Rahova sau apropiere (47)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anangel_lexi

Buna tuturor, haideti repejor la un sau un dupa gust si o pana nu se termina!
Monica, a iesit superb tortul, acum sa vedem si la gust cum o fi, o sa pun si poze zilele astea.

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)
Pozele noastre din concurs sunt www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=1" target="_blank">ana1 si ana2 Va plac?



da,da..si poze...eu astept de mult poze?!
nu faceai tort cu pisicutza?



Vio,mamica lui Mihnea viitor "descoperitor" de infinit
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

La multi ani Maria! Sa cresti mare, sanatoasa si norocoasa! Lexi, sa va traiasca si sa va bucurati de ea!

Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:



La multi ani! Mariuta mica, sa fii sanatoasa
lexi sa-ti traiasca fata si sa va aduca numai bucurii
ma bucur ca a iesit frumos tortuletul...asteptam cu nerabdare poze cu sarbatorita si pregatirile

noi am fost la party, a fost super frumos...nu neaparat localul si ce a fost pe-acolo(cum va povestesc de obicei de pe-aici cu super lux) cat atmosfera a fost una deosebita...a fost atat de frumos ca nici parinti nici copii...nu se mai lasau dusi de-acolo ceva mai intim...cu o piscina mare si una mica, o curte imensa care avea amenajat un parc, astia mici s-au inteles toti...desi erau peste 25 de copilashi(si din clasa de la alex si prieteni de-ai sarbatoritei)...au avut concursuri, jocuri multe(organizate de bunica sarbatoritei) cautarea unei comori cu indicii puse in curte i-a tinut cred ca mai bine de o ora ocupati...erau 3 echipe(le-a prins la manuta banderole colorate, le-a dat steaguri ...incredibil cum o singura femeie s-a ocupat mai bine de o ora de toti piticii tobogan gonflabil...mancare f buna toate pregatite atunci pe loc de bucatari...muzica si nu in ultimul rand...parinti deosebiti
Am zis eu...cand termina scoala astia mici or sa se aibe ca fratii...stiti ce-i unesc petrecerile astea... sa-i vedeti cum se ajuta unii pe altii la scoala...la noi...cam rar vezi asa ceva...
acum seara a tras o ploaie zdravana pe-aici...maine..habar n-avem incotro sa o apucam sigur intr-un local cu mancare ajungem

va pe toate
sa aveti o Duminica placuta

monica

Prajituri si papa bun
Papa de post


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

La Multi Ani Mariei!

La Multi Ani Violeta (scuze pentru intirziere) Ai o virsta frumoasa! Insanatosire grabnica!

Vladut merge la gradinita (aceeasi) si nu mai am probleme mari cu el, nu plinge si spune ca are prieteni pe acolo. Eu in schimb nu ma simt prea bine, parca am dureri reumatice, ma doare incontinuu spatele si capul, ma simt de parca am imbatrinit si m-au apucat toate metehnele

Monica, insanatosire grabnica lui Alex, ma bucur ca mergeti la atitea petreceri.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Buna ziua!
Noi ne laudam iar cu raceala, dupa 2 zile de gradi deja avea muci, eu am gatul varza. Ieri am vrut sa mergem la Carrefour dar asta mica a vomitat pe drum, asa ca am stat in casa si am urmarit-o. Mi-a facut si ceva febra dar nu foarte mare, in jur de 38 asa... Nu stiu ce Dumnezeu e asa sensibila anul asta... Cum ii trece raceala trec pe imunizare, voi ce ati mai folosit? Nici nu stiu ce ar putea merge, cica sunt 39 de copii in grupa, iar clasa e mai mica decat sufrageria mea. Chiar ne-au rugat la sedinta sa ii luam, pe cat posibil la pranz ca nu au unde dormi toti. Noi oricum nu o lasam acolo pe Ale dar asa ca chestie...ce aglomeratie poate fi.

Monica sa stii ca asa e, cand incepe sa tuseasca mai nasol e semn ca "lucreaza" medicamentul, daca e ascultat de dr si a zis ca e curat la plamani e ok. Sanatate lui Alex!
Maria si Vio la multi ani, chiar daca cu intarziere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

simi,criss,multumesc pt urari!

si eu sunt racita,nu am febra dar sunt bleaga rau!
n-am luat decat paracetamol...ca nu stiu ce sa iau!
aaa si..... lamaie multa...cu lamaie
o sa incerc baraka pt imunizare....
vad ca fi-meu nu are inca nimic,Doamne-ajuta!

sanatate la copilasi

Vio,mamica lui Mihnea viitor "descoperitor" de infinit
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
nu mai tin minte daca v-am spus ce a zis dr-ul asta de aici(care-i sef ORL pe toata America Latina) ca medicamentele pentru imunizare sunt un fel de frectie la picior de lemn...ca sistemul imunitar este asemenea activitatii creierului...nu se poate sa-i comanzi imunizeaza-te dupa medicamentul asta...la fel cum inca nu exista un medicament pe care sa-l iei si sa-i spui creierului la 5 luni...vorbeste, mergi, citeste, etc...
totul se dezvolta incet, incet...pas cu pas...si mi=a aratat grafice cum se formeaza sistemul imunitar pe trepte si etape...ca in state ca franta, italia, etc...dr-ii au cosntatat lucrul asta si nu se mai dau medicamente precum LantigenB,imunobaby,bronhovaxom, etc...pentru ca nu ajuta la nimik... ca de fapt noi spunem uite...anul asta nu a mai racit fiindca i-am dat oscilococ...Nu..dr-ul asta a spus ca nu mai raceste fiindca a mai trecut o perioada si fiindca s-au mai stabilizat niste chestii la sistemul imunitar care se formeaza complet in jurul varstei de 12 ani jumate...
pana la 4 ani sist imunitar este varza...se fac aproape toate bolile copilariei
apoi pana la 7 ani mai este sensibil la raceli, viroze, etc...
apoi mai ramane sensibil doar la anumite chestii pana la 12 ani jumate...
el mi-a spus ca=i este f simplu sa-mi prescire medicamentele astea...dar nu are rost...
ca ce ma sfatuieste el este doar sa-i dau 20 de pic de vitamima C in fiecare zi, multe fructe, legume sa manance ok, sa doarma bine sa faca sport si cam atat...

cris, vio, sanatate multa si copailashilor si voua
pe toate

monica

Prajituri si papa bun
Papa de post


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Multumim mult pentru urari!
Poze de la ziua Mariei

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)
Pozele noastre din concurs sunt www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=1" target="_blank">ana1 si ana2 Va plac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Monica, in plus la ce ziceai tu, suplimentele de vitamine sint si ele cumva importante (nu Echinaceea si Imunobaby, ci cele cu zinc).

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Buna fetelor
azi dim am avut ceva trebuscha pe=aici, am aspirat facut curat...deh ca dupa we...stiti voi
am pregatit cate ceva de mancare si a si trecut vreme m-am dus dupa pitici sa-i recuperez acasa...apoi am fost cu alex la control...dr zice ca merge spre bine...insa el tot mai tuseste...e adevarat nu asa de rau...Doamne ajuta
lexi zuperbe pozele...sarbatorita este o minune...am vazut si tortuletzul..f.elicitari
pe toate si pe pitici

monica

Prajituri si papa bun
Papa de post


Mergi la inceput