Mihaela Radulescu divorteaza

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Am citi si eu in mare ce s-a scris aici...nu pot sa spun decat ca o credeam mai desteapta. Acum nu mai cred deloc asta. E nashpa ce se intampla, bleah.

Dana mama lu'Radu Stefan (Fecioras de 2003)

"Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Raspuns la *altcevaAltceva:
moderatoare draguta nu neaparat frumoasa...a unor emisiuni relaxante ori interesante...pe care noi sa le dorim comenta sau macar privi.Moderatoare ingrijita cu vocabular la degetul mic,discreta cu viata ei personala,de preferat sa o stiu doar la emisiunea unde munceste...nu ma intereseaza cat castiga,unde si-a facut vacanta,cu cine se culca...de ce divorteaza,cantitatea de pantofi din propriul dulap,marca chiloteilor si culoarea lor...
Erata:casnicie de fix 4 ani exact cat varsta cupilului"...in "interviu" spune ca s-a casatorit cu Renul de "dragul convenientelor",societatea e de vina...gura lumiiSi si-a schimbat religia
Daca inainte de ultimul tam-tam se spunea ca s-au tinut de mana ca vezi draga Doamne se iubeau,dar nu mai puteau trai impreuna..."cariera" bat-o vina! acum si ea recunoaste ca a fost carata de mana la tribunal cam din motiv de jurnalisti si spatiu stramt
Renul declara ca pt mama cupilului lui...adeca cine loveste in ea loveste in el,ea fiind in continuare fam lui.Intrebat acum ce parere are despre idila ex-ei raspunde ca "nu o a mai are pe inventarul lui"
Lipsa scandalului (ca sa fie civilizati/pt ca se ubesc de nu mai poc si pt protectie copil) atat de apreciata aici a cazut din momentul in care Miaiela a hotarat sa fie prinsa de paparatatii victime sigure cu dorinta de afirmare ai ziarului Ring sau egal cum s-o chema.Asta la fix o saptamana de la divortul care nu avea cauze de infidelitate de nici o parte...Adeca initial protejat sotul de porumbeii inamorati,idila era totusi la vedere numa nimeni nu dorea sa-i creazaacum la o saptamana de liberte,fraternite este pozata la casa unde locuieste corpul delict-amantul
Pareri:e atat de avida de publicitate si atat de mincinoasa incat cred ca nici ea nu mai stie ce este adevarat in viata ei.Din nou febra adevaratelor dive de peste ocean loveste pasarile de noapte ale Romanicai.Pacat ca in ecuatie exista totusi un copil.Noi comentam si apoi mergem la culcare si ne vedem de vietile noastre.
Ieri era oripilata de rusinea patita in "trustul ei",ea femeie maritata si decenta,mama si sotie...care s-a simtit oribil cand si-a dus copilul la gradi si a trebuit sa infrunte ochii lumii.(stiti faza cu campanica in care antenistii au preluat o prefabricata de pe un blog).La scurt timp apare vestea divortului rezultat firesc al unei despartiri de mai demultAcum apare pe post de femeie indragostita si sincera,recunoaste,care-i problema lumii?E viata ei si nu o intereseste ce gandeste lumea...si totusi in acelasi interviu spune ca s-a maritat tocmai din cauza convenientelor...iar aventura dureaza de asemenea de ceva timpEu nu stiu,dar ea poate a descoperit masina timpului...traieste in lumi paralele sau timp si spatiu diferit decat al muritorilor de rand.O fi vreo clona?
La TV ne este dat sa inghitim galusca iubirii imposibile,dar nu mai putin adevarate dintre ea si sotul ei,o familie cu F mare-a se vedea stirile antenei comentate de Balbuta.Vine Capatos si arata un filmulet in care ea este prezentata ca o femeie adevarata,una dintre primele 3 femei ale Romaniei??? care nu a ascuns varsta dezvirginarii(interesa pe careva?pe mine nu) si ca pe unicul sot pe care l-ar fi dorit toata viata ei l-a parasit pt ca a fost singurul care a indraznit sa insele superbitatea,Juniorul.Va aduceti aminte pe cine iubea ea de 10 ani incoa?si era fericita?si era "femeia lui"?Acum cica si Renul a inselat-oAstea sunt exemple de gogosele.
Egal.Faca ce o vrea si ce poate.Dar nu e Scarlett care isi dorea bani ca sa poata trimite la naiba pe totiasa cum incerca ea sa arate prin cate masini si camere isi poate cumpara...
Ultima parere aici...in locul Andreiutei as sta cu becul aprins si GPS pe sotacum au logica scandalurile nesfarsite si de ce o freca pe Miha cati ani va dura casnicia rivalei cu fostul CerbMihaela e libera!!!Deci doamnelor luati-va floricelele,pralinele si asezati-va comod in fotolii.Incepe showul!
Mi-am incheiat prezentare "brand" MR.Si pana la vanatoare Junior s-a probat tot ce am afirmat
Si poate ca nu a avut mos sponsor.Acum si dupa norocul fiecarei variante feminine a lui Paturica.Dar nu e tarziu...Este o imprevizibilaSi depande de Junior cum va raspunde chemarii ubirii.Ce romantic!


www.flickr.com/photos/14052028@N08/" target="_blank">
nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Problema nu e MR in sine si nici in a da cu pietre in ea.Problema e ca MR nu este un unicul exemplar de balon de sapun ridicat la rang de diva,vedeta, considerata una dintre primele 3 dame ale tarii!!!In loc sa existe ocazional in media ele alcatuiesc regula si nu exceptia.
Nu stam bot in bot nici cu ea nici cu altele ca ea.Dar este ca si cum am sta.Poate chiar mai rau.Este totul la vedereSi nu poti sa nu te pravalesti stupefiat/oripilat de pe ce stai cand vezi admiratia unora pt asemenea specimeneSi exista si barbati fabricati vedete,dar parca mai putini totusi.Admiratia oarba a unor oameni manipulati de media si de persoanele care au interes material imens sa ne faca sa credem ce vor ei te da pe spate ac exista EVIDENTE atata de grosolane ca cele exemplificate rapid de mine mai sus si nu numai de mine.Ma intreb oare cat de prosti putem fii ca natie?Mai ne miram ca nu avem o autostrada normala in toata tara asta?Ca am ajuns in 20 de ani atat de jos?

www.flickr.com/photos/14052028@N08/" target="_blank">
nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Sectiunea asta a DC-ului este singura legatura a mea cu "vedetele".
Mai exact , nu ma uit la emisiuni , nu stau la TV sa urmaresc stiu eu ce ,deci nici un bot in bot cu nimeni.
Iar la topicul asta sunt atatea pers. care nu vor sa-si piarda timpul cu vedetele , dar uite cate stiti despre ele!
Nu pot sa spun ca nu-mi place Raduleasca pt. ca e de admirat : arata sublim,a iesit din pamant si si-a facut o cariera si un nume,dar n-am fost interesata sa citesc despre ea diverse , cu atat mai putin sa-i stiu povestea.
Si cand spun toate astea ma refer la ce spuneti pe aici , ca media ne sufoca , ca ca nu ne place dar ne este bagata pe gat informatia.


"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mathilda spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucialu

Raspuns la *altcevaAltceva:
moderatoare draguta nu neaparat frumoasa...a unor emisiuni relaxante ori interesante...pe care noi sa le dorim comenta sau macar privi.Moderatoare ingrijita cu vocabular la degetul mic,discreta cu viata ei personala,de preferat sa o stiu doar la emisiunea unde munceste...nu ma intereseaza cat castiga,unde si-a facut vacanta,cu cine se culca...de ce divorteaza,cantitatea de pantofi din propriul dulap,marca chiloteilor si culoarea lor...
Erata:casnicie de fix 4 ani exact cat varsta cupilului"...in "interviu" spune ca s-a casatorit cu Renul de "dragul convenientelor",societatea e de vina...gura lumiiSi si-a schimbat religia
Daca inainte de ultimul tam-tam se spunea ca s-au tinut de mana ca vezi draga Doamne se iubeau,dar nu mai puteau trai impreuna..."cariera" bat-o vina! acum si ea recunoaste ca a fost carata de mana la tribunal cam din motiv de jurnalisti si spatiu stramt
Renul declara ca pt mama cupilului lui...adeca cine loveste in ea loveste in el,ea fiind in continuare fam lui.Intrebat acum ce parere are despre idila ex-ei raspunde ca "nu o a mai are pe inventarul lui"
Lipsa scandalului (ca sa fie civilizati/pt ca se ubesc de nu mai poc si pt protectie copil) atat de apreciata aici a cazut din momentul in care Miaiela a hotarat sa fie prinsa de paparatatii victime sigure cu dorinta de afirmare ai ziarului Ring sau egal cum s-o chema.Asta la fix o saptamana de la divortul care nu avea cauze de infidelitate de nici o parte...Adeca initial protejat sotul de porumbeii inamorati,idila era totusi la vedere numa nimeni nu dorea sa-i creazaacum la o saptamana de liberte,fraternite este pozata la casa unde locuieste corpul delict-amantul
Pareri:e atat de avida de publicitate si atat de mincinoasa incat cred ca nici ea nu mai stie ce este adevarat in viata ei.Din nou febra adevaratelor dive de peste ocean loveste pasarile de noapte ale Romanicai.Pacat ca in ecuatie exista totusi un copil.Noi comentam si apoi mergem la culcare si ne vedem de vietile noastre.
Ieri era oripilata de rusinea patita in "trustul ei",ea femeie maritata si decenta,mama si sotie...care s-a simtit oribil cand si-a dus copilul la gradi si a trebuit sa infrunte ochii lumii.(stiti faza cu campanica in care antenistii au preluat o prefabricata de pe un blog).La scurt timp apare vestea divortului rezultat firesc al unei despartiri de mai demultAcum apare pe post de femeie indragostita si sincera,recunoaste,care-i problema lumii?E viata ei si nu o intereseste ce gandeste lumea...si totusi in acelasi interviu spune ca s-a maritat tocmai din cauza convenientelor...iar aventura dureaza de asemenea de ceva timpEu nu stiu,dar ea poate a descoperit masina timpului...traieste in lumi paralele sau timp si spatiu diferit decat al muritorilor de rand.O fi vreo clona?
La TV ne este dat sa inghitim galusca iubirii imposibile,dar nu mai putin adevarate dintre ea si sotul ei,o familie cu F mare-a se vedea stirile antenei comentate de Balbuta.Vine Capatos si arata un filmulet in care ea este prezentata ca o femeie adevarata,una dintre primele 3 femei ale Romaniei??? care nu a ascuns varsta dezvirginarii(interesa pe careva?pe mine nu) si ca pe unicul sot pe care l-ar fi dorit toata viata ei l-a parasit pt ca a fost singurul care a indraznit sa insele superbitatea,Juniorul.Va aduceti aminte pe cine iubea ea de 10 ani incoa?si era fericita?si era "femeia lui"?Acum cica si Renul a inselat-oAstea sunt exemple de gogosele.
Egal.Faca ce o vrea si ce poate.Dar nu e Scarlett care isi dorea bani ca sa poata trimite la naiba pe totiasa cum incerca ea sa arate prin cate masini si camere isi poate cumpara...
Ultima parere aici...in locul Andreiutei as sta cu becul aprins si GPS pe sotacum au logica scandalurile nesfarsite si de ce o freca pe Miha cati ani va dura casnicia rivalei cu fostul CerbMihaela e libera!!!Deci doamnelor luati-va floricelele,pralinele si asezati-va comod in fotolii.Incepe showul!
Mi-am incheiat prezentare "brand" MR.Si pana la vanatoare Junior s-a probat tot ce am afirmat
Si poate ca nu a avut mos sponsor.Acum si dupa norocul fiecarei variante feminine a lui Paturica.Dar nu e tarziu...Este o imprevizibilaSi depande de Junior cum va raspunde chemarii ubirii.Ce romantic!


www.flickr.com/photos/14052028@N08/" target="_blank">
nu mor caii cand vor cainii...


lucialu- ce bine scrii ca-mi vine sa te pup sau scrii asa de bine "ca-mi vine sa-ti zic dumneavoastra"
si acum: 1. ziarul ala ring tb sa se lanseze si cred ca miaela si-a bagat destul de multi bani in buzunar pt interviul acordat tocmai acelui ziar( e destul de smechera si am facut si eu presa prin studentie si-mi aduc si acum aminte cati bani a cerut HI-Q pt un interviu cu ei).
2. ca s-a cuplat cu un tip tanar nu ma deranjeaza, nu o judec iar ea mi-e mie antipatica din total alte motive nu ca si-a tras un junior.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenza spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO

.
Iar la topicul asta sunt atatea pers. care nu vor sa-si piarda timpul cu vedetele , dar uite cate stiti despre ele!


Dar nu te-ai gandit ca poate anumite persoane sunt ceva psihologi,ceva analisti,iar in cazul asta m.r. este un caz "gras"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theiuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucialu

Raspuns la *altcevaAltceva:
moderatoare draguta nu neaparat frumoasa...a unor emisiuni relaxante ori interesante...pe care noi sa le dorim comenta sau macar privi.Moderatoare ingrijita cu vocabular la degetul mic,discreta cu viata ei personala,de preferat sa o stiu doar la emisiunea unde munceste...nu ma intereseaza cat castiga,unde si-a facut vacanta,cu cine se culca...de ce divorteaza,cantitatea de pantofi din propriul dulap,marca chiloteilor si culoarea lor...
Erata:casnicie de fix 4 ani exact cat varsta cupilului"...in "interviu" spune ca s-a casatorit cu Renul de "dragul convenientelor",societatea e de vina...gura lumiiSi si-a schimbat religia
Daca inainte de ultimul tam-tam se spunea ca s-au tinut de mana ca vezi draga Doamne se iubeau,dar nu mai puteau trai impreuna..."cariera" bat-o vina! acum si ea recunoaste ca a fost carata de mana la tribunal cam din motiv de jurnalisti si spatiu stramt
Renul declara ca pt mama cupilului lui...adeca cine loveste in ea loveste in el,ea fiind in continuare fam lui.Intrebat acum ce parere are despre idila ex-ei raspunde ca "nu o a mai are pe inventarul lui"
Lipsa scandalului (ca sa fie civilizati/pt ca se ubesc de nu mai poc si pt protectie copil) atat de apreciata aici a cazut din momentul in care Miaiela a hotarat sa fie prinsa de paparatatii victime sigure cu dorinta de afirmare ai ziarului Ring sau egal cum s-o chema.Asta la fix o saptamana de la divortul care nu avea cauze de infidelitate de nici o parte...Adeca initial protejat sotul de porumbeii inamorati,idila era totusi la vedere numa nimeni nu dorea sa-i creazaacum la o saptamana de liberte,fraternite este pozata la casa unde locuieste corpul delict-amantul
Pareri:e atat de avida de publicitate si atat de mincinoasa incat cred ca nici ea nu mai stie ce este adevarat in viata ei.Din nou febra adevaratelor dive de peste ocean loveste pasarile de noapte ale Romanicai.Pacat ca in ecuatie exista totusi un copil.Noi comentam si apoi mergem la culcare si ne vedem de vietile noastre.
Ieri era oripilata de rusinea patita in "trustul ei",ea femeie maritata si decenta,mama si sotie...care s-a simtit oribil cand si-a dus copilul la gradi si a trebuit sa infrunte ochii lumii.(stiti faza cu campanica in care antenistii au preluat o prefabricata de pe un blog).La scurt timp apare vestea divortului rezultat firesc al unei despartiri de mai demultAcum apare pe post de femeie indragostita si sincera,recunoaste,care-i problema lumii?E viata ei si nu o intereseste ce gandeste lumea...si totusi in acelasi interviu spune ca s-a maritat tocmai din cauza convenientelor...iar aventura dureaza de asemenea de ceva timpEu nu stiu,dar ea poate a descoperit masina timpului...traieste in lumi paralele sau timp si spatiu diferit decat al muritorilor de rand.O fi vreo clona?
La TV ne este dat sa inghitim galusca iubirii imposibile,dar nu mai putin adevarate dintre ea si sotul ei,o familie cu F mare-a se vedea stirile antenei comentate de Balbuta.Vine Capatos si arata un filmulet in care ea este prezentata ca o femeie adevarata,una dintre primele 3 femei ale Romaniei??? care nu a ascuns varsta dezvirginarii(interesa pe careva?pe mine nu) si ca pe unicul sot pe care l-ar fi dorit toata viata ei l-a parasit pt ca a fost singurul care a indraznit sa insele superbitatea,Juniorul.Va aduceti aminte pe cine iubea ea de 10 ani incoa?si era fericita?si era "femeia lui"?Acum cica si Renul a inselat-oAstea sunt exemple de gogosele.
Egal.Faca ce o vrea si ce poate.Dar nu e Scarlett care isi dorea bani ca sa poata trimite la naiba pe totiasa cum incerca ea sa arate prin cate masini si camere isi poate cumpara...
Ultima parere aici...in locul Andreiutei as sta cu becul aprins si GPS pe sotacum au logica scandalurile nesfarsite si de ce o freca pe Miha cati ani va dura casnicia rivalei cu fostul CerbMihaela e libera!!!Deci doamnelor luati-va floricelele,pralinele si asezati-va comod in fotolii.Incepe showul!
Mi-am incheiat prezentare "brand" MR.Si pana la vanatoare Junior s-a probat tot ce am afirmat
Si poate ca nu a avut mos sponsor.Acum si dupa norocul fiecarei variante feminine a lui Paturica.Dar nu e tarziu...Este o imprevizibilaSi depande de Junior cum va raspunde chemarii ubirii.Ce romantic!


www.flickr.com/photos/14052028@N08/" target="_blank">
nu mor caii cand vor cainii...



Sicer, m-am amuzat copios.
Ai o logica si o tinere de minte...

Si pe mine m-au frapat diferentele dintre ceea ce afirma si ceea ce face, dar nu am avut atita rabdare sa le astern pe hirtie.Oricum, in mare parte, tot ceea ce ai descris am observat si eu.

Elan spunea intr-un interviu ca o sfatuieste sa nu faca asa si pe dincolo, dar ca, de regula, nu prea il asculta.
Sa vedeti acum ce se va mai da in stamba, ca nu mai are nici un sfatuitor si, cu atit mai mult, un cenzor.

Theiuta

Mami si Nicolas


Sanatosi sa fim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Ma intreb copilasul acela cu cine sta, bietul de el ? Ca "dansa" e ba la serviciu, ba la iubit... numai pe acasa nu trece.
Probabil are bona full-time...si mai acu cativa ani MR sfatuia pe toata lumea sa aibe copil...experienta maternitatii bla-bla...
halal mama

Ingrid si Cristi 5 ani si 7 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wonderful spune:

Dupa umila mea parere n-are decat sa se cupleze cu oricine vrea,e viata ei.Mi-e mila de copil.Parinti divortati,cred ca o mare parte din timp si-o petrece cu vreo dadaca sau ce-o mai fi.Cand va creste ea ce justificari va gasi?Ma sperie modul in care-i vazuta casnicia in mediul asta,asa,ca o tendinta in moda,tine un sezon si gata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rory76 spune:

Mie mi se pare un act de curaj din partea lor. Adica am curajul sa zic: "gata, nene, nu mai merge! Hai sa o terminam inainte sa ne uram de-a binelea!" Am vazut multe cupluri care stau asa impreuna ca asa au apucat, chiar daca nu se inteleg, ajung chiar sa se urasca, sa isi puna nu stiu ce in cafea, sa isi strige una si alta, sa se insele...decat asa, mai bine rupe odata pisica in doua! Copilashul a iesi cel mai nasol din toata povestea asta, ma-sa pare ca a uitat de el, acu' na!, trebuie sa il creasca pe Dani! Pe de alta parte ma intreb, daca tot a mai fost maritata, si vede ca nu merge, nu i se potriveste treaba asta, de ce mai insista? Oare se va marita si cu urmatorul...partener de pat? Vezi, si asta e important in viata, sa stii sa renunti la timp...

"sky is the limit!"

Mergi la inceput