Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (22)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andree27 spune:

Lorich eu in casa ii dau la Eric un bady tin maieu si pe deasupra o salopeta cu maneci lungi din aceea intreaga ,si la mine e cam tot aceeasi temperatura in casa ,dar eu din cand in cand in timpul zilei mai aerisesc putin!

Alina asa cum ai zis si-a regrat Eric programul ,dar nu prea vreau sa-l laud prea mult sa nu se schimbe!Si lui ii place mult baita si asa il spal si eu pe caput tot la 2 zile!! mare pt Sara de la noi!

Poze

Andreea , de un Bondarel !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Mersi vecina de rasp.

Uitasem sa zic si eu Muuuuulti ani traiasca sarbatoritilor de azi: Andrei, Tudor si Mirciulica si Ilinca


Miss si pt David, pt maine, noi azi facem 14 saptamani!Ura!


Lori, mami de pui drag si iubit Robert

Poze Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Ei, uite cum numai eu (putoarea ) il imbaiez pe Daviduc o data pe saptamana... Nu am cum sa fac mai cald in baie, daca ziua sunt inca 19-20° nu se da drumul la caldura. Decat daca i cer expres fostului socru, ceea ce cred ca voi face, altfel raceste cupilu'...


Mai, va place de zambiliciul meu?


Felicia - cea mai fericita mama a celui mai iubit dintre Racusori - bebe David (24.06.2008)
Poze cu noi

Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

Citat:
citat din mesajul lui MissParker

Ei, uite cum numai eu (putoarea ) il imbaiez pe Daviduc o data pe saptamana... Nu am cum sa fac mai cald in baie, daca ziua sunt inca 19-20° nu se da drumul la caldura. Decat daca i cer expres fostului socru, ceea ce cred ca voi face, altfel raceste cupilu'...


Mai, va place de zambiliciul meu?


Felicia - cea mai fericita mama a celui mai iubit dintre Racusori - bebe David (24.06.2008)
Poze cu noi

Povestea nasterii



Ne place, ne place......Ce mumos zambareste el. Un dulce pentru el si inca unul pentru mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andree27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui MissParker

Ei, uite cum numai eu (putoarea ) il imbaiez pe Daviduc o data pe saptamana... Nu am cum sa fac mai cald in baie, daca ziua sunt inca 19-20° nu se da drumul la caldura. Decat daca i cer expres fostului socru, ceea ce cred ca voi face, altfel raceste cupilu'...


Mai, va place de zambiliciul meu?


Felicia - cea mai fericita mama a celui mai iubit dintre Racusori - bebe David (24.06.2008)
Poze cu noi

Povestea nasterii



Daaaaaaaa, e superb ,dragul de el!!!

Poze

Andreea , de un Bondarel !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui MissParker

Ei, uite cum numai eu (putoarea ) il imbaiez pe Daviduc o data pe saptamana... Nu am cum sa fac mai cald in baie, daca ziua sunt inca 19-20° nu se da drumul la caldura. Decat daca i cer expres fostului socru, ceea ce cred ca voi face, altfel raceste cupilu'...


Mai, va place de zambiliciul meu?


Felicia - cea mai fericita mama a celui mai iubit dintre Racusori - bebe David (24.06.2008)
Poze cu noi

Povestea nasterii



miss, acu in Buc. sunt 10-13 grade afara. In casa, 21 - zice termometrul. Si tin fifitsa in body cu maneca scurta, si deasupra un costumel de-antregul, mai plushat, asha. Pt baitsa, avem un calorifer electric (e unu de vreo 2 mil) si in punem in priza. Fiind camera mica, 10mp2, se incalzeshte la un 25-26 gr rapid, in 10-15min. Ba mai mult, io pun pe calorifer prosopelul/bosy in care scot fifitsa din baie, asha ca am scapat aseara de bombaneala "ca de ce m-ai scos, mami!!". Asha ca, decat sa te rogi de 'propritari' sa dea drumu la calduri, care e scumpe, poti sa le mai arunci o vorba, 2, ca e frig etc. si apoi sa iei calorifer. Ca sa controlezi singura temp. Un motiv in plus sa le scoti ochii... .
Pe de alta parte, la carte zice ca copilu doarme f. bine in 20-23 gr., nu mai mult. Sincer? incep sa ii cred, de 2 nopti, de cand s-a racorit in Buc., dorm pana la 5 dim!!!!!, ieri si azi a dormit si ziua legat, uite ca io am apucat sa fac compot de prune, si sa pun si prune in congelator fifitsei.

Apropos de din astea, nu am mai gatit nik, aveam de ieri nishte shnitsele de pui si vita si prajitura cu prune, pe care l-am baut! ....



o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra
mamica natanga de pe 9.05.2008
povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonix spune:

Buna neatza !

Piticotul meu face nani in patul mare si profit sa-mi bag si eu nasul pe forum Am vazut poze frumoase de Gabitza - ce copii frumosi aveti ! Cum bine mai zicea cineva de pe aici, sunteti o familie frumoasa si linistita Felicitari pentru micul crestin ! (si merci pentru pontul cu Immuno Baby - o sa o rog si eu pe mama sa imi aduca).

Fetelor, vad ca va faceti probleme cu frigul brrrrrrrr... Noi pe aici suntem mai obisnuite : sunt sub 10 grade noaptea, bebe doarme deja in sacul de dormit, fara maneci, dar cu body cu maneca lunga. Si ii este bine, caci camera lui e mica, mai dau un pic drumul la caldura, mai opresc etc. Incerc insa sa ii mentin o temperatura constanta de 20 de grade (asta e recomandarea medicilor de aici). Baitza eu ii fac o data la 2 zile, ii fac cald in camera (cam 22 - 23 grade) si nu ma grabesc deloc, din moment ce este cald. Dupa baie ii fac masaj cam 20 de minute si nu ii pun caciulitza. Am doar grija sa ii usuc f bine urechile si parul (uneori ii mai pun foenul). Apoi il duc in sufragerie si aerisesc bine camera lui, dupa care pregatesc totul de nani, ii dau lapte intr-o atmosfera linistita, iar apoi - in sacul de dormit si nani de voie :) Cam asa procedam noi aici, unde este destul de rece. Ce am remarcat eu: bebe e mai fonfanit in Belgia ca in RO :D Cred ca o sa ii iau si un umidificator. Cat despre scos afara, pe la noi sunt cam 15 grade si evident ca o sa il scot fara probleme, am aparatori de vant si am grija la caputz.

Ylari - Ce mai face Eva scumpa? Robert intreaba de ea hmmm
Inais - merci pentru mini-cursul de prim ajutor - o sa intreb la noi la spital daca se face asa ceva pe aici, caci m-as duce si eu. Si merci si pentru laude
Simo - eu te-am cunoscut prin intermediul laurei V-am spus ca sunteti 2 in 1 hihi :) Dar lasand gluma la o parte - imi pare rau ca nu am mai ajuns in Dr Taberei, desi am vrut Of...
AndreeaP - vizionat poze botez - m-au terminat printesele tale !!! Dap, si acum am o dilema: am atatea hainutze de baietzel, caci am zis ca e pacat sa nu mai fac unul - insa cand vad fetitze ma topesc Eu ce sa fac mai incolo? Baiat sau fata ?
Nicole - iti multumim si tie de aprecieri cat despre pozele cu bani acum mi-e un pic rusinica, bogdan mi-a atras atentia ca poate se vor simti aiurea unii din prietenii nostri... dar eu am facut-o asa, de dixtractie Eu nu fusesem niciodata la un botez, nu stiam ca se face ca la nunta... si nu stiam de obiceiul de a da bani unui copil cand il vizitezi prima oara - am ramas f surprinsa prima oara cand am gasit bani pe la cupil... Si ai dreptate, chiar si Cleo[/red[ zicea la un moment dat - la un botez toata lumea e vesela datorita copilashului crestinat, nu are ce sa iasa rau. A fost minunat, m-am simtit mai bine ca la nunta mea
Laurita - sa stii ca m-a impresionat ce ai scris tu, cum ca ti-ar fi dor de noi chiar asa, cu multa lume in jurul tau. Simt ca am fi fost prietene foarte bune daca as fi stat in Romania, si poate ne-ar fi legat chiar ceva mai mult decat bebii nostri
Anca - hihi deci vrei una bucata catzel roz Pai o sa te invit la petrecerea de motz, unde ... ursitoare nu vom avea, dar poate niste animatoare ceva caci deh, o sa am flacau mare Ai dreptate cu intoarcerea acasa, mi se pare ca se regaseste aici, se simte bine acasa. Robert este un bebe cuminte, a suportat foarte bine toata agitatia si uneori am impresia ca "sufera in tacere"; e vesel, bland si rabdator, dar si cand i se umple paharul... vai de el ! Si de noi

Sa nu uit sa le spun LA MULTI ANI bebicilor nascuti astazi !!! Sa fiti sanatosi si iubiti, puiutzilor

Gata, fug la bebele meu, nu inainte de a face un apel catre fetele de BE, NL, FR si chiar GER Poate si AUT ;) CE ZICETI DE O INTALNEALA prin imprejurimi ?? Eu propun sa mergem la [red]Esme sa dam iama in prajiturile ei hehe :p dar se [poate sa ne vedem si prin alte parti - astfel incat sa fie bine pentru toate :) Eu am chef de intalneli, mi-au deschis apetitul fetele dragi de Bucuresti !

Simona cu Robertzel baietzel frumos

Cum a venit Robertzel in viata noastra

Poze cu noi toti si Poze cu bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Citat:
citat din mesajul lui MissParker

Ei, uite cum numai eu (putoarea ) il imbaiez pe Daviduc o data pe saptamana... Nu am cum sa fac mai cald in baie, daca ziua sunt inca 19-20° nu se da drumul la caldura. Decat daca i cer expres fostului socru, ceea ce cred ca voi face, altfel raceste cupilu'...


Mai, va place de zambiliciul meu?


Felicia - cea mai fericita mama a celui mai iubit dintre Racusori - bebe David (24.06.2008)
Poze cu noi

Povestea nasterii



E un scump! Doamne, ce repede mai cresc copiii... Parca ieri ne aratai poze cu Daviducul mic, de cateva zile, iar acum ne zambeste asa frumos!

Sara la Breaza

Scortisoara

Alina SARA-MARIA - Scortisoara cu gene lungi!

Botez Sara-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Noi in casa stam in pijamaluta cu totul si o vesta . Avem cam 24 grade. Mai devreme l-am bagat intr-un pled si a dormit 2 ore si jumatate pe balcon cu geamul deschis.

Miss -un dulce David.

Ma duc ca plangeeee

Poze
Bebe David Adrian 16.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lilly79 spune:

Buna fetele.
La multi ani! bebelusilor care s-au nascut intr-o zi de 15

Profit ca-mi doarme fata si am intrat pe net.Sper sa reusesc sa fac si-un mini conspect.

MissParker am vazut zambiliciul.E un scump.Ce-a mai crescut el.Apropo de somnul fetitei, doar de cateva zile a inceput sa doarma mai mult noaptea si legat cate 7-8 ore.Azi-noapte nu , ca s-a trezit pe la 4, dar asta pt ca nu mancase suficient aseara.Ai rabdare ca vor veni si vremurile in care va dormi si David mai mult.Stiu ca la 3 luni a trebuit sa dorm mai mult cu Julia in pat pt ca cerea papa din 2 in 2 ore.
Simonix incearca sa faci o fetitza, si daca nu-ti iese nu-i problema, ca vad ca primul tau baiat ti-a iesit super.Am vazut cateva poze la botez(ai o multime si nu am avut timp sa ma uit la toate).Superbe
Cleo ce harnica esti...si compot si la congelator pt fifitsa Candidezi pt mamica anului?
Andree27 noi ii facem baitza Juliei de 3 ori pe saptamana,adica la 2-3 zile.Eu consider ca e suficient atata, pt ca la fundulet o spal la fiecare schimbat.Si Juliei a inceput sa-i placa enorm la baita, mai ales cand o tine tati cu burtica in jos, ea da din picioare si manute de stropeste peste tot.
Lorich si Julia mai face crize de plans, dar din fericire din ce in ce mai rare.Aseara a inceput sa urle cu tzatza in gura.O iau sus crezand ca vrea sa ragaie, dar urla si mai tare; am plimbat-o,nimic. O pun iar la tzatza, s-a calmat , deci nu stiu ce-a avut.s-or fi aliniat ceva planete?
ancaurn eu zic ca acum Dragos recupereaza, deci nu cred ca va lua prea mult in greutate.Eu is multumita de greutatea fetei mele.Am avut retineri la inceput,dar acum sunt f multumita de cum se dezvolta.Cred ca se va asterne praful pe cantar ca nu-l mai folosesc.Am incredere in Julia ca papa suficient si incredere ca eu am suficient laptic.
gabitzam frumoase pozele de la botez.Sa va fie de bine crestinarea.

Gata pauza. Cere Julia papa.



Poze
Lilly ,mami de Julia (30.05.2008)

Mergi la inceput