DR TUTUNARU (25)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns machus spune:

Alexa, sarcina usoara si sa va aiba DD in paza. Pupici !!!

Anul acesta s-a intamplat
cu Bogdan Andrei
Bubu
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexa101

Multumesc din suflet pt. informatii.
Stiu unde este Genetic Lab acolo ne-am extras ADN-ul la prima sarcina de l-am trimis la analizat in Italia. (Primul baietel sa nascut bolnavior " DR.Ginecolog de la Sp.Cantacuzino mi-a spus ca am facut tensiune nu si-a dat seama si la scos prea tarziu, nu i sa mai oxigenat creierul" si a trait numai 7 luni si jumatate, din care 5 le-am petrecut prin spitale). (Eu am nascut in dec. 2005 la Cantacuzino, dar din pacate baietelul mi-a decedat la varsta de 7 luni cu multe diagnostice, cauza fiind dupa cum a spus dr. ginecolog o tensiune arteriala instalata la mine in sarcina, de care medicul nu a bagat de seama (asa cum mi-a marturisit) si urmarea a fost tragica, copilul a avut Epilepsie, Encefalopatie, Sindrom Hipoton)
Greu, am suferit enorm din pricina acestei doctorite iresponsabile.
Acum sunt pacienta dr.Tutunaru si ma rog la Dumnezeu ca bebe sa fie sanatos si sa fie totul bine.

Alexa
13 saptamani


m-a induiosat tare povestea voastra tragica, ma rog la Doamne- Doamne sa fie bine acum si sa aveti un copilas sanatos.

Esti hipertensiva? Daca esti, oricum sa-i zici lui Tutu. Eu am avut risc de preeclampsie pe tot timpul sarcinii(probabil asta a fost si motivul celor 4 sarcini pierdute anterior), dar cu tratament am reusit. Iti tin pumnii.
Eco de 14 sapt era 150, de 20 - 300, probabil s-au scumpit de anul trecut ca asa vad ca zic fetele.

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

http://picasaweb.google.com/mariusadrianalex/6LuniAlessiaALESSIA 6LUNI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

neatza

alexa - iti doresc ca in primavara sa tzi in bratze un bb perfect. ai reushit sa iti faci programare la eco?

noi am fost la eco dar nu am aflat daca o sa avem o fata sau un baiat, daaar am aflat ca suntem "beton" si sunt tare fericita. trebuie sa iau de azi omega 3. ma ajutati si pe mine? e am in casa omega 3 simplu, nishte capsule cu ulei, ideea e ca pe cutie scrie ca trebuie luate 3 pastile pe zi, iar tutu a zis sa iau o pastila de omega 3 simplu. exista mai multe tipuri, paote unele mai concentrate?


13+
http://community.webshots.com/album/565528924vcaGAV?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

aris, si pe cutia mea de omega-3 la fel scrie, 3 pe zi, dar eu iau una asa cum mi-a indicat Tutunaru. La vremea respectiva am cautat pe internet sa vad daca exista si concentratii mai mari dar nu am gasit, asa ca am banuit ca doar de atat avem noi nevoie in perioada asta. Daca erau mai multe concentratii sunt sigura cu nu i-ar fi scapat acest aspect doctorului.

Alexa, sa iti dea DD saarcina usoara, la termen si fara probleme.

_
"You gotta sing like you don't need the money /You gotta love like you'll never get hurt
You gotta dance like there's nobody watching/ It's gotta come from the heart/If you want it to work" Adam Brand

32 s + poate Vlad (dar mai negociem)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

malinas - multumesc mult pt raspuns. asa ma gandeam si eu ca probabil stie el ce stie de a zis doar unu/zi. acum chiar m-am linishtit. merci

13+
http://community.webshots.com/album/565528924vcaGAV?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Astazi a nascut Madlen,bebe Sasha Alexandru s-a nascut la ora 11 cu 2910 g,Apgar 9/10.

Felicitari mamico,bine ai venit pe lume Sasha!!!!!


Aris eu am luat in sarcina Biomarin Plus,are si omega 3 acum stiu ca Tutu recomanda omega eu insa am apucat cu biomarin.

Minunea a venit! de Luca Nicolae

Luca cel frumos

Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

felicitari, madlen!Bebe Sasha bine ai venit pe lume!

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
o sansa pentru Sosonica
Alessia la 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Madlen, felicitari, sa va traiasca minunea !!!


Pup toate fetele .

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
aspiranta din aprilie 2004

Doamne ajuta tuturor
In asteptarea ingerasului
"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler

www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Eu tot Biomarin am luat pe timpul sarcinii, Tutunaru mi-a zis sa iau Omega 3, apoi a specificat Biomarin Plus. Am luat si dupa nastere pana am oprit alaptatul, e f bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

Buna fetelor,

am intrat sa ma laud cu bebe. Am fost azi la dr. T si suntem in grafic. Bebe are 2066 gr si e in pozitie craniana. Colul e inchis si are 4,7 cm si suntem foarte bine, ceea ce va doresc si voua.

M-am intalnit, intamplator, la usa dlui doctor si cu Diana care este foarte frumoasa si eleganta.Sper sa vina si ea cu vesti bune.

Va pup si va doresc un weekend cat mai frumos

_
"You gotta sing like you don't need the money /You gotta love like you'll never get hurt
You gotta dance like there's nobody watching/ It's gotta come from the heart/If you want it to work" Adam Brand

32 s + poate Vlad (dar mai negociem)

Mergi la inceput