hyundai....
Super misto ca este cineva care este in sectorul 6



http://community.webshots.com/user/Bebitza_Iorgulescu
graviduta 26+
AMR 14 saptamani


Ami, mamica lui David Alexandru ( 7 ani)
si 34+ Luca Gabriel

Mergi la inceput