Topic - contabilitate, salarii

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iael spune:

Despre bonurile de masa ce parere aveti ? Nu sunt o alternativa buna de marire a salariului ?Am observat ca se iau in calcul de catre banci la contractarea unui credit .
In plus am aflat ca sunt neimpozabile .
Ele se inregistreaza pe statul de plata sau nu ?
Cum se face dovada incasarii acestor bonuri ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokiy spune:

Ce suma maxima se poate incasa cash(intr-o zi),de la o persoana juridica? 4999 ron sau 5000ron???

Bazar SONIA
www.petitiononline.com/laredout/petition-sign.html?" target="_blank">Semneaza petitia LA REDOUTE
Iulia, mami de Claudia (12.12.01) si Razvan (08.06.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Daca vrei sa fi sigur - 4999 Dar de ce intrebarea asta la limita? 4.800 nu este Ok? sau 4.900?

Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokiy spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Daca vrei sa fi sigur - 4999 Dar de ce intrebarea asta la limita? 4.800 nu este Ok? sau 4.900?

Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa


pai e un capcaun care vrea sa plateasca la limita maxima cash ...restul cu OP

Bazar SONIA
www.petitiononline.com/laredout/petition-sign.html?" target="_blank">Semneaza petitia LA REDOUTE
Iulia, mami de Claudia (12.12.01) si Razvan (08.06.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iael spune:

Vad ca nu am primit raspuns la intrebarea mea .Nu poate nimeni raspunde ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui beatrice1971
Din pacate raspunsul e DA, se plafoneaza la 12salarii minime pe economie. 6.000lei era calculat la 500lei sal.minim. Acum salariul minim e 540lei iar de la 01.01.2008 va fi parca 600lei.


Multumesc frumos pentru raspuns!


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aliceionescu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Iael

Vad ca nu am primit raspuns la intrebarea mea .Nu poate nimeni raspunde ?



Nici la a mea...Oare nici acum n-am scris unde trebuie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui kokiy

Citat:
citat din mesajul lui marius

Daca vrei sa fi sigur - 4999 Dar de ce intrebarea asta la limita? 4.800 nu este Ok? sau 4.900?

Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa


pai e un capcaun care vrea sa plateasca la limita maxima cash ...restul cu OP

Bazar SONIA
www.petitiononline.com/laredout/petition-sign.html?" target="_blank">Semneaza petitia LA REDOUTE
Iulia, mami de Claudia (12.12.01) si Razvan (08.06.07)


Cum adica? Dar ce valoare are factura?

Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui aliceionescu

Buna ziua! Sunt mama unei fetite de 8 luni si lucrez in invatamant. Momentan sunt in CIC, dar as dori sa stiu, in eventualitatea in care ma voi decide sa ma intorc la munca mai devreme, cum mi se va calcula salariul. Va multumesc mult!

Cum adica cum se va calcula? Pai conform contractului de munca. Plus sporul de reintoarcere inainte de implinirea varstei de 2 ani a copilului minor.

Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokiy spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Citat:
citat din mesajul lui kokiy

Citat:
citat din mesajul lui marius

Daca vrei sa fi sigur - 4999 Dar de ce intrebarea asta la limita? 4.800 nu este Ok? sau 4.900?

Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa


pai e un capcaun care vrea sa plateasca la limita maxima cash ...restul cu OP

Bazar SONIA
www.petitiononline.com/laredout/petition-sign.html?" target="_blank">Semneaza petitia LA REDOUTE
Iulia, mami de Claudia (12.12.01) si Razvan (08.06.07)


Cum adica? Dar ce valoare are factura?

Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa


Intrebarea era pentru o colega(eu mi's in CIC) ... eu stiam ca 5000ron e limita,dar se pare ca intr-un final l-au convins pe client sa plateasca 4999 ron cash,iar restul de 3500ron cu OP ...factura avea valoarea de 8499 ron,un produs electrocasnic(frigider side by side) ... mai rar asa clienti ... cine stie ce spalatura de bani o fi facut?

Bazar SONIA
www.petitiononline.com/laredout/petition-sign.html?" target="_blank">Semneaza petitia LA REDOUTE
Iulia, mami de Claudia (12.12.01) si Razvan (08.06.07)

Mergi la inceput