Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri-9

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Buna dimineata,

D-ne sunt moarta de somn... Nu stiu ce a avut Alessio aseara ca a plans pana la 2,00 noaptea.... Efectiv nu mai pot. Pe urma s-a linistit pana la 4,00 si a luat-o la capat cu framantarile. Lapte nu vroia, a baut putina apa deci sete nu ii era, kk facuse, besinute nu dadea.....frif nu ii era, ud nu era.....nu inteleg ce a avut?? §E prima oara cand se trezeste asa tam nisam si incepe sa planga.....

IRLANDEZA pai daca vrei sa adaugi ingerasul pe lista spui si gata se rezolva.







ALESSIO comoara mea, 07.06.2008

S-a mai nascut o stea: ALESSIO!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Dana, ma treci si pe mine pe lista aspirantelor, te rog! De luna aceasta...incep si eu proiectul bebe! Doamne ajuta!
Sunt un pic suparata, pt ca luna aceasta mi s-a dereglat putin...adica trebuia sa imi vina pe 16...si inca nu mi-a venit. Sper sa nu se deregleze prea rau.

http://tt.lilypie.com/5JRSp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Multumesc mult pt complimente!

Dana am nascut prin cezariana,ca asa mi-am dorit si multumesc lui Dumnezeu s-a si potrivit sa se intample asa.
Acum ma simt f bine,durerile au trecut si am descoperit ca ma simt minunat cu centura aceea postnatala pe care regret ca am pus-o abia acum dar mi-a fost teama sa nu apese pe operatie.
De alaptat il alaptez,numai seara ii dau si putin supliment ca e fomist rau.

Ninia tin pumnii sa se prinda bebe din prima,poate chiar esti deja gravi daca zici ca ti-a intarziat,tin pumnii!


Mcrissa multumesc mult pt ce mi-ai scris,sper din suflet sa reusesti si tu,sa te ajute Dumnezeu sa-ti vezi visul cu ochii.cat am stat in spital cred ca l-am vazut pe medicul tau,e din Elias nu?


Cristy am citit un pic din urma cu problema fetitei tale,sper ca nu enimic grav ,sa ne tii la curent cu ce zic doctorii.

Va pup pe toate si va multumesc inca o data pt cuvintele frumoase!

Minunea a venit! de Luca Nicolae

Luca cel frumos

Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

ziua buna fetele
m-am intors si eu de la echo bb e bine e voinicel are cca 1.700 kg e sanatos si voios singur aproblema ar fi circulara de cordon...dar la noi nu prea conteaza intrucat vom face cezariana sunt indragostita rau de tot de el
mussetpink vazut baietelul tau frumos ah e un dulce acuam ma bag sa citesc experienta ta a nasterii
va doresc sanatate si numai bine si Dumnezeu sa va ajute in tot ce va propuneti
32+Dimitrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Elilov, felicitari pentru vestea buna! Ai vazut, ca nu aveai motive de ingrijorare?Sarcina usoara in continuare!

Musette, nu este bebe! Ca nu am prestat corespunzator...si am simptomele de venire a cm-ului. Cred ca sunt doar racita. Multumesc pt gandurile tale, dar nici nu am inceput...si deja ma gandesc la dezamagirea fiecarei luni....

http://tt.lilypie.com/5JRSp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Multumesc Dana pt ca m-ai trecut pe listuta! daca vrei tu sa modific la Miruna22...nu mai este aspiranta, acum este graviduta!

http://tt.lilypie.com/5JRSp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

ninia multumesc frumos asa sa te ajute si pe tine Doamne Doamne
danangie off o fi avut colici ceva...sper sa nu se mai repete experienta sanatate si numai bine
32+Dimitrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Elilov, multumesc mult! Sper sa fie bine. Deocamdata ma ingrijoreaza aceasta intarziere a ciclului.

http://tt.lilypie.com/5JRSp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Citat:
citat din mesajul lui danangie


IRLANDEZA pai daca vrei sa adaugi ingerasul pe lista spui si gata se rezolva. [/b]



Pai ingerasii mei au fost prea mici, nu stiu daca-i considerati asa sau nu, abia au ajuns la 9 sapt. in burtica.

Si mai am un pitic pe creier, vad ca mamicile sunt asezate in ordinea datei de nastere a bebeilor........eu ce caut la sfarsit? Ar trebui sa fiu sub Laura Ioana. Sau poate grese4sc, nu am vazut bine? Adica nu acuz pe nimeni......doar intreb.

Poze de tot felul
P a t t y - la 8 luni

PATRICIA ALEXIA Atata sunt de mare !!!03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Ninia sa dea Dumnezeu sa ramai cat mai repede graviduta.

Elilov, felicitari pt. vestile bune pe care le-ai aflat la dr.

Mai stiti ceva de Pepsi si Liana30 ?

Poze de tot felul
P a t t y - la 8 luni

PATRICIA ALEXIA Atata sunt de mare !!!03.IAN.2008

Mergi la inceput