Clopotei de ianuarie - februarie 2008 (106)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Seara buna fetelor,

Acu' m-am linistit si-am zis sa dau un ochi pe-aici - am fost la BCR Open tenis de la 3 si am aterizat la fix pe la 8:25 pt baie: mi-a placut la nebunie!

in special pentru Matei (de Cati) si Stefan (de Ancab) si Alesssiei si lui Yaniss .

Apoi, felicitari lui Andrei pentru "monolog"!

Un Cristinei, ca s-a gandint la noi - off topic, program redus nu ai decat pana la 1 an (legea 25/2004 - care modifica OUG 93/2003); contractul colectiv de munca unic la nivel national iti da dreptul la salariu bonus si la compensatia de 15% , ca sa peimesti timp de min 6 saptamani, 100% din venitul brut realizat (ma refer, in perioada celor 126 de zile).

Sanatate puiutzilor bolnavi : Sofia (de mada) si Andrei (de roli).

Sa ma laud si eu putin: astazi buburuza mea s-a uitat la mine, a intins mainile si a zis clar "ma-ma" - e prima data cand o spune constienta si cu 'adresa'. Ce mai, am simtit ca plutesc!
Astept cu nerabdare si momentul cand va sta in picioare!



Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Ingerasul nostru
Albume
Fetze de buburuza
SUNT VEDETA
CELEBRA LA 6 LUNI
www.onetruemedia.com/otm_site/share_skin?work_id=6878849&type=embed" target="_blank">Ipostaze de buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Bravo si tie Adeluta, uite tu ce tare ai fericit-o pe mami!Sunt sigura ca foarte curand o sa ii arati si ca stii sa stai in picioare. apasat.

RAMONA si RAZVAN-MATEI 09.01.2008

POZICI CU RAZVANICI
RAZVANICI LA 7 LUNI
RAZVANICI LA 8 LUNI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madanic spune:

Buna fetelor

Am intrat si noi sa uram pentru clopoteii zilei 13:
Alesia Ioana, Matei Alexandru, Stefan, Yannis Sebastian.
Multa sanatate si fericire, sa cresteti mari frumosi .

LalaD si Isabella are fran lingual dar a inceput sa vorbeasca destul de repejor, spune DADA,TATA de pe la 5 luni. Are si cu cine semana ca maica-sa e tala lunga . Noua pediatra ne-a zis ca daca vorbeste binisor si nu se descopera ca o impiedica la vorba nici nu se leaga de el.

Avem si noi noutati, am adaugat MAMA in lista de cuvinte cunoscute.
Si am papat astazi prima papica cu carnita de pui. Nu a comentat si a ras tot.
Eu una abia astept decembrie, cand ma intorc in tara in vizita.
Pupam clopoteii si mamicile

Madalina
mami de Isabella Andreea
http://www.picasaweb.com/bogdanmabo
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=124758

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aweya spune:

Seara buna!
In primul rand felicitari clopoteilor vorbitori Adeluta si Andrei si multa sanatate Sofiucai, Evei si lui Andrei de Roli.
Alina am vazut pozele si am descoperit o mamica frumoasa si sexi, iar copiilor se vede ca le prieste statul la curte. Ana este o dulceata http://s210.photobucket.com/albums/bb9/lucalina78/August%202008/?action=view¤t=Picture004.jpg. Imi pare rau ca esti suparata pe noi si nu mai scrii, nu ne mai dai vesti despre voi.
Ramonici cu Razvanici am vazut pozele din parc, este un dragalas si asteptam primele silabe.
Mihaita a facut azi primii lui pasi. Gata, nu mai vrea sa stea deloc jos, numai in picioare si sa mearga. M-a cocosat, ma doare spatele de nu mai pot. Si daca vreti sa vedeti cat am mai crescut pozele sunt AICI.

Va doresc o noapte linistita si fara multe treziri. Pe maine!


Nicole-mamica de Mihai Alexandru (26.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina023

Buna seara!

si multumiri pentru urarile de "la multi ani" din partea Laurei de Piatra si a Emei si de asemenea pt Lala20 care a intrebat ce se mai intampla cu noi...

Suntem bine. Copiii cresc, se joaca se iubesc. Noi suntem cu joburile...suntem bine.

Ma simt datoare fata de atatea fete care mi-au fost alaturi si m-au incurajat si ajutat in momente grele, sa explic de ce nu am mai intrat si nici nu voi mai intra prea des sa scriu aici. Voi citi...dar nu voi mai scrie decat rar.
Asadar explicatia este faptul ca dupa ce am scris aici despre intreruperea de sarcina pe care am facut-o, desi mi-am asumat riscul, nu m-am asteptat sa fiu judecata chiar de catre o persoana pe care am si cunoscut-o personal si care oricum nu poate fi in papucii mei ca sa stie de ce am luat acea decizie si in ce fel am trait-o si o traiesc eu. Nu spun cine este persoana...daca se simte e ok...daca nu...e tot ok. Eu am de dat socoteala in fata Altcuiva si nu in fata oamenilor.

Cam atat despre noi... Va urez o seara placuta si va ofer un link celor care vor sa-i mai vada pe Ana si Luca.
http://s210.photobucket.com/albums/bb9/lucalina78/August%202008/?start=all

Multa sanatate puiutilor bolnaviori!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei


Alinush, nu fi suparici.Noua ne-a fost dor de voi.M-am uitat la cateva poze cu voi si am vazut ce mare si frumoasa este Ana.Sunteti toti niste frumosi.
Te rog sa mai intri sa ne mai povestesti despre voi.
Nu stiu cine te-a suparat, da snt sigura ca nu a fost cu intentie.
Un pupic maare mare . pt voi.
Inca o data, te rog sa mai intri pe la noi.

RAMONA si RAZVAN-MATEI 09.01.2008

POZICI CU RAZVANICI
RAZVANICI LA 7 LUNI
RAZVANICI LA 8 LUNI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



alinuscha vai ce dulci si frumosi sunt anita si luca. ce bine ca ii poti tine toata ziua la aer curat. anita s-a facut o printesa frumoasaaaaaaaa foc. si am admirat-o si pe mami ei cea sexy!! cat despre suparat .. si eu m-am mai suparat, mi-a trecut si uite asa. hai vino mai des pe la noi!

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

Eva creste mare
Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristacoman spune:


Salutare tuturor.
Roxana, nu neg ce zici tu, dar uite citat din Contractul Colectiv de munca unic la nivel national pe anii 2007-2010.
"Art. 17. - (1) Salariatii care renunta la concediul legal pentru ingrijirea copilului in varsta de pana la doi ani beneficiaza de reducerea duratei normale a timpului de lucru cu 2 ore pe zi, fara sa le fie afectate salariul de baza si vechimea in munca. La cererea lor se poate acorda program decalat, cu alte ore de incepere a programului de lucru, daca activitatea unitatii permite."

Sincer, eu am facut cerere in baza aceasta si nu mi-au facut probleme, nu cred ca aprobau daca nu erau 'obligati".

Alina, . Important este sa va fie voua bine. Sunt convinsa ca ai luat decizia cea mai buna pt voi si asta este cel mai important. Am vazut pozele si ai 2 copii minunati. Imi plac mult cele facute in cada. Ana se distreaza pe cinste.

Va pup si va doresc o noapte cat mai buna.



Cristina, mami de Antonia Izabela (29.01.2008)- avem 7+ lunitze.


Vedetele mele
Luna a 5a-Ghidusha
La Mare
Luna a 4a
Luna a 3a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



nicole ce dulce e piticul. s-a facut mare si frumos. am vazut intr-o pozuta un arici din ala din cauciuc. atentie ca perii aia se rup. am prins-o pe eva cu vreo 2-3 in mana .. vroia sa-i bage la gurita.



Elena de Eva Maria (14.01.2008)

Eva creste mare
Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Citat:
citat din mesajul lui aweya

Seara buna!
In primul rand felicitari clopoteilor vorbitori Adeluta si Andrei si multa sanatate Sofiucai, Evei si lui Andrei de Roli.
Alina am vazut pozele si am descoperit o mamica frumoasa si sexi, iar copiilor se vede ca le prieste statul la curte. Ana este o dulceata http://s210.photobucket.com/albums/bb9/lucalina78/August%202008/?action=view¤t=Picture004.jpg. Imi pare rau ca esti suparata pe noi si nu mai scrii, nu ne mai dai vesti despre voi.
Ramonici cu Razvanici am vazut pozele din parc, este un dragalas si asteptam primele silabe.
Mihaita a facut azi primii lui pasi. Gata, nu mai vrea sa stea deloc jos, numai in picioare si sa mearga. M-a cocosat, ma doare spatele de nu mai pot. Si daca vreti sa vedeti cat am mai crescut pozele sunt AICI.

Va doresc o noapte linistita si fara multe treziri. Pe maine!


Nicole-mamica de Mihai Alexandru (26.01.2008)


Ce-mi place poza asta !!! Ce se distreaza el!

RAMONA si RAZVAN-MATEI 09.01.2008

POZICI CU RAZVANICI
RAZVANICI LA 7 LUNI
RAZVANICI LA 8 LUNI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky_mamica spune:

De multe ori aici la noi la forum s-au aprins discutii care nu au convenit unora sau altora .... Alina023 eu una cred ca ar trebui sa intri cat de des poti si sa ne dai detalii despre voi asa cum o faceai inainte si chiar sa faci in ciuda acelei persoane care a indraznit sa te judece.
Din punctul meu de vedere doar Dumnezeu are cuvant peste mine si ceea ce vorbeste lumea nu trebuie sa ne atinga pt ca ramane doar o vorba goala. Te rog din suflet sa pui vorbele grele la spate si sa nu te intereseze de ce spune lumea. Sunteti o familie foarte frumoasa, Ana e o superba,mmmmmm .... ce mai ... si mai trag cu ochiu si la Luca sa vad cum creste .... doar e tizul fiului meu ....
Asa ca asteptam postarile tale cat de des poti si te rog nu ne ocoli. Uite o si un numai pentru tine!!!!!

Miky mamica lui LUCA GABRIEL (29.12.2007)
Totul despre mine din burtica mamicii pana la zi
8 luni - la mare
Poze cu Luca Gabriel
BOTEZUL 1 Martie 2008

Mergi la inceput