Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (23)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Neata si d ela noi fetele. Astept sa se faca 7.30 sa-l duc pe david la gradi. Mi-e greu. Cind mergea la cresa il ducea sotul ca era mai devreme, dar acum trebuie sa-l duc eu ca sa ajunga sotul la sv, asa ca si d eluat si de dus ma descurc cum pot. Am mare noroc ca l-am dat aici chiar linga blocul meu, deci citiva pasi fac, mai greu e cu imbracatul lui Matei pe vremea asta...pentru ca merg si cu el. Deocamdata dimineata vine sora-mea si ma ajuta,a dica sta ea cu Matei acasa...Cind il iau insa il pun pe o masuta acolo pe Matei si-l schimb pe David. ieri l-a vzt o educatoare si a inceput sa-l dragaleasca si sa vb cu el: Asa-ti rezervi un loc aici...Uite asa-ti rezervi locul" Adevarul e ca era scump pe masuta, nemiscat, doar okii ii zburau in toate partile.

Vianne, cred ca o si linistesc pozeioarele si rugaciunile. SI eu ii spun de multe ori rugaciuni lui Mateias si se linisteste (cind e necajit)
Ralu_t, bine ati revenit. Imi pare rau de rotavirus. SA stii ca eu de cind il aveam pe David mic, in mod continuu era epidemie de enterocolita...Deci nu-mi mai fac asa probleme. intotdeuna spitalele sunt pline, cind te duci la grigore alexandrescu la urgenta, primele lucruri care te intreaba sunt daca face diaree, vomita, are febra..Probabil de aceea s-a instituit si rotarixul, despre care nu mi-a pomenit nimeni pe vremea lui david.
Iulia, lasa ca-ti prinde bine si tie o zi de pauza...Se pare ca si vremea va fi buna astazi..ma rog, mai buna, adica nu va ploua,ceea ce e mare lucru..
Socrate, cu siguranta poti lua Vit C, mie mi-a dat dr imediat dupa nastere si am luat o perioada buna (mi-a spus ca e foarte buna pentru refacerea pielii. Si daca trece si la bb e numa bine ca e si el mai ferit de raceli...


Simona, mami de baieti

David (10 nov 2004)si
Matei (24 aprilie 2008)

"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dflavia spune:

vreau si eu BabyExpo vreau vreme buna ca m-am saturat de stat in casa

fetele spor la cumparaturi iar pentru cele care stau acasuca si se plicti ia aici poze cu noi

socrate nu cred ca ai gresit cu ceva, uite deja ai reusit sa-l pacalesti sebastian sa pape si azi

si al meu sot s-a simtit foarte rau acu doua zile, greturi, varsaturi, frisoane, dureri musculare si de cap, si inca nu i-a trecut, sper sa nu fie ceva contagios ca alea suntem

a si multumim pentru carti, bestiale

Mami de Stefania 11.05.2008
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Citat:
citat din mesajul lui dflavia

vreau si eu BabyExpo vreau vreme buna ca m-am saturat de stat in casa

fetele spor la cumparaturi iar pentru cele care stau acasuca si se plicti ia aici poze cu noi

socrate nu cred ca ai gresit cu ceva, uite deja ai reusit sa-l pacalesti sebastian sa pape si azi

si al meu sot s-a simtit foarte rau acu doua zile, greturi, varsaturi, frisoane, dureri musculare si de cap, si inca nu i-a trecut, sper sa nu fie ceva contagios ca alea suntem

a si multumim pentru carti, bestiale

Mami de Stefania 11.05.2008
Poze


Vazut poze! foarte scumpa Stefania!




Sara la Breaza

Scortisoara

Alina SARA-MARIA - Scortisoara cu gene lungi!

Botez Sara-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Cenia hmmm, sa ti-o dau pe Sara de nora|?? Mai vedem Oricum, pana vor crest mari va trimitem

Sara la Breaza

Scortisoara

Alina SARA-MARIA - Scortisoara cu gene lungi!

Botez Sara-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Mey, Sara Scortisoara isi permite sa fie curtata de mai multi cavaleri Mai cocheteaza si ea, nu se lasa dusa asa usor de la mami


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabitzam

Mey, Sara Scortisoara isi permite sa fie curtata de mai multi cavaleri Mai cocheteaza si ea, nu se lasa dusa asa usor de la mami


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla



Asa, asa Gabitza! Mai ales ca suntem abia la stadiul in care mami isi invata fetitza cum sa clipeasca frumos din genele ei luuuungi. Mai avem pana invatam sa vorbim frumos, sa facem pipi la olita, sa dansam, sa pregatim prajiturele... Dar cred ca in 2 luni o scoatem noi la capat

Sara la Breaza

Scortisoara

Alina SARA-MARIA - Scortisoara cu gene lungi!

Botez Sara-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melly23 spune:

neata si de la noi!!!tot ploua si stam in casa si ne plictisim!!!aseara am ieist pana la cumparaturi cu sotiorul, asa ca si recreere pentru Amelia ca saraca cred ca moare si ea de plictiseala!!!

mai flavia ce fain ar fi sa avem si noi aici un baby expo sau macar un mall gen iulius din cj cred ca toata ziua as fi in el!!!mai ales pe vremea asta!!!si felicitari pentru intoarcerea lui stefania!!! de la Amelia!!!sa-i spui sa-i arate si lui amelia cum sa se intoarca si ea!!!a inceput sa gangureasca cu gu-ga-bei-ma...in rest nici o miscare gen intors iar eu sunt putin dezamagita!!!incepe sa prinda calumea si sa bage in gurita tot iar biberonul nu mai are mult si il tine!!!va las ca miauna deja dupa mine!!!de la NOI!!!

Noi si fluturica Amelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dflavia spune:

Melly pentru Amelia, stai linistita, voi sunteti mai mici si oricum sa stii ca nici Stefania nu dadea semne de intoarcere pana saptamana trecuta deci la fix 4 luni si acuma nu o mai pot opri, o pun seara la somn si in 2 minute e pe burta vesela si nici vorba de somn si ia asa stau langa ea si o tot intorc inapoi si sa doarma dupa aia de epuizare
despre bagat in gura, n-ai ce-i face asta o sa o tina pana ies dintisorii, cateva luni bune....asta e...

Mami de Stefania 11.05.2008
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns socrate spune:

Neata si de la noi.
Azi am fost matinali,adica eu. Si BemBem pacalit din nou cu tzitz. Aseara a papat putin laptic de la bibe adica numai vreo 100 de ml pe la 8 jumate. La 10 s-a sculat sa mai pape asa ca l-am mufat, pe la 11 am mai tras un tur de tzitzi si ne-am culcat. S-a trezit la 6 si un sfert mama de baiat cuminte.
Am mai papat un tzitzi jumate, ne-am trezit foarte tandri si iubareti. Am adormit pe la 8 jumate si ne-am trezit din nou dupa care am adormit la loc. Acum astept sa se trezeasca sa ii dau sa pape si sa ne luam zborul spre expo. Sa vedem daca ne insotesc si fetele sau nu. Depinde cum se trezeste printesica Mara.

Dragele mele va pun si eu niste intrebarele, poate stiti sa ma ajutati. Finii nostri se cununa sambata civil si ca si cadou ne-au zis ca le-ar folosi niste veioze verzi sau galbejii. Unde as putea gasi asa ceva, aproape de Berceni City.
Stiti cumva o bona? Tot din zona. As vrea sa incep sa caut ca in curand va tb sa ma intorc la munci, nu ma vad stand pe 6 milioane.
si mai vbim cu impresii de la targ



Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Flavia, in gurita o sa tooot bage multa vreme de acum incolo. Pina si Andrei al meu la peste 3 ani si se mai trezeste cateodata ca baga ceva in gura.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput