FIV in Austria cap ( 5)-Germania cap (4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Multumesc fetelor pt urari
Luni mergem sa luam grila de tratament si sa stabilim data cand facem fivul desi nu m-ar deranja sa incep acum.
Asa de nerabdatoare sunt.
Fivul cred ca va fi in noiembrie depinde de tratament.
Mai multe voi sti dupa consultatie.
pup dulce toate fetele

elena***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristal1995 spune:

Elena: pupici si bafta...Poate totusi incepi.
bryny: bafta multa in continuare... Ah, am aflat de curand de la o prietena ca i-a iesit Chlamydia in secretie/col, era panicata toata, si-a refacut analiza din sange si nu avea ABSOLUT NIMIC!!! Eu cred ca cea din sange este mult mai elocventa si inainte sa incepi un tratament, poate ar trebui s-o refaci...
Arina: initial am trimis mail, ca toata lumea de aici, mi-a raspuns Ana F, care mi-a zis ca atunci cand ma hotarasc sa merg la consultatie sa-i cer d-nei Mayer consult la prof Feichtinger, ca eu voi fi la al cincilea FIV!!! El am inteles ca se ocupa de cazurile mai speciale, de cele cu multe esecuri. Oricum, la el totul este si mai scump: consultatia este dubla (si dureaza de 5 ori mai putin), iar fiv-ul este cu 1000 euro mai mult. Acum, depinde de tine ce vrei si cum vrei. Eu am zis ca asta e ultimul fiv pe care-l fac (asta zic acum, daca nu reusesc, poate ma razgandesc ) si vreau sa fac tot ce se poate sa fie bine...
Vecinico: ai vorbit cu Luiza? Pupici
Va pupic pe toate...


Aly-"Inca mai sper..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bryny spune:

cristalmersi si eu mam gandit so repet.mie mia iesit la sange prima oara si saptam viitoare voi face la col uterin cu antigen...anliza.sotul meu inca nu afacuto la sange.am o mare rugaminte la voi puteti sa ma ajutati sami spuneti ce analize trebiuie sa facem exact pt viena.sotul meu de ex vrea ca saptamana viitoare sasi faca si el analiza la sange "chlamydia" si restul ce ar mai fi nevoie daca tot se duce la laborator...ca si asa el fuge de la munca...si am inteles ca anlizele cerute la viena ar fi valabile 6 luni.deja miam facut un plan in minte.la mijlocul luni ianuarie vom fi la viena la una din clinici.dar mai intai de toate va rog sami sp cateva lucruri de prescurtarile care le folositi.de ex ce inseamna ICSI sau am vazut PCSI,ce inseamna Polar Body.ajutatima sa stiu cateva lucruri esentiale.sa nu ma duc ca o bata ce sunt la vienasi va rog lista completa de analize pt amandoi.pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Buna fetelor,

CM nu a ma avut rabdare luna asta si de unde asteptam sa vina la sfarsitul saptamanii, iata ca maine este ziua 2 si voi incepe tratamentul.

urmeaza:

- zilele 6 si 9 - echo (mi-am si facut deja programarile pt 22 si 25 sept ...cu mari probleme, cautari, telefoane..)
- la sfarsitul saptamanii viitoare plec la wels..
- pe 29 sept punctia (ziua 13)

Am vorbit astazi cu Christine Loimer si mi-a spus ca Dr Loimer va fi in clinica pe 29 sept... Ma speriasem un pic cu concediul lui, dar se pare ca cineva acolo sus le aranjeaza pe toate.

- ziua 18 ET (inceputul lui oct).

De maine incep sa fac Gonal - tb sa mi-l fac singura...o alta incercare...nu am mai facut pana acum...in fine..

Sotul meu este plecat din tara pana duminica.., macar daca eram impreuna.

Va rog tineti-mi pumnii.Am mari,mari emotii..
Va doresc din tot sufletul tuturor sa vi se indeplineasca visul.

h.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

multumesc mult ca m-ati trecut si pe mine la "Aspirante la titlul de mamici de Austrieci"

poate in curand voi fi pe alta listuta...

h.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Bey, oi scrie eu mai rara dar m-ati uitat ca am fost deschizatoare de drum dupa Madutz la Viena? Asa ca va rog sa ma treceti si pe mine la Octombrie-Noiembrie caci voi fi acolo la safrsitul lunii Octombrie daca primesc medicamentele la timp ca sa incep in Z21.
Fetelor, m-ati ipohondrizat rau de tot asa ca vineri mai bag o runda de chlamidii si rubeole cu Igm-rile si Igg-urile lor cu tot.
Vecinica, data viitoare le facem cunostinta animalelor, ca pe al meu l-am invat sociabil si acu' vrem sa il plimbam si in tari straine.
Fetlor, trebuie sa recunoasteti ca fiecare dintre noi are pasarica ei. Noi am luat-o razna de cand avem un pisic si nici macar nu e de rasa, dar e simpatic. Asa ca m-am hotarat daca copil nu iese macar o toxoplasmoza ca acum ce mai conteaza. Eu sper sa nu ca si el ca si noi e cu analizele la zi. Deci, cum va spuse-i ne-am tampit pe romaneste si acum problema noastra e cum sa ii facem pasaport felinei sa il luam in Austria sa ii artatam tari straine si poate ne aduce noroc. deci, intrebare offtopic, ce docomente trebuie sa aiba un animal la iesire din tara. Se vorbeste despre un pasaport dar parca imi e jena sa sun la Servicul pasapoarte sau sa ma duc acolo cu mata sa ii faca poza! Oare asa o fi? Stie careva? Nu degeaba mi se spune Kitta. De fapt asa ma alinta sotul si eu nici macar nu am vrut pisic, dar asta a fost cel cu lipici...Sa va zica Vecinicaalias Cristal1995! Am sunat-o pe Luiza si nu a raspuns apoi cand voiam eu intre ghilimele, apoi mi-am dat seama ca nu mai am timp saptamana asta iar cealalta plec la Iasi, poate mi se strica din nou masina....
Apropos stie cineva o clinica ca lumea unde se fac analizele din Z2-3 la Iasi ca s-ar putea sa ma apuce pe acolo?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisic77 spune:

Fetelor, dar vad ca se va umple Austria de romani in toamna asta si sper ca veti veni de acolo mai multi decat ati plecat de acasa.
Elanada, Arina, Fireyes, Moniland, Hepilica, Cristal, mult succes fetele mele dragi. Va tin pumnii la toate sa veniti cu austrieci in burica
Cristal, eu sunt la primul FIV, dar tare mi-as dori sa fie primul si ultimul si vreau la Prof Fichtinger. Cum ai facut? Ai cerut programare la el sau asa ti-a dat?
Bryny, mie mi-au cerut analize uzuale de sange, analize hormonale de ziua 2 sau 3 :FSH, LH, PRL, E2, TSH, DHEA, Rubella - titru, apc resistence,nu MAI VECHI DE 6 LUNI. (DHEA am inteles ca nu e uzuala, ci mi-au cerut-o mie din cauza dosarului meu medical). Apoi, pentru sot - spermograma, spermocultura. Pentru amandoi - Hepatita B si C, HIV 1 si 2 (astea sunt tulpini ale virusului HIV), TPHA. Cam atat cred. Daca imi amintesc ceva iti scriu. Activeaza-ti PM-ul
Mgduta10, un pupic special
Toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisic77 spune:

Kitta, pasaportul pentru pisoi si cip-ul cu nr de identificare si recunoastere se face la cabinetul veterinar la care mergi cu pisoiul. Dureaza cam o saptamana pana iti da pasaportul. Vezi ca nu te lasa sa iesi cu el din tara daca nu ai toate vaccinurile la zi in carnetul lui de sanatate. Sper sa va poarte noroc pisoiul asta si multa bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arina21 spune:

'neata fetelor!
Elenada, sa ma treci si pe mine pe listuta cu Wunchbaby si sper eu FIV in Octombrie!
Hepilica, vad ca ai inceput tratamentul, iti doresc sa se finalizez cu cel putin un bebe.
Pisic77 am inteles ca ti-a iesit PAP OK?? E excelent, asta e intr-adevar o veste f buna.
Cristal, la mine e FIV nr. 2 si as vrea sa cred ca e ultimul. Stiu ca prof.-ul e mai scump dar stii cum se zice: unde merge mia, merge si suta! Dar oricum, eu sunt acum programata la Ana Fischelmaier si sper sa fie cu noroc. In ceea ce te priveste, am un feeling ca prof-ul va fi steaua ta norocoasa si iti va umple casa cu un bebic sau poate doi.
Bryny, sanatate multa, sa-ti iasa anileze asa cum trebuie.

Fetelor, a propos de ce zicea Kitta referitor la faptul ca ati ipohondrizat-o, eu am ajuns in cealalta directie. NU MAI SUPORT sa fac analize. Am dezvoltat o fobie pe tema asta si nu mai suport nici maica-mea sa ma intrebe de asa ceva. Pur si simplu mi-a ajuns cate analize am facut si cat m-am cautat. Si probabil phobia mea s-a dezvoltat si din cauza faptului ca niciodata nu mi-a gasit nimeni nimic. Ma simt ca intr-un labirint in care te invarti cautand iesirea, pentru ca stii ca este acolo, undeva, si cu cat o cauti mai avid cu atat devi mai disperat cosntientizand ca poate nu o s-o gasesti niciodata. Sa speram ca la Viena vom gasi oamenii care ne vor ajuta sa gasim acea 'iesire' si sa ne implinim si noi viata cu ceea ce altadata ni se parea asa de natural si usor de indeplinit.

Hai ca m-am intins cam mult.
VA doresc o zi superba (la Valcea e frig dar vad ca a dat soarele)
Arina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISTINA38 spune:

Hepilica, mult noroc la stimulare , sa fie cu o mare reusita!!!
Si eu merg la Wels la sfarsitul sapamanii viitoare, am pe 30 sept consultatia, poate ne vedem.
Abia astept sa vad ce tratament imi da si mie dr. Loimer si ce sanse vom avea.
va sarut pe toate si mult NOROC!!!
Cristina

Mergi la inceput