Campanie de responsabilizare a autoritatilor (5)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Am primit si eu un raspuns din partea deputatului de Brasov Ioan Ghise:
Stimata doamna X,
am retinut si inteles problema Dvs.
Pentru a avea sanse de rezolvare va fi necesar sa reveniti cu prezentarea ei dupa apropiatele alegeri parlamentare.
Este aproape imposibila initierea si promovarea cu succes( pana la finele lui octombrie a.c.) a unor noi propuneri legislative in conditiile in care peste 200 sunt acum in dezbaterea Parlamentului iar peste doua luni vor fi alegeri si in noiembrie se va lucra prea putin la Parlament( candidadtii aflandu-se in campanie electorala).
De aceea pentru ca propunerea Dvs.(cat se poate de intemeiata) sa aiba sansa de reusita ar fi bine sa reveniti cu ea dupa ce se va constitui viitorul Parlament si viitorul Guvern.
Sper sa aveti amabilitatea sa acceptati acest punct de vedere realist.
Personal, voi candida in municipiul Brasov pentru un mandat de senator. Dupa alegeri( in situatia fericita ca voi fi ales) va rog sa aveti rabdarea sa reveniti cu solicitarea Dvs. si atunci vom vedea concret ce anume s-ar putea face.
Pana atunci va rog sa credeti ceea ce v-am scris si sa primiti urarile mele pentru sanatate si implinirea dorintelor Dvs.

Va multumesc!
Cu stima! - prof. Ioan Ghise, deputat liberal de Brasov.

Ioana_p76Bine ai venit din concediu. Pot sa-ti spun ca emisiunea de la ProTV inca nu a fost si nici nu stim data cand va fi. D-na Carmen Avram a promis ca ne anunta. Nici articolul din Cotidianul. Cica va fi chiar o adevarata Campanie dar inca nu stim cand incepe. Despre Memoriul catre CNAS nu stiu daca a fost trimis Administratorilor DC. Tu stai linistita cu sotiorul ca daca avem nevoie urgent de tine iti scriem un PM ca sa nu trebuiasca sa cauti prin subiect. Si sunt sigura ca vei reveni cu forte proaspete, curand, pe baricade. Pe prima pagina vezi ce am mai facut iar in paginile pe care urmeaza sa le citesti vei vedea de la cine am primit raspunsuri si care sunt acestea.

ralucapaun Poti contribui trimitand mesaje deputatilor si senatorilor. Au mai ramas judetele: Calarasi, Cluj, Dambovita, Gorj, Hunedoara, Ialomita, Ilfov, Maramures, Mehedinti, Olt, Prahova, Satu-Mare, Salaj, Sibiu, Teleorman, Timis, Tulcea, Valcea si Vrancea. Adresele lor de e-mail le gasesti in link-urile de pe prima pagina. Si sa anunti aici la care urmeaza sa le trimiti ca sa nu ne suprapunem.
Si trimitand link-ul la petitie cat mai multor oameni, ca sa o semneze. Pot sa-ti trimit una dintre prezentarile fetelor, ca sa o adaugi la mail pentru impactul vizual, doar sa-mi trimiti adresa ta de e-mail pe PM.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Ioana bine ai venit.
Emisiunea la Pro TV cred ca va fi in cadrum emisiunii Romania te iubesc care se difuzeaza duminica.
Duminica ce a trecut fost prima emisiune si am vazut-o pe dna Avram.
E o emisiune care face diverse anchete pe diverse teme de interes pentru romani. Cred ca acolo o sa aparem si noi avand in vedere ca e unul din redactorii emisiunii.
Astept cu sufletul la gura.
PUP

elena***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

So, am trimis la Cluj si la Calarasi.

Revin cu update mai tarziu.

Raluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Uraaaa, primul raspuns:

Stimata Doamna Raluca Paun,

Am semnat petitia online si sunt de acord sa va sprijin prin influenta sociala pe care o am.

Cu stima,

Sen. Vasile Dancu



Raluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Gata, am terminat cu senatorii.

O sa continui maine.

Raluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Ioana, bine ai revenit din concediu! Ma bucur ca v-ati relaxat, chiar m-am gandit la tine vazand vremea ai urata! Daca ai putin timp, poate reusesti sa trimit tu memoriul administrarorului Dc, ca noi nici n-am stiut exact cui sa-l trimitem, si ne-am gandit ca pe tine te cunosc deja. Gasesti link-ul pe prima pagina.
Fetelor, actualizez azi link-urile catre raspunsurile primite, sa avem evidenta, ok?
Deci, Raluca, te trec ca ai trimis tuturor senatorilor, da?
Marrina, parca tu ai mai primit un raspuns, poti s-l mai scrii o data, sau sa-mi dai linkul? Ca vad ca nu apare pe prima pagina...

poze www.slide.com/r/dCBFcIkWyT8qTm6zqmE3_Z0Uzm4PEDxK?view=original" target="_blank">noi2
www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank"> campania noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

Ce mana buna ai avut Raluca, asa din prima! Eu nu am primit decat un raspuns, plus ca mi s-au intors inapoi mai mult de jumate.
Cred ca dl Ghise are dreptate, e imposibil sa mai obtinem ceva anul asta. Dar poate intram in frenezia aia de inceput cand toate parlamentele au vrut sa demonstreze ca "noi lucram, nu ca ailalti" care ii tine de regula vreo juma de an.

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Citat:
citat din mesajul lui LucaLuca

Hai sa reluam aici mesajul recent de la "Cotidianul":

Citat:
Va multumesc foarte mult si astept orice tip de informatii mai aveti.
Va anunt ca de pe 1 octombrie (cred), Cotidianul impreuna cu Superbebe si site-urile lor vor incepe o campanie pe infertilitate. Din cate stiu vor fi zguduite institutiile publice care au treaba cu aceasta problema.

Va tin la curent, pentru ca trebuie sa fiti implicate si dumneavoastra - mamele care au initiat petitia

Multumesc inca o data"


---------------------------
http://villaprovence.wordpress.com/english/
Fetelor, reiau aici mesaul pentru ca maine e 1 octombrie. Sa vedem ce-o fi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Citat:
citat din mesajul lui elenada

Sa fie un capitol plin de reusite.
Trimit mail senatorilor din Braila, Covasna, Harghita, Iasi, Suceava, Vaslui.
E OK ?
Daca a trimis cineva la unul din judetele de mai sus sa imi zica.
Astept pana diseara daca nu ma apuc de trimis.
Pupici
...
elenada, ai apucat sa scrii numai senatorilor din judetele astea sau si deputatilor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Citat:
citat din mesajul lui felicia_

...Marrina, parca tu ai mai primit un raspuns, poti s-l mai scrii o data, sau sa-mi dai linkul? Ca vad ca nu apare pe prima pagina...
Raspunsul primit de la deputatul Doina Dretcanu il gasesti la pagina 3.

Mergi la inceput