Topic - concediul pt. ingrijirea copilului (CIC)

Raspunsuri - Pagina 44

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mitzi76 spune:

Nu stiu de ce zice dl. Marius ca se acorda pentru 4 copii, eu stiu ca se da numai pentru 3 copii nascuti dupa 1 aprilie 2006.

Mamicutza de Luca-Sebastian, David-Tudor si Toma-Paul
Primele zile ale lui Toma
Luca, David si Toma, cei trei muschetari!
www.petitieonline.ro/petitie/semneaza/vrem_85_pentru_ingrijirea_copilului-p04052042.html?msg_ok=1" target="_blank">PETITIA MAMICILOR
lucdavi2004@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns octopusu spune:

Eseea si Elara.... multumesc pt raspunsuri. Eram aproape sigura ca nu se pun la socoteala veniturile din cele 2 luni, pe care le-am mai prins din cic 1. Stiam ca se calculeaza doar veniturile supuse impozitului pe venit.......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns octopusu spune:

Va rog, fetele care faceti rost de vreun formular, ceva, sa il postati aici. Si daca aflati mai multe amanunte, sa ne spuneti si noua...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy29 spune:

Am zis eu ca sun la cei de la directia de protectie sociala si uite ca nu se deschide pagina lor de net sa le vad numarul de tel!
Pe mine ma interesa daca exista vreun formular tipizat pentru adeverinta de venit...asa ca daca aflati ceva tineti-ma si pe mine la curent!

O zi buna tuturor!

Roxana si Maria(25.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy29 spune:

Am zis eu ca sun la cei de la directia de protectie sociala si uite ca nu se deschide pagina lor de net sa le vad numarul de tel!
Pe mine ma interesa daca exista vreun formular tipizat pentru adeverinta de venit...asa ca daca aflati ceva tineti-ma si pe mine la curent!

O zi buna tuturor!

Roxana si Maria(25.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada79 spune:

Roxy uite aici niste tel care le am de la ei:
\Serviciul asistenta sociala pantelimon 2503660
\Serviciul asistenta sociala silvestru 2521970
\Serviciul asistenta sociala mas de paine 2427560
\Serviciul asistenta sociala baicului 2412330

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana Stefana spune:

Fetelor cine ajunge in Hambarului sa-mi spuneti si mie daca e coada, aglomeratie etc. ... eu am nascut-o pe cea mica acum o luna si jumatate, papa san din 2 in 2 ore, sa stiu cum ma pregatesc :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elara spune:

Citat:
citat din mesajul lui octopusu

Eseea si Elara.... multumesc pt raspunsuri. Eram aproape sigura ca nu se pun la socoteala veniturile din cele 2 luni, pe care le-am mai prins din cic 1. Stiam ca se calculeaza doar veniturile supuse impozitului pe venit.......


Din pacate perioada de CIC e asimilata.
la fel e si in caz de somaj, cursuri universitare invatamant de zi , CM, C de risc maternal..si alte cateva.


Elara, fericita mamica
a Mariei Roxana (20.03.2008)
Albumul printesei mele

www.sansalaviata.ro/implicare.php" target="_blank">Campania - Sansa la viatza!

"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni." Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Fetele, sotul a mers azi dimineata si a depus dosarul meu la sectorul 1, langa Arcul de Triumf. Nu era coada. Si a fost primul dosar pe anul asta . Precizez ca eu acum il depun prima oara, incep CIC-ul cu data de 5 ian 2008.
Nu aveau formulare de venituri nete. Mi-a primit adeverintza de la serviciu si a mai scris sotul o cerere de mana cum ca optez pentru 85%.

Din pacate am constatat ca adeverinta de venituri e gresita pentru ca mi-au trecut prima luna doar jumatate din zile - eu am nascut la jumatea lunii iulie 2008 si trebuia sa-mi treaca toata luna iulie 2007 conform normelor, dar desi asa le-am cerut, cei de la HR mi-au dat-o gresit. Sotul, dupa ce a plecat de la birou de la mine, s-a dus direct cu dosarul, asa ca am vazut abia cand a ajuns acasa in copie ca era gresita. Asa ca am sunat la cei cu dosarul de cic (mi-a raspuns o doamna imediat) si le-am spus si au zis ca pot veni azi sau maine cu cea corecta si o inlocuieste la dosar . Au fost EXTREM de amabile . Sper sa o rezolv azi. Doamne ajuta, ca s-au mai schimbat lucrurile in tara asta in bine !

Bafta la depus dosare!

pup you all,

Caprioara, mami de Matei si de Ilinca
Povestea nasterii Ilincutzei
poze
(cont abimami2008 cu parola de la mailul comun)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Oana Stefana

Fetelor cine ajunge in Hambarului sa-mi spuneti si mie daca e coada, aglomeratie etc. ... eu am nascut-o pe cea mica acum o luna si jumatate, papa san din 2 in 2 ore, sa stiu cum ma pregatesc :)



io.
am fo.
deci se intra direct la et 2, la camera 8, jos m-ai rau m-au naucit.

deci, tre adev. de venit, de la angajator, cu venitul net pe ultimile 12 luni INAINTE sa nasc.
plus copie la buletin
plus o cerere, care se poa face pe loc. Si de mana cred ca o fac, prin care cer sa imi inlocuiasca aia CIC u vechi, de 600 roni cu 85% din venit, cf legii xxx/xxx care nu o stiu.

a, pt cine e cu dreopturi de autor, tre adeverintsa de la administratia financiara? aminteles io bine? sau ceva de genu asta se numeshte institutia unde e inregistrat. Nu stiu exact, ca is si senila, si injinera, si nu le stiu.



o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra
mamica natanga de pe 9.05.2008
povestea nashterii

Mergi la inceput