Pacientele optimiste si gravidutze dr.Tutunaru 76

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

cum le stii tu bibicule pe toate ... mei lucicus , pupa-ma pe mine ca io as face cate un test in fiecare zi ... zuza ca mine mai rar ... ... vai bine ca nu citeste sosulica sa vada ca io cer sa ma pup cu fetele pe forum

Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaconda2 spune:

Aerlilian , nu inteleg de ce nu vrei sa-ti faci testul , chiar daca ai unele simptome ca s-ar apropia cm . Asta este procedura dupa IA , la 13-14 zile se face bhcg ! Ca sa stii ceva f sigur , pentru ca poti fi gravida , chiar daca in 2-3 zile iti vine... ceva ce seamana cu cm .
Nu trebuie sa stii ceva sigur ?? Ca poate din ziua 2 o sa vrei sa faci iar stimulare ! , si ...ce-ai facut ? stimulare cu bb in burtica ?
Ma rog , tu faci cum crezi .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns machus spune:

Multumesc Lucialu,
am scos burta la interval ca sa va molipsiti
Draga Aerilian, eu am avut simptome de CM 4 zile (pana am facut testul) si dupe aceea; ma duceam din 1/2 in 1/2 de ora la baie cu gandul ca trebuie sa pun pampersul... Umblam cu el in buzunar.

Anul acesta s-a intamplat
cu Bogdan
Bubu
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Pai da!ca daca nu va pupiar imi sariti in capSi uite cum imi risc eu reputatia de femeie maritata si serioasa...cu toate ca unii sunt mai...iti dai seama ce delectare ar fi pe ei de ar stii de locul unde ne pupem noi unele pe altele?
Lasa ca si eu am vreme sa caut peria si sa o scot cand e nevoie,ca tot ameninti pe toate topicurile cum te vei plimba tu cu inaintasele atarnate prin casa si urmarita de sos nedumerit...
Machus bine gandit pentru fete de inteles dar iste cocoane cer masuri mai drastice,ca ele se uita la drobul cu sare nu la burtici
Eu ma tirez ca iar tre sa purec la memoriu...sper sa gat repede...

www.flickr.com/photos/14052028@N08/" target="_blank">
nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Lucicush...aparushi? te cautai toata dimi pe forum de crezui ca te lovi motiunea in cap , vroiam sa vin in ajutor E bune rimarcili tali
Hai sa ma destainui si voua, am vb doar cu Magdita, poate invatati si voi ceva de la stan patitu:
so, z8 cm prezent foarte putin si negru, ma apuca gandurile negre( de doar ce ma "nidasem" la cap cu vre-o opt zile in urma) si m-am hotarat sa fac un test(barza gold), peste vre-o 15min surprize, suprize : a doua liniutza pala, dar acolo, am mai facut teste dar nici daca te uitai la lumina nu se vedea nimic, dar acum...stateam ca proasta cu testu in mana si ce sa fac....l-am aruncat intr-un sertar, si mi-am vazut de treaba, zic nu are cum, trebuia sa apara imediat daca era ceva, e fals. Am stat asa cateva zile dar ma rodea rau tare, ma uitam la el...zic gata am pus-o , in minte era un intreg scenariu cum o sa-i prezint sotului situatia de ziua lui, acu pe 21, minte bolnava ce mai......in mintea mea era tre sa repet testul e o greseala, in fine mai fac doua teste in zile diferite la fel nu se poate tre sa ma programez la eco....vine z19 merg la eco ma pregateam sa perimesc vestea ....dar in loc de vestea asteptata un ditamai foliculul de 18 si un pic asteapta sa explodeze.....dar sa vad partea buna a lucrurilor ma prezint normal dpdv ecografic
So concluzie: nema teste de urina, beta hcg este sfant, nu credeam ca poate sa mi se intample asa ceva.
Am tinut in mine tocmai in ideea de a nu o lua foarte rau pe campii.....

in 2008 miracolul va veni pe strada mea...madutz


"In inima ta exista un loc special pe care numai Dumnezeu il poate umple.Deci, daca simti in sufletul tau un gol, invita-L sa intre "
voteaza, nu se stie cand ai nevoie www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank"> si www.petitiononline.com/legemame/petition.html" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Machusica, ti-am vazut minune de burtica , sper sa ne molipsim toate . Vineri mergi la control, asa-i? Asteptam vesti bune si pozici noi cu Bubu .

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
aspiranta din aprilie 2004

Doamne ajuta tuturor
In asteptarea ingerasului
"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler

www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Madutz, va veni si ziua cand testele vor fi pozitive pe bune si cand ne vom plimba burticile fericite ca Machusica, o sa vezi !

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
aspiranta din aprilie 2004

Doamne ajuta tuturor
In asteptarea ingerasului
"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler

www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

madutele , te-a incercat DD ... aia a fost faza demo , o sa te treaca DD si la nivelul 1 , cu teste pe bune sa vezi tu ...si sa taci tu asa malc sa nu zici nimik , nimikuta ...

Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Nu vroiam sa-mi alimenteze nimeni nebunia, imi place sa fiu sigura suta la suta inainte sa ma imbat, cad greu, dar daca apuc sa cad zac rau tare asa ca ....

in 2008 miracolul va veni pe strada mea...madutz


"In inima ta exista un loc special pe care numai Dumnezeu il poate umple.Deci, daca simti in sufletul tau un gol, invita-L sa intre "
voteaza, nu se stie cand ai nevoie www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank"> si www.petitiononline.com/legemame/petition.html" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

mei madutz mie mi s-a parut ca ai cam lipsit zilele astea de pe aici ... plus cand ai aparut nu ai fost tu asa cu toti boii acasa ... am zis ca de la vremea asta "frumoasa" ..cand colo ea micuta se lupta cu testele ... io am stari usor depresive .... simtiti voi ironia .. adica ma ia cu idei , cum ca ce fac .. aoleooo oare ce fac .. si apoi imi trec si prind curaj ..deci roza , bat-o vina , usoara sau mai grea m-a prins.. insa clar e ca nu de tot ....

Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein


Mergi la inceput