Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (108)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

madalina, abia astept sa o revad pe sofiuca

Matei-Florin 24.01.2008


IN CONCEDIU CU COPILUL
POZE SI FILMULETE
1001 MODURI DE A DORMI
ALBUM ZUZE

Pentru albumul www.slide.com/r/tgz-Xdqm6j-hlN1f0uNjbPyoRH29HC1b?view=original" target="_blank">CLOPOTEI 6 LUNI trimiteti pe mailul comun zuzele2008@yahoo.com , o poza bb mic, o poza bb la 6 luni, o poza bb+mami. Mentionati nume+nick mama si nume+data nasterii bb.Albumul este privat, datele sunt aceleasi ca pentru mailul comun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Elle zici ca esti o mama "inconstienta" ca ai dat-o pe micuta cu capul de grinda,hehe asta e nimic pe langa ce am facut eu azi,am fost cu Sofiuc la cumparaturi,cand am plecat de la Selgros ma grabeam sa ajung acasa se facuse ora de masa a bubulinei si am uitat sa leg scaunul auto cu centura(ea foloseste inca scoica) pe drum ma tot uitam in spate la un mom dat a adormit nu mai era mult pana acasa si nu m-am mai uitat la ea ,am ajuns in fata blocului cobor si deschid usa din spate cand sa mor nu alta scaunul era rasturnat fata era cu fatza in canapea cu scaunul peste ea evident ca era prinsa cu centurile si dormea, cand am ridicat-o era asa moale de mi s-au taiat picioarele si am tipat de am speriat galusca.Nu s-a lovit ca plangea sigur,dar eu m-am ales cu o sperietura groaznica.Morala:sunt mame si mai "inconstiente" ca tine asa ca nu te invinovati aiurea se intampla fara sa vrei mici accidente.



Madalina de Sofia 01.02.2008

calea sigura a esecului este sa renunti...
www.petitieonline.ro/petitie/semneaza/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html?msg_ok=1" target="_blank">Semneaza petitia pt introducerea procedurilor de reproducere asistata
in Programul national de Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ereena

madalina, abia astept sa o revad pe sofiuca

Matei-Florin 24.01.2008


IN CONCEDIU CU COPILUL
POZE SI FILMULETE
1001 MODURI DE A DORMI
ALBUM ZUZE

Pentru albumul www.slide.com/r/tgz-Xdqm6j-hlN1f0uNjbPyoRH29HC1b?view=original" target="_blank">CLOPOTEI 6 LUNI trimiteti pe mailul comun zuzele2008@yahoo.com , o poza bb mic, o poza bb la 6 luni, o poza bb+mami. Mentionati nume+nick mama si nume+data nasterii bb.Albumul este privat, datele sunt aceleasi ca pentru mailul comun.


Stii chiar ma gandeam azi la voi imi aduc aminte la BE din aprilie cum il tinea tati pe Mateias pe piep,cat de mic era.

Madalina de Sofia 01.02.2008

calea sigura a esecului este sa renunti...
www.petitieonline.ro/petitie/semneaza/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html?msg_ok=1" target="_blank">Semneaza petitia pt introducerea procedurilor de reproducere asistata
in Programul national de Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sweetgys spune:

Citat:
citat din mesajul lui madalina28

Elle zici ca esti o mama "inconstienta" ca ai dat-o pe micuta cu capul de grinda,hehe asta e nimic pe langa ce am facut eu azi,am fost cu Sofiuc la cumparaturi,cand am plecat de la Selgros ma grabeam sa ajung acasa se facuse ora de masa a bubulinei si am uitat sa leg scaunul auto cu centura(ea foloseste inca scoica) pe drum ma tot uitam in spate la un mom dat a adormit nu mai era mult pana acasa si nu m-am mai uitat la ea ,am ajuns in fata blocului cobor si deschid usa din spate cand sa mor nu alta scaunul era rasturnat fata era cu fatza in canapea cu scaunul peste ea evident ca era prinsa cu centurile si dormea, cand am ridicat-o era asa moale de mi s-au taiat picioarele si am tipat de am speriat galusca.Nu s-a lovit ca plangea sigur,dar eu m-am ales cu o sperietura groaznica.Morala:sunt mame si mai "inconstiente" ca tine asa ca nu te invinovati aiurea se intampla fara sa vrei mici accidente.



Madalina de Sofia 01.02.2008

calea sigura a esecului este sa renunti...
www.petitieonline.ro/petitie/semneaza/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html?msg_ok=1" target="_blank">Semneaza petitia pt introducerea procedurilor de reproducere asistata
in Programul national de Sanatate!



Vai Mada prin ce-ai putut sa treci...brrr nici nu vreau sa-mi imaginez. Eu nici n-am avut curaj pana acum sa conduc singura in masina cu printesik. Desi de multe ori mi-am tot zis ca trebuie s-o fac iata ca pana acum nu m-am incumetat. Ma tot gandesc ca daca o apuca crizele ca nu ma vede etc si plange si sunt blocata la un semafor....ce ma fac? Pote sunt putin exagerata?
Voi fetelor, conduceti singure cu bebeii, cum e??

Gya de Vanessa Maria
http://www.flickr.com/photos/sweetgya
http://good-times.webshots.com/album/564120501BubINw?vhost=good-times
http://www.flickr.com/photos/sweetgya/

Nasterea unui vis 21.01.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sweetgys

Vai Mada prin ce-ai putut sa treci...brrr nici nu vreau sa-mi imaginez. Eu nici n-am avut curaj pana acum sa conduc singura in masina cu printesik. Desi de multe ori mi-am tot zis ca trebuie s-o fac iata ca pana acum nu m-am incumetat. Ma tot gandesc ca daca o apuca crizele ca nu ma vede etc si plange si sunt blocata la un semafor....ce ma fac? Pote sunt putin exagerata?
Voi fetelor, conduceti singure cu bebeii, cum e??


Sweetgys eu conduc singura cu ea de cand avea 3 sapt,la 6 sapt am plecat doar eu cu ea la Buc,niciodata nu mi s-a intamplat nimic am CD cu muzica pt pici si cand mai plange dau mai tare si se linisteste,nu stiu ce a fost in capul meu cand am uitat sa-i leg scaunul nu era nici macar prins cu scaunul din fata ,cateodata o plimb cu masina ca sa adoarma ca nu prea imi doarme in casa ziua,daca o tin toata ziua in ea nimic nu zice doar sa nu-i intre soarele in ochi.Bine ai revenit din vacanta am aruncat un ochi peste pozele tale,ce galusca frumusica ai tu acolo

Madalina de Sofia 01.02.2008

calea sigura a esecului este sa renunti...
www.petitieonline.ro/petitie/semneaza/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html?msg_ok=1" target="_blank">Semneaza petitia pt introducerea procedurilor de reproducere asistata
in Programul national de Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Am si eu o problema la ora asta, stiu ca s-au facut poze la intalneala de la BE din aprilie le-am si vazut dar unde le gasesc ca vreau sa copiez pozele cu Sofiuca,Creata poate ma ajuti tu.

Madalina de Sofia 01.02.2008

calea sigura a esecului este sa renunti...
www.petitieonline.ro/petitie/semneaza/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html?msg_ok=1" target="_blank">Semneaza petitia pt introducerea procedurilor de reproducere asistata
in Programul national de Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Am pus monopol pe pagina asta.

Vroiam sa spun LA MULTI ANI TUTUROR CLOPOTELELOR CARE POARTA NUMELE DE SOFIA!!!Clara-Sofia de Monicaa, Sofia Elena de Stancutza si binenteles micutei mele pe care o ador.


Madalina de Sofia 01.02.2008

calea sigura a esecului este sa renunti...
www.petitieonline.ro/petitie/semneaza/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html?msg_ok=1" target="_blank">Semneaza petitia pt introducerea procedurilor de reproducere asistata
in Programul national de Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sweetgys spune:

Citat:
citat din mesajul lui madalina28

Citat:
citat din mesajul lui sweetgys

Vai Mada prin ce-ai putut sa treci...brrr nici nu vreau sa-mi imaginez. Eu nici n-am avut curaj pana acum sa conduc singura in masina cu printesik. Desi de multe ori mi-am tot zis ca trebuie s-o fac iata ca pana acum nu m-am incumetat. Ma tot gandesc ca daca o apuca crizele ca nu ma vede etc si plange si sunt blocata la un semafor....ce ma fac? Pote sunt putin exagerata?
Voi fetelor, conduceti singure cu bebeii, cum e??


Sweetgys eu conduc singura cu ea de cand avea 3 sapt,la 6 sapt am plecat doar eu cu ea la Buc,niciodata nu mi s-a intamplat nimic am CD cu muzica pt pici si cand mai plange dau mai tare si se linisteste,nu stiu ce a fost in capul meu cand am uitat sa-i leg scaunul nu era nici macar prins cu scaunul din fata ,cateodata o plimb cu masina ca sa adoarma ca nu prea imi doarme in casa ziua,daca o tin toata ziua in ea nimic nu zice doar sa nu-i intre soarele in ochi.Bine ai revenit din vacanta am aruncat un ochi peste pozele tale,ce galusca frumusica ai tu acolo

Madalina de Sofia 01.02.2008

calea sigura a esecului este sa renunti...
www.petitieonline.ro/petitie/semneaza/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html?msg_ok=1" target="_blank">Semneaza petitia pt introducerea procedurilor de reproducere asistata
in Programul national de Sanatate!



Merci mult!! Gata , mi-ai dat curaj, maine iesim la plimbare cu masina, ca si asa ploua incontinuu pe aici si ne plictisim in casa!

Gya de Vanessa Maria
http://www.flickr.com/photos/sweetgya
http://good-times.webshots.com/album/564120501BubINw?vhost=good-times
http://www.flickr.com/photos/sweetgya/

Nasterea unui vis 21.01.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sweetgys spune:

SOFIA, nume f frumos, imi doream si eu pe vremuri sa-i pun fetitei mele numele asta, insa cand am ramas gravida nu stiu de ce am simtit ca nu i se potriveste. O fi ceva cosmic si cu numele astea? Poate viitoarei fetite o sa i se potriveasa...Imi place f mult!

Gya de Vanessa Maria
http://www.flickr.com/photos/sweetgya
http://good-times.webshots.com/album/564120501BubINw?vhost=good-times
http://www.flickr.com/photos/sweetgya/

Nasterea unui vis 21.01.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Doamne fereste, Madalina, ce spaima!!! Pfuoai, mi s-a zbarlit parul pe mine! Bine ca nu a patit nimic pitica Am patit-o si eu, dar eram cu sotzul (el conducea) si mi-am dat seama la cateva minute dupa ce plecasem si am impins scaunul din fatza pana in scoica Theei. Si tot am stat stresata!
Ereena super tare Mateiasul! Ce m-a distrat ca te-a adormit
Duminica trecuta (acu o sapt) las eu fata cu sotzu' si ma duc sa cumpar gogosi..cand ma intorc, Thea era in hol, in picioare, sprijinita de calorifer (am doar gresie pe hol), iar sotzul dormea bine pe jos in sufragerie...l-a luat somnul supraveghind fata L-am strigat si a sarit ca ars, bineinteles ca a spus ca nu dormea, ci supraveghea fata Bine ca nu a cazut gaza pe undeva, ca-l faceam salata


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008), Botezul minunii Thea Maria

Atat sunt de mare

Am reusit sa ma intorc pe burtica - filmulete
Prima vacanta a Theei, Am 6 luni, Lacu Rosu si nu numai

Mergi la inceput