Puiuti de Randunici 2008!! (98)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amira_roxana spune:

LA MULTI ANI PUILOR NASCUTI INTR-O ZI DE 18!


ROXANA, mami de AMIRA
(16.03.2008)
_

Too much love will kill you

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Asadar,multe voi reintalni la expo,aaa??Sa fiu cu ochii in 4!
Vad ca si ai vostri s-au frichinit ieri si azi-noapte...e adevarat ca si din cauza vremii...eu ieri nu am apucat sa o scot pe Tea afara fiindca a inceput ploaia exact candnepregateam...iar aseara a fost groaznik...
Vio
ma duc sa pun legume la fiert si sa fac o incercare si azi...

Stela,
mamica fericita de TEODORA mult dorita (1.04.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=641612f5d169402f415057&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Minunea noastra,Teodora
"Domnul ne-a ajutat!!Multumim,Doamne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

si eu ma apuc de legume ptr piure..

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Luny bafta!

Stela si la noi e frig. Copilul nu a suferit - a fost imbracata cu body cu maneca lunga, si cu pantaloni cu labuta. Am invelit-o si cu un pledut, si, ca niciodata, a stat invelita... Asta in conditiile in care deteste orice invelitoare peste ea, si oricat de adanc ar dormi, simte cand o acopar cu ceva, si da din picioare pana se dezveleste...

In schimb eu am fost aia care a tremurat de frig...

Acum in casa am 22 de grade. Nu e chiar asa de rece, dar probabil ca e de la modificarea brusca de temperatura.


Raluca mamica de Sanziana mititica

Varsta bebelinei

---------------------------------

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pucca spune:

Amira nu stiam de Miruna, o sa o vad pe 27 la vaccinul de 6 luni. In cate luni e? A zis ceva de transferul copiilor catre un alt dr?

Bianca Maria - 28.03.2008
Minunea mea!
poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lianam spune:

ma bag si eu...ca musca .....fetelor, e vorba de miruna georgescu de la medlife? sau....doar coincidenta de prenume?

Liana, mami de Teo (27.03.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Hai sa va intreb ceva, poate a mai patit vreuna dintre voi asa:

am fost la film acum vreo 2 saptamani, si am platit cu cardul. 2 bilete, 50 RON. Acum cand ma uit pe extrasul de cont, vad ca suma de 50 de RON mi-a fost debitata din cont de 2 ori, in aceeasi zi, de aceeasi firma (movieplex).
Deci bilele alea le-am platit de 2 ori!
Am oare cu cine sa ma cert, pe cine sa iau de urechi sa se repare greseala, sau raman pagubita?
50 de RON e o suma, dar nu cine stie ce. Insa asa ceva se poate intampla si la sume mult mai mari. Se poate face ceva?
O sa intreb si la banca, desi nu prea am sperante.



Raluca mamica de Sanziana mititica

Varsta bebelinei

---------------------------------

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amira_roxana spune:

liana, exact: miruna georgescu! cum de ai ghicit?
pucca, nu am intrebat-o nik, desi randunoiul ma punea s-o intreb unde nasteAmira nu e la ei pe fisa, ca in acte are alt medic pediatru, o nebuna la care nu o duc ever-never, ca nu am incredere. eu am mers cu ea la miruna ca mi-a placut de ea, e ok.
kya nasoala faza, presupun ca ar trebui sa se poata face ceva

ROXANA, mami de AMIRA
(16.03.2008)
_

Too much love will kill you

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

kya si eu am patit si s-a rezolvat, tre sa vrb la Multiplex..

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lianam spune:

rox...doar m-am gandit ca ar fi posibil, dupa prenume ; si eu mai merg cu teo la ea, ca imi place, e draguta si deschisa la discutii; dar mergem doar din cand in cand, cand am dubii in unele privinte (paranoia, na, ce vreti ); in general vine un dr. neonatolog acasa si ii face control ori de cate ori vrem si avem nevoie, vaccinuri...e un dr f. bun si el. pai....ma bucur ptr. ea ca va avea bebe, si sper sa nu am nevoie de sfaturi de la ea pana se intoarce (presupun ca nu sta ea foarte mult acasa cu bebe .....zic si eu, nu stiu ); ca marcu o fi buna, dar am fost initial la ea - chiar cand am iesit din spital, dupa 3 saptamani de cosmar - si am avut o experienta neplacuta, asa ca doamne fereste prea sa am nevoie sa fac programare la ea

kya ce patanie urata ; mai ma dezgusta oamenii din ce in ce, pe bune....; nu stiu daca rezolvi ceva, ca nu prea poti demonstra presupun ca nu ai cumparat 4 bilete atunci....si daca ti-a dat sa semnezi bonuletul ala de iese de la POS (ma exprim cam cu limbaj de lemn, dar nu imi vin acum cuvinte mai "in tema" ), de pastrezi tu unul si ei unul, si acolo erau trecute ambele sume....... or sa spuna ca nu ai fost atenta si data viitoare sa te uiti atent; recunosc ca si eu sunt neatenta la asta si nu prea verific ce scrie pe bonul ala, si uite ca ar trebui la cati oameni fara caracter sunt; dar daca mai ai bonuletu asta de care zic, si acolo e tecuta doar suma de 50 Ron iar pe extras de cont suma de 2 ori, atunci poti sa le dai in cap

Liana, mami de Teo (27.03.2008)

Mergi la inceput