Dulceturi si papanasi de sept - oct 2007 (189)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

1. Roxana + 1 copil mare
2. Sabina + 1 copil mare
3. Sim + tati
4. Tomasa + 1 copil mare
5. Bernix + tati
6. Teodora + tati
7. Ana + tati + 1 copil mare
8. Luy + tati
9. Annisia + tati
10 Mad
11 Prisi
12 Gabitz + tati + 1 copil mare
13 Cecilia
14 Betty + tati
15 Erina + tati
16 Bee + tati + 1 copil mare
17 Maria
18 Alina + 1 copil mare
19.Greyeras + tati

Reiau voturile:
Casuta Povestilor 12.30: Tomasa, Roxana, Sim, Gabitz, Mad, Luy
Evis 10.30: Greyeras, Cecilia, Sabina
Indiferent: Alina, Maria


Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pinacolada spune:

ba da..
casuta cu povesti , 12 oct la ora 12:30?
eu, tati si luca!
cum e cu banii?cum ii dam?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

daca cineva isi imagina ca Ghighi are parinti normali la cap, s-a inselat.
vineri am fost in Prater, loc pentru oameni nu tocmai normali. ne-am dat in diverse, am tipat pana am ragusit, am un genunchi umflat de la o busitura naspa cu masinuta electrica. am scapat teafara din aventurile de-acolo asa ca sambata am tras o fuga cu trenul in Bratislava. n-am avut nici baterii la telefoane nici aparatul foto incarcat. deci poze ioc. revin cu impresii, ma solicita Ghighi sa tragem cu aspiratorul .


.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi
filme Ghighi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Si io la ,,casuta cu povesti''!
Revin mai tz,ca acum sunt f grabita!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit
Mihnea in actiune
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

pana-n bratislava am facut 1 ora cu trenul, biletul ieftin, 14 eur/persoana, dus-intors si include si transport gratuit in bratislava pe tot ce misca pe-acolo ( fara vaporase ).
orasel frumos, curat, dar multi oameni amarati , in magazine nu stia nimeni engleza, ne-am descurcat sa luam cateva suveniruri platind in eur. am mancat foarte bine , dar dupa ce-am comandat am vazut la mesele vecine o paine scobita in care era ciorba, banuiesc ca ceva specific local, toata lumea manca asta, dupa ce haleau continutul mancau painea .
ne-am plimbat pe 2 poduri, pe partea cu orasul vechi era un miting al surdo-mutilor iar pe celalalr


revin

.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi
filme Ghighi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

1. Roxana + 1 copil mare
2. Sabina + 1 copil mare
3. Sim + tati
4. Tomasa + 1 copil mare
5. Bernix + tati
6. Teodora + tati
7. Ana + tati + 1 copil mare
8. Luy + tati
9. Annisia + tati
10 Mad
11 Prisi
12 Gabitz + tati + 1 copil mare
13 Cecilia
14 Betty + tati
15 Erina + tati
16 Bee + tati + 1 copil mare
17 Maria
18 Alina + 1 copil mare
19.Greyeras + tati
20 Pinacolada + tati + 1 copil mare

Reiau voturile:
Casuta Povestilor 12.30: Tomasa, Roxana, Sim, Gabitz, Mad, Luy, Pinacolada, Teodora
Evis 10.30: Greyeras, Cecilia, Sabina

Pare ca lumea a votat predominant la Casuta Povestilor. O sa sun sa rezerv acolo si apoi ma duc sa negociez suma.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:



Revin tot cu lectiile nefacute dar putin mai relaxata, Vladi e ceva mai bine dupa ce am tras-o cu el tare de tot. Intre timp, pe langa enterocolita acuta a dat-o si intr-o raceala cu tuse magareasca, deci nu mai voma de la enterocolita cu de la tuse. Cateva nopti am dormit cu el pt ca vomita in somn si imi era teama sa nu se sufoce. Acum nu mai vomita, scaunele s-au inchegat dar in afara de mar copt, lapte fara lactoza si ceai de menta nu vrea nimic. Mamicile care au avut probleme asemanatoare, dati-mi si mie va rog idei de retete de regim ca Vladi nu vrea nici supa de morcov, nici orez, nici cereale, banana...nu stiu ce sa mai incerc.

Vis a vis de intalnire am vrea si noi sa venim (mami, Vladi si bb din burtica), n-avem pretentii de locatie, ora, data. O sa citesc din urma sa vad ce ati stabilit si ma conformez.
Pana atunci, ca sa-l recunoasteti pe fi'miu, am pus o poza de taranel de la munte, nu va uitati ca el era incotosmanat iar eu in pantaloni scurti dar ma scosese cu forta din casa si eu muream de frig.
Mai avem prima ora de condus unde Vladi era putin crispat, si aici ceva mai relaxat, cu experienta.
O poza de familie cu verisoara Andrada. Nu stiu cat de incantata a fost ea pentru ca dupa 5 minute s-a cerut jos dar lui Vladi chiar i-a placut.

Pupici si revin.

Andreea in 9+ si bb Vladimir (03 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Papanash, si la noi se mananca ciorba de fasole in bol de paine:)), cica e greu sa dai de una bine facuta, personal n-am incercat.

Andreea, incearca macaroane cu branza telemea, carnita de pui fiarta, borcanas cu mar si afine. Fa-i pui cu orez la cuptor.
eventual pune-i si bucatele in fata sa ia el. De-acuma are voie si cartof fiert (in tarile arabe cartofuil e antidiareic spre exemplu...)




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Andreea, bine ati revenit si Vladi cel scump si curajos. Tare dulcic este, sper sa isi revina repede dupa boala. Nu prea am idee de regim, fie-mea nu manca nimic si nici nu ii dadeam mai nimic daca nu voia. Va asteptam cu drag la intalneala, acum actualizez lista.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Papanash, nu ma surprinde distractia voastra, exact asa plina de viata te-am perceput mereu.

Sabina, mai bine nu citeam de ciorba aia ca numai la asta imi e gandul acum. Numai ca nu stiu de ce in loc de fasole vazusem peste. Deh, vrabia la malai viseaza.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput