Timisoara, Impreuna! ( 120 )

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

O cafea sau va dau si voua acusi vin fiert ca aici vine iarna ieri au fost 6 grade :



In rest suntem bine,putin raciti inainte de concediu,mai dar ce invazie de clipuri .

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Neatza...

Dus fata la gradi, agitatie, nebunie, gramezi de flori, m-am intalnit cu Ana si Luana, cu Fam . Pliutza cu Edi, Ines il astepta pe Edi ca pe soare...
Ce mai, o zi tumultoasa...

La 12, 30 mergem sa o luam...

Danitin, Katik, la voi cum a fost prima zi?

Claudia, si aici zici ca vine iarna, frig si ploua de numa...

Silva, si noi ii uram la paul un an plin de realizari...

Despre trafic, Anda avea dreptate, infernal...

O saptamana excelenta!

BLOG DC-Impreuna Timisoara

Toti oamenii te aud cand vorbesti.
Prietenii insa inteleg ce spui, iar cei mai buni prieteni sunt cei care pricep si ceea ce n-ai spus in cuvinte.



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele
POZE CU NOI

www.youtube.com/watch?v=yvdFw3VNJHM" target="_blank">Povestea dintelui pierdut:)), www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4910d596eade3d31e723cf" target="_blank">Christmas 2007 by INES, www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj INES, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

'neatza si de la mine.

ieri conversam cu un pustiulica care incepe astazi scoala, copilul unor prieteni, despre chestiunea asta...cum o sa fie, ce o sa fie, daca are emotii si-mi da o replica durere, cica:

- nu stiu daca am sa ma obisnuiesc...si da din umeri si din cap...

recunosc ca si eu inca fac eforturi sa ma obisnuiesc sa vin la scarbici

hai sa aveti o zi frumoasa, chiar daca ploua si e frig rau.




pentru Emma

Lyme
blog DC,Impreuna Timisoara



"mai bine mori in picioare decat sa traiesti in genunchi" Che Guevara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

'Neata si de la moi...hehehehehehe...atata emotie pe fetze de copilasi,mamici si tatici cata am vazut azi...rar mi-o fost dat sa vaz...Bunaoara am vazut ochisori de Ines,mari cat farfurioarele,curiosi si tematori totodata...si de ce credeti?Din cauza de mami si tati emotionati si cu sfaturi cat China pe ei...'geaba le ziceai "lasati fata si vira acasa"...ca mai aveau oleaca si pisuleau ochii...Fatuca era nerabdatoare sa isi cunoasca colegutii,zambea dulce foc,era incantata de educatoarea cea tanara si blonda....si mami si tati nu se dadeau plecati de la usa clasei...Apoi vazut una bucatica argint viu...cine credeti?Edi,cupilas de Anda si Cosmin...daca statea locului ,ca il tineam io sa-l puicesc oleaca,macar degetelele s-i le misca...n-avea copilul stare,ca mama-sa uitase florile acasa,tata-su statea chipurile linistit pe scaunul soferului,dar se vedea pe el ca il doare burta de emotie...si Edi vroia mai repejor in clasa...curios si nerabdator...Heheheheheheeiiiii,frumoasa e ziua de 15 septembrie!Atat pentru copii,cat si pentru noi,astia batranii...ca uite asa ne aducem aminte de copilarie,de curajul care ni-l faceam sa pasim tematori in sala de clasa,cu intrebarea chinuitoare in minte :"oare cum o sa fie?".Zau de nu-mi dau lacrimile...
Asa ca,dragi copiluti si parinti emotionati,va doresc un inceput de an scolar cu bucurie,succesuri imense si satisfactii la cele mai inalte cote!

Pupaturi si o saptamana excelenta tuturor!Mai vorbim!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda spune:

io inca-s socata de dimineata asta...ma scuzati...n-am baut destula cafea...da' insist
revin.




Anda, mami de Ed

Viata
Pasiunea
Blog DC de Timisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Anooooo, m-ai facut sa pish ochii de dimineata...zau ca am emotii, fata mea in schimb, nexam, cred ca de abia astepta sa ne tiram noi mai repede...



BLOG DC-Impreuna Timisoara

Toti oamenii te aud cand vorbesti.
Prietenii insa inteleg ce spui, iar cei mai buni prieteni sunt cei care pricep si ceea ce n-ai spus in cuvinte.



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele
POZE CU NOI

www.youtube.com/watch?v=yvdFw3VNJHM" target="_blank">Povestea dintelui pierdut:)), www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4910d596eade3d31e723cf" target="_blank">Christmas 2007 by INES, www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj INES, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Anduleeeee...deshocheaza-te si baga povestea lui 15 septembrie
Dorisake...citit la povestirea faina...mi-a placut si sa ai o mie de ani de sanatate si fericire!Cat despre azi dimineata am si io o intrebare:pana la urma cine v-a gonit de la usa clasei?!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Ana, am plecat de ciuda...ca nu ne mai baga in seama Ines, nici nu se uita la noi, si-i daduse Doamna ceva sa decupeze, sa lipeasca, a facut cunostinta cu colegele ei, asa ca nu mai avem nimic de facut pe-acolo...

BLOG DC-Impreuna Timisoara

Toti oamenii te aud cand vorbesti.
Prietenii insa inteleg ce spui, iar cei mai buni prieteni sunt cei care pricep si ceea ce n-ai spus in cuvinte.



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele
POZE CU NOI

www.youtube.com/watch?v=yvdFw3VNJHM" target="_blank">Povestea dintelui pierdut:)), www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4910d596eade3d31e723cf" target="_blank">Christmas 2007 by INES, www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj INES, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Doris-Alina

Ana, am plecat de ciuda...ca nu ne mai baga in seama Ines, nici nu se uita la noi, si-i daduse Doamna ceva sa decupeze, sa lipeasca, a facut cunostinta cu colegele ei, asa ca nu mai avem nimic de facut pe-acolo...

BLOG DC-Impreuna Timisoara

Toti oamenii te aud cand vorbesti.
Prietenii insa inteleg ce spui, iar cei mai buni prieteni sunt cei care pricep si ceea ce n-ai spus in cuvinte.



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele
POZE CU NOI

www.youtube.com/watch?v=yvdFw3VNJHM" target="_blank">Povestea dintelui pierdut:)), www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4910d596eade3d31e723cf" target="_blank">Christmas 2007 by INES, www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj INES, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories





Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Povestea lui 15 septembire ... la noi

Imi imaginam demult ziua asta. Aveam deja abur de lacrimi pe la gene, o strangere undeva prin locul unde banuiesc eu ca e resedinta sufletului (intre cosul pieptului si stomac), o agitatie interioara si un tremur exterior. Ma gandeam cu nostalgie cum a fost prima mea zi de gradi, cand incercam cu pleoapele stranse sa adorm in timp ce in camera vecina tot familionul se chefuia nevoie mare, cu un tata si un bunic lacrimosi de mandrii si fericiti. Mai tin minte si acum ca am reusit sa adorm pe undeva intre Pe langa plopii fara sot si pe umeri pletele-i curg rau.
Eh, te joci? La noi e zodia kuktei!
Ieri am fost seara la casuta si, cand ne intoarcem, suna mamanu sa semnaleze o criza cumplita de sciatica. Doctor, farmacie, masaj, perna electrica ... la 9.30 am ajuns abia acasa, cu grjile de rigoare. Facut baie la Spiridus, spalat pe cap, mani si pedi (pentru inlaturarea plastelinei/prafului/nisipului si a altor materii negre si necunoscute) Uscat parul in figuri (pe bigudiuri mari,ca freza trebuia sa fie "ca la Alba ca Zapada"). La 10.30 am culcat spiridusul, am luat juma de somifer si am dormit dusa pana dimineata cand, desi trezita de la 7.30, pana sa fac mic dejun, ghiozdanel de gradi, hainute pregatite, etc s-a scurstimpul si am ajuns la locul faptei abia la 9.15. Copii erau deja la micul dejun, fica-mea m-a ignorat total, si-a luat educatoarea - tanara, frumoasa si foarte amabila - de mana, si nici macar sa-i mai pup crestetul capului nu am am mai apucat. S-a dus Lori a mea fara sa intoarca macar odata ochii dupa mine. Bon, predau dosaru medical, ma interesez la directiune dac mai trebuie sa fac ceva si, vag stinghera sinedumerita - altfel visam eu momentul, plec din cladire. Incep agitatia cu serviciul, da tot cu gandul la gradi: daca plange, daca nu are tot ce-i trebuie, daca o paleste dorul? La 12 fix, in loc de 12.30, eram in poarta lor. Ce sa vezi, Lori a mea super calma si amabila cu toata lumea, toata numa un zambet, manca de zor masa de pranz. Si-a rontzait tacticoasa marul si cand, in sfarsit m-a vazut, mi-a tras un perdaf zdravan, ca ea de ce nu doarme de dupa amiaza acolo, ca restul copiilor. Asa ca de maine ducem si pijama, si o lasam si la orele de somn.

Concluzie: fica-mea e o tipa tare independenta!

Mamica de spiridus

"Nu inteleg cum o femeie poate iesi din casa nearanjata - e o lipsa de politete. Si nu poti sti niciodata, poate chiar aceea este ziua in care-ti intilnesti destinul. Iar in fata destinului trebuie sa apari cit poti tu de frumoasa."
Coco Chanel

NOI

Spiridusul meu drag

Mergi la inceput