***Capsunele-n scutecele de mai iunie 2007 (77)***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arcadia spune:

Liviana ma bucur ca a fost fain in TB
Felicitari pentru prima zi la gradi a lui Matei
nasol de tot cu drumul, 2,5 ore numai dus sau si intors?
Feeria e mallul din Baneasa de langa Ikea.
Unde era fabrica aia de incaltaminte, ca as trage eu o fuga pana acolo.
uite pozele cu Elias aici
Cu kk apos nu stiu ce sa-ti zic, poate fi de la ceva ce mananca regulat intr-un moment al zilei?

Mami de Calinut Gabriel (8 mai 2007)

Poze bebe

fain

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

Liv,

bine te-ai intors; chiar ma intrebam cum ai petrecut in TB.
Feeria e galeria comerciala din baneasa, unde e si carrefour; tot acolo e si cel mai mare mall, Baneasa Shopping City, dar aici n-am mai intrat ca ne atinsesem targetul; si oricum cam am dat cu cardul de pamant si am zis sa limitam pierderile
Mi-ar fi placut sa intru si in mall, sa aung la Next, ca n-am luat nici un fes pentru si acolo cred ca gaseam dragute.
La mothercare am probat un fes pe care scria 12-18 luni dar lui ii venea doar pe varful capului

si ca sa-ti raspund si la intrebare, nu , n-am ajuns la fabrica aia de incaltari desi tare as vrea; ca daca Primigi la ei costa 50 ron indiferent de model, asa mi s-a spus, e f putin, fiindca aseara in Feeria Primigi costa de la 1.7 mil in sus; dar am luat Geox pana la urma, ca am zis ca diferenta de calitate e neta in favoarea Geox si chiar daca am dat 2,5 mil pe ei macar stiu de ce; ca sotul a insistat sa-i luam 2 perechi de la Orchestra care ajungeau in total peste 3 mil ai am zis nu, mai bine o perche si f. buna.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Arcadia, merci pt raspunsuri si felicitari. 2,5 ore numai dusul! Am plecat la 7:30 de acasa si am ajuns la servici la ora 10:00. Ma duc sa-l vad pe Elias. La Feeria clar nu ajung, e f departe si traficul e de groaza in per asta.
Cu scaunele nu stiu ce sa zic, mananca ca de obicei, nu au fost schimbari majore...

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
PICATURI DE VARA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

El,

poza asta e mortala, daca citesti si titrarea :
http://good-times.webshots.com/photo/2511070180100260843VVCjKk






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

liviana Maya are scaune mai moi cand mananca multe fruncte. Si de obicei mananca. Saptamana trecuta a avut scaune moi, de fapt erau apa + temperatura. De fapt ti-am zis. La CMU Kids au zis enterocolita, eu nu sunt convinsa ca asta a fost.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

hop si noi !

ella, si S are Doodle Pro, dar noi am dat 15-20 euro pe el. si eu desenez cu mare talent, ea trage 2 linii si trei busituri cu el de podea.

liv, ma bucur ca ati inceput gradi, abia astept s-o duc si eu pe S... deja ma uitam prin SUA la copii mici-mici cu ghiozdanele asa frumoase...

as merge si eu la baby expo, dar n-am nici un leut, ba mai mult, am datorie la hotel de 112$, neintelegere.

am verificat conturile, erau 1900 ron in Reiffeisen si 300 ron in BCR, si 200 in BRD. am scos aia 300 ca aveam datorie la cineva 200 $, bani imprumutati. si ramasesera 87$ de acolo si am mai scos ca sa completez. restul sunt la locul lor si acolo raman pt inmultire

S e ok, eu sunt racita bine de tot, m-a nenorocit aerul conditionat, eu nu as sta in Sua numai din motivul asta, aerul conditionat.


pup, ca ma cheama datoria.

oana deSOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




www.helpsonia.com
povestea Soniei


"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

Oana,
ce bine ca ne-ai mai scris; chiar ma intrebam azi ce faceti; imi pare rau ca esti racita; multa sanatate!
ai ajuns cu Sonia la dr? cum e cu evaluarea?

Arcadia,
am uitat sa raspund; daca ajung joi, va fi seara, dupa birou.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7 spune:

revenim si noi dupa o lunga absenta...

am petrecut concediul la mare fara razvan, mi-am schimbat jobul...

Razvan a tot fost bolnavior cu febra dupa vaccinul de 1 an, ultima chestie a fost o infectie urinara cu klebsiella (sper ca am scris bine). Tot mai avea febra dupa tratament, asa ca o sa repetam analizele.

In rest e vesel si foarte jucaus. E topit dupa pisica. Saraca si-a facut program dupa el sa se poata odihni si ea. Doarme numai cand doarme razvan, ca nu o lasa sa doarma daca el e treaz. Cand razvan e in bucatarie pisica vrea in camera si invers, o dispera.

Nu prea se joaca singur. In majoritatea timpului trebuie sa fie cineva sa se joaca cu el. Jucariile sunt interesante doar daca se joaca si pisica cu ele sau ne jucam si noi. Chestiile preferate sunt un midi si cartile vechi din biblioteca, la care nu prea are voie. Dar, cum il scapam din ochi se duce si e aseaza el cum ii tuna, le imprastie prin toata casa.

Merge destul de bine singur. Alearga dupa caini prin parc si la un moment dat l-am scapat si a picat de si-a tras si el o julitura.

Nu se joca cu copii de varsta lui si nici cu jucariile altor copii in parc. Nu l-am stresat cu asta, dar pur si simplu nu il intereseaza.

Bate din picior cand e nerabdator, dar nu se alinta prea tare. Cand facea mofturi nejustificate nu il bagam in seama si se linistea singur si isi gasea de treaba. Chestia cu ignoratul e mai greu de pus in practica cand e obosit.

Cu mancarea nu stim ce sa facem. Mananca doar blenduit/pasat foarte fin. Nu e curios deloc sa guste din mancarea noastra sau alte chestii bune pentru copii. Se stramba intr-un hal.

Avem cateva poze noi si www.youtube.com/watch?v=qea7UC-naBg" target="_blank">un filmulet in care isi demonstreaza talentele artistice.

Cam atat despre noi. Ma duc sa citesc din urma ce ati mai facut voi si sa vad poze cu capsuneii si capsunicile minunate.

Salvati o inimioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Azi i-a luat si io un fel de fes lui STEF da' am munca de covingere cu el sa-l poarte.Este de la PITICOT editie noua

Ellaam vazut ghetutele lui BOB super frumosase si el deasemeni sa le poarte sanatos!Cand gasesti fabrica de incaltaminte sa ne dai instructiuni exacte


Fetele noi suntem in renovare voi intra rar desi tare imi v-a fi dor de voi.Ne-am mutat la mama si venim in BUC. foarte rar mai mult noaptea sa vedem ce s-a facut si sa-l lasam pe STEFA adormit bine.Aseara am strans la toale pana la 2

v-am

Ioana mami de Stefan Bogdan 13.06.2007

POZE 1 AN

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

la ora asta fi-mea face curat prin casa... rastoarna tot aiurea pe aici. o las, doar-doar o obosi. oricum, peste 20 min o duc la nani, vrea nu vrea, mie mi-e somn, trebuie sa ne adaptam la fusul orar de aici.
ELTEKA, cum ai facut cu Elias? cat i-a luat pana s-a obisnuit? S in SUA s-a miscat mai repede decat acum. mie-mi curg mucii-n barba, pe taica-su mi-e mila sa-l scol, ca maine la 5 e in picioare, asa ca stau mai la distanta si ne jucam mai prin corespondenta. o sa incarc poze cu ea din Boston, anunt.

Ella, unde te muti? nu-i asa ca vii in nord? adica mai pe langa noi?

sunt asa de ametita... ma scol la 1 ziua. si asa repede se termina lumina... dar am devenit pasari de noapte

nu stiu ce sa mai fac, cum s-o mai pacalesc pe mademoiselle, sa faca nani odata...

am o groaza sa va povestesc, dar n-au nici un farmec fara imagini, o sa va fac o poveste mai in imagini...

in mare, S e cel mai cuminte copil din lume, cu exceptia celor 5 ore de comentarii la dus, spre Boston, a faptului ca nu vrea sa mai stea in carucior decat in picioare, si asa nu se poate, si a faptului ca ditruge orice aranjament ce contine celuloza (hartie igienica, pacehte de servetele uscate+umede,reviste etc.)

revin de indata ce imi recuperez cardul de memorie, ca acum e la mama, si va arat ce minunatie de Sosonica are mama (adica eu) !




mica, doxinu, kid, va multumesc din suflet pt bazar !!!

oana deSOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




www.helpsonia.com
povestea Soniei


"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput