Gravidute curajoase de Noiembrie-Decembrie2008(79)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Brie, pai pana miercuri trebuie sa ne tii ne vorba, doar ziua ai voie la taclale cu mama, seara te asteptam pe net .

Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana (18.12.2004) si Minunea din burtica 28+
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherieactiv spune:

buna fetelor!nici eu nu ma pot abtine...din cand in cand trag cu ochiul!
bine ai revenit brie!

anes, las ca nu e toxic..e doar lavabil..nu vopsea..si am geamurile deschise non stop..bafta la eco luni cara !
eli, criss...e o distractie, nu un chin..ma joc si io de-a omu mare hahaaa...dar o sa fac niste craaaaci ..de la urcat coborat scara..am si chilotii destepti cu centura,..deci totul este under control..am cumparat si niste perdelute asa de faaaine...deja le-am cusut la masina ...o sa iasa foarte fain la final...criss, amore e mai blazat asaaa...da imi pare bine ca ma lasa singura sa imi fac de cap si sa amenajez cum vreau io..uhh..am scapat de niste certuri inutile, asa...

Cherie 27+ Sasha...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherieactiv spune:

ps..daca se lasa cu ceva barfa, povesti,..in seara asta...sa ma strigati si pe mine..si io vreau!

Cherie 27+ Sasha...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brie spune:

Da fetelor ! Pana miercuri BRAFAAAA , sunt ca o catea din aia lesinata, parca zici ca n-am mai avur voie sa deschid gura pana acum.
Eu tot citesc din urma si ma minunez de pozele voastre, de burticile voastre, de ce ati mai achizitionat.
otilia, am inteles ca fetita a avut probleme cu un piciorus. Nu stiu ce s-a intamplat dar e ok acum?
cherie, hai mai ia si tu o pauza cu varuitul si hai la o taclala

Bai, fetelor, dar voi sunteti frumoase foc !!!!!!!!!!! Am vazut-o marti si pe babyzapi la medlife si-mi venea sa-mi trag palme singura.Nu puteam sa-mi iau ochii de la ea. Pai ea are fatza si burtica de gravida??? Pai era un ingeras dragut si suav pe langa mine un King-Kong.


32+ Androniki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Brie bine ai revenit! Ma bucur ca te-ai intors cu asa vesti bune si ca ti-a priit sederea in Grecia. Sa-ti traiasca bebelina si sa fiti sanatoase amandoua!

Ami, mamica lui David Alexandru ( 7 ani)
si 33+ Luca Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brie spune:

amalia, iti multumesc mult asemenea si tie si la toate mamicile de aici.
elilov,

mie pana acum nu mi-au curs sanii deloc, decat daca strang imi curg 2-3 picaturi de colostru.Ma gandesc cu groaza sa nu am iar canalele infundate pt ca stiu ce am patit la Brianna. A fost calvarul vietii mele.


32+ Androniki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Brie, bine ca sunteti ok! Ne-am tot gandit la voi!
Incepeti si voi gradinita de luni?
Sa stii ca in ultima vreme (am vrut sa zic ultima luna, dar nu sunt chiar sigura de perioada asta), mie nu mi-au mai curs sanii. Sapt. asta, am ajuns la chirurgie pt problema cu H si... am intrebat si ce e "chestia aia alba de pe sfarc" (arata ca un punct de grasime destul de maricel si nu reusisem sa-l... "storc"). ...Si surpriza, mi se infundase un canal galactofor... Mi l-au desfundat, mi-au scos branzica de acolo... nu mi-a venit sa cred ca am patit asta, desi inca nu alaptez.
In fine, dupa asta, inca vreo 2-3 zile nu mi-a curs nimic din sani, sanii moi... Ieri am fost la echo, vestile au fost buna, asa ca mi-a venit inima la loc (eram cam stresata)...
Azi.... tanananaaaa: iar mi-au curs sanii!
Concluzia (sotului meu): uite cum influenteaza stresul "formarea laptelui".......

34+

Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Brie, are piciorul rupt si va mai avea ghipsul ceva vreme, poate o luna. Sper sa se repare bine.
Si eu tot asa am colostru dar doar daca storc. Nu cred sa fie vorba de canale infundate, asa a fost si la prima sarcina si n-am avut probleme, m-a supt fimea de nu mai stiam de mine la inceput.
Nu-ti mai face probleme cu kg, ca si prima data le-ai dat jos. Stii si tu cum este cu bb la inceput, cum se topesc kilogramele.

Dar mai rar ca babyzapi si alte gravidute manechine care de abia acum au ajuns si ele la 55 de kilograme, ce sa zic, diversitatea in natura .

Andy, puiule termina cu stresul, pai tu acum te stresezi ca te-ai stresat si ai slabit, si uite asa nu rezolvi nimic, trebuie sa iesi din cercul acesta vicios. Mai bine fa o munca fizica sa uiti de toate cele, nu ceva greu, dar ceva cu manutele gen gradinarit ca sa mai uiti de probleme.

Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana (18.12.2004) si Minunea din burtica 28+
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Ce bine de cand asteptam, a inceput Discoteca pe DC. Haideti la petrecere!

Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana (18.12.2004) si Minunea din burtica 28+
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brie spune:

mav, noi am inceput de o saptamana gradi. Nu au avut decat activitati recreative. Am rezolvat si cu transportul pt ea si vin si o iau si o lasa in fata casei.

La mine nici branzica, nici telemea, nici feta, nici topita. M-am uitat iar acum si doar daca strang sanul atunci iese o picatura minuscula si ma doare de mor. Ma bate gandul sa pun pompita electrica sa ma mulg, poate reusesc sa desfund canalele.......dar poate cine stie ce comedie fac !!

32+ Androniki

Mergi la inceput