Puiuti de Randunici 2008!! (96)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

Bubu, cu ce fel de lingurita ii dai? ca mie mi se strica muschiul cate curse fac cu lingurita de la PP, ca tin si castronelul mai departe. Dar nici nu stiu daca ar putea lua mai mult deodata in gura.

sovi& sasha-pachetelul nostru de primavara 17Apr'08
pozici
nasterea delfinasului ilustrata
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5a33b72a1a20de458aef69&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Sovi, cu din-aia mica PP ii dau si ne descurcam super. El nu are rabdare sa umplu lingurita ca incepe sa tropaie si deschide gura mare si ii basculez o lingurita plina cu piure. Dar piureul nostru e consistent, gros. Fructele se ingroasa d ela cereale iar legumele sunt mai consistente acum de la cartof.

Fug sa-i dau laptele ca am concert

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

BAU
Am reusit si eu sa ma asez la casa omului dupa nspe drumuri la scoala si inapoi prin ploi (rimeaza na)...azi am mamicit la copilul mare iar cel mic a stat cu bunicul si a fost cumintel
La ora 10, in frig si ploaie, cine ne vorbea din poarta scolii? Hai, sa va vad Insusi primarul Ontanu , wow! Nici acum nu mi-am revenit din emotie Dupa 15 minute de ontaneala, ne-a trimis directoarea acasa pentru ca a 9-a invata dupa amiaza La 11 am ajuns acasa, am produs piure de fructe si am indopat bebeul, la 12 inapoi la scolica...Dupa o ora (am stat la o prietena in zona , n-am mai venit acasa) suna copilu' ca-i gata pe ziua de azi si vb lu' Razvanel, nici teme nu le-a dat ...copchilu' felice, si-a gasit fosti colegi de gradi si de 1-4 , Doamne ce mica-i lumea !
De maine cu troleul 79 , ca gata, e fata mare!Sau cu taxiul, ma rog...ca doar stiu cu cine am de-a face Sa va mai spun ca la iesire, n-a venit cu mana goala Ci cu unu' Laur , sa-l duc si pe el acasa ! Daca-l vedeati , un prapadit


Simona,mamica de Teo (14 ani) siVlad Alexandru (18.02.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

Citat:
citat din mesajul lui mimonix

BAU
Sa va mai spun ca la iesire, n-a venit cu mana goala Ci cu unu' Laur , sa-l duc si pe el acasa ! Daca-l vedeati , un prapadit


Simona,mamica de Teo (14 ani) siVlad Alexandru (18.02.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

eu sunt trista tare, colega mea insarcinata in 6 luni, a pierdut sarcina inainte sa plec in Grecia...acum am aflat.. incredibil! cica organismul ar fi respins sarcina ptr ca bebelina ar fi avut niste malformatii nasoale, care nu s-au vazut la eco pana acum...mie imi suna cam ciudat explicatia asta..biata de ea, cred ca e groaznic ce simte..

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Lunyam vazut pozele din Grecia , SUPERB! Pe Sithonia am fost si noi, ce de nostalgii am avut cand am vazut poze din Neos Marmaras Poza cu bebe fotogenic m-a terminat ...si nu mai zice tu asa, ca-i frumos el, nu-i fotogenic Lui Vladut nu i se vad cei doi dintisori de jos cand rade , se vad cei de sus care inca nu-s f mari...e dulce rau, are 2 lopatele, cu strungareata
Arielnu mai vorbesc cu tine , paracioaso!
Claubafta la sedinta! Sa ai bani la tine, ca trebuie cumparate sigur urmatoarele: draperii, fata de masa, un dulap nou ca pe cel vechi l-au stricata aia mari, niste flori...asta e standard Pe urma functie de invatatoare, poate schimbati bancile , parchetul, lampile...functie de fantezia fiecareia Si nu uita de fondul clasei, fondul scolii ...ca aste-a obligatorii! Recapituleaza inainte ce e mama, ce e tata, unde lucreaza si da-o cotita daca din asta ar rezulta cumva ca puteti face la servici copii xerox,clante, dulapuri, etc....si invata si copilul sa nu ridice mana de cate ori se intreaba :"copii, cine poate sa aduca maine....? " Iti tin pumnii si sa ne arati si noua poze cu scolarelul neaparat !
Camivalabil si pt tine desi nu stiu cum e la Bacau, nu ma bag
Bubuai fost ff frumusica la nunta, m-am amuzat teribil cu dispozitivul de tinut capul copilului Si sa nu crezi pe paracioasa de Ariel cu tortul ca a fost f bun, e ofticoasa! Cu tzac-pac ala n-am prea inteles eu, ca am avut de spalat 3 oale si 2 vase pt mixer plus alte alea...Eu ziceam tzac-pac la ele, ele nimic...stateau ca nesimtitele
Sovi si noi facuram planu' ca stii tu cine sa mergem de revelion in Austria....sa vedem daca ne si iese, ca de la o vreme Si oricum ar fi fara Vladut, ca a zis ca vreasa ramana acasa
Kyacum a fost azi la sedinta, a luat Sanzi cuvantul sau a adormit?
Ursuleataam ras de m-am tavalit pe jos F frumos interpretezi, palesc fetele de la Indigo Iar Lambada e dementiala, ati copilarit la Rio?
Stelaia-ma si pe mine la Mihutza, sa nu te duci cu mana goala ca nu-i frumos
Tuchi am citit patania Ilincai...bre, dar Seb e "mai tare de cap" ca ea, vezi daca se antreneaza zilnic?
Geckoti-ai dat cu oja si acum rasfoiesti cu drag cartile ? Nicio cafea, nik?


Simona,mamica de Teo (14 ani) siVlad Alexandru (18.02.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Citat:
citat din mesajul lui gecko

Citat:
citat din mesajul lui mimonix

BAU
Sa va mai spun ca la iesire, n-a venit cu mana goala Ci cu unu' Laur , sa-l duc si pe el acasa ! Daca-l vedeati , un prapadit


Simona,mamica de Teo (14 ani) siVlad Alexandru (18.02.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze




SUNT CEL MAI FRUMOS DIN ORASUL ACESTA!!!

Aha, nu rasfoiai nik...erai pe faza Numai din cauza ta, cu urarile tale ]

Simona,mamica de Teo (14 ani) siVlad Alexandru (18.02.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Pana la urma am constatat ca pe Tea o doare burtik,fiindca trage niste partzuri mirositoare bine si urla de mama focului dupa ce trage...si in completare cu dintii...iata-ma ZOMBI pe mine..Ideea e ca si pe mine ma cam doare stomacul si nu stiu de la ce..o fi de la mere fiindca am mancat ieri cam multe din gradina de la Campulung?
Am scos-o pe Tea afara in marsupiu ca nu mai ii suportam urletele si s-a linistit dar i-a inghetat nasul si mainile sloi..
Acum cred ca a atipit..dar-ar Domnul..
Am vazut o Andrutza energica ce exerseaza la greu si bieti de Nico,unul si unul...
Bubu,brava ca v-ati distrat...te-am admirat in toata splendoarea ta..mama..mama..si frumoasa si gospodina no 1..superbi toti 3.Iar Vladut e tare..Inca nu am facut praji tiramisu,ca nu am cele necesare,dar ma intrebam in ce tava sa o fac.Ce am primit de la Vali,e si reteta ta?
Clau,ce tare cu intarzierea!bine ca i-a placut Razvanelului la scoala.
Cuscra,voua.Sanatate lui Sam.
Bv Muffy...moamaa..80ml a doua zi...si Tea a papat destul..cred ca vreo 40-50...dar nu am masurat ca si asa abia am facut si Tea urla toata.Mai vroia,dar m-am oprit..
Cami,nasol ca bubu a facut figuri la piure..bafta maine.

Stela,
mamica fericita de TEODORA mult dorita (1.04.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=641612f5d169402f415057&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Minunea noastra,Teodora
"Domnul ne-a ajutat!!Multumim,Doamne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

da mah, Mimo, e frumos Mateiu' meu, dar care bebelus nu-i frumos, ca eu n-am vazut niciodata copilas uratel! i-au crescut tare rapid dintii de jos, cei de sus vad ca nu se arata inca...

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

bubu foarte misto pozele!! iar tu ai fost frumoasa, rochia tare mi-a placut!!

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput