Clopotei de ianuarie - februarie 2008 (106)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Monica asa e , varsta asta de 8 luni este un boom in dezvoltarea copiilor, acumuleaza imens si se transforma din bebelusi in copilasi

Felicitari mancaciosului .

Roli multa sanatate sa va faceti repejor bine !

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Creata multumim de aprecieri ca de altfel tuturor fetelor care au facut-o,pozele sunt in centrul Ploiestiului,nu am ajuns in zona Sibiului anul acesta desi tare am fi vrut.

LalaD felicitari pt primele "cuvinte".

Doc ce flacau mare ai tu acolo deja papa singurel.

Roli si noi suntem pe antibiotic desi atat m-am ferit de el nu am scapat,la fel ca si tine zilele astea Sofia a trait mai mult cu tzitzi,mananca decat o masa solida pe zi restul de doua doar cateva lingurite,mai nou bea ceai cam 125ml/zi.

Fetelor sa va povestesc de incompetenta medicilor pediatrii din Ploiesti :
am o prietena din copilarie care are un baietel de aproape 9 luni,ieri dimineata baiatul a vomat cu sange si l-au dus la spitalul de copii acolo doctorita i-a pus diagnostic malformatie congenitala la inima si i-a spus ca trebuie sa plece urgent cu el la Tg.Mures sau la Timisoara pt operatie ca altfel nu are sanse,ea a mai vrut si o alta parere unde i-a spus ca nu are nimic la inima dar ca are pneumonie interstitiala, spre linistea mamei a trimis-o la Bucuresti la Grigore Alexandrescu cei de acolo s-au crucit de diagnosticul pus de prima dr,baitul fiind perfect sanatos cu inima doar ca intr-adevar are pneumonie si ca sangele era de la un vas de sange spart in nasuc in momentul cand copilul a varsat.

AlinaT ai avut noroc ca ai dat peste un medic bun la urgente cand ai mers cu micuta Stefi,eu ma feresc de acel spital ca de alte cele.

Madalina de Sofia 01.02.2008

calea sigura a esecului este sa renunti...
www.petitieonline.ro/petitie/semneaza/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html?msg_ok=1" target="_blank">Semneaza petitia pt introducerea procedurilor de reproducere asistata
in Programul national de Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Lala, super! ai scapat de un stres mare! chiar daca era simpla operatia respectiva, tot mai bine ca s-a rezolvat fara. bravo pentru vorbaretul mic!

Citat:
citat din mesajul lui Lala_D

Sunt atat de fericita, mi s-a luat un bolovan urias de pe inima
Azi dimineata s-a trezit copilul meu silabisind
M-a privit drept in ochi si a spus atat de dulce "papa"
Deci fomistul meu nu a inceput cu mama, tata ci direct cu interesul personal
De atunci a descoperit silabele si boscorodeste incontinu ; ba, pa, bu, da, ta ...parca nu e copilul meu
Se pare ca cu putin noroc scapam de operatia de fren lingual

Da Doamne !

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze




Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Roli, imi pare rau ca ati ajuns la antibiotic. macar sa treaca repede!

Madalina, doamne feri! numai in spitale sa nu ajungi!


Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Andrei e mai vesel. Se vede ca-si face treaba antibioticul. Am iesit la o gura de aer vreo 50 minute, din care 30 le-a dormit si a dormit si dupa ce am intrat in casa inca atat. A papat iaurt si acum exploreaza de zor livingul, evident in 4 labe.
Nu pare sa mai aiba febra, mergem la nani in cateva minute si atunci o sa vad exact ce zice termometrul.



Roli mamica de Andrei(16 ianuarie 2008) si Marc(9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shose spune:


HappyBday Stefanutz, Mateias, Alessia si Yannis Crestetzi mari, sanatosi si frumosi!

Sanatate multa la bblusi Ereenutza si Roli !

Hehe Doculetz si Pipe i`a zis tot `tete` lu` taica`su. Si mie `meme`. Acum tete nu mai zice deloc, dar zice mama cand e suparata si plange .

Felicitari Tina de dintzisor, gatra sunteti mari de acum, iepurash cu acte in regula!

Felicitari LalaD de silabe. Vba ta.... ce `mama`, `tata`.... interesu` e mare. Papaciosu`

Shose si Pipetzica (12.02.2008)

www.flickr.com/photos/10814074@N07/" target="_blank">Poze
Botez
Sunt mare
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Citat:
citat din mesajul lui roli25

Andrei e mai vesel. Se vede ca-si face treaba antibioticul. Am iesit la o gura de aer vreo 50 minute, din care 30 le-a dormit si a dormit si dupa ce am intrat in casa inca atat. A papat iaurt si acum exploreaza de zor livingul, evident in 4 labe.
Nu pare sa mai aiba febra, mergem la nani in cateva minute si atunci o sa vad exact ce zice termometrul.



Roli mamica de Andrei(16 ianuarie 2008) si Marc(9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4



Ma bucur mult ca e mai bine!!! Sa se faca bine repede repede!

RAMONA si RAZVAN-MATEI 09.01.2008

POZICI CU RAZVANICI
RAZVANICI LA 7 LUNI
RAZVANICI LA 8 LUNI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Citat:
citat din mesajul lui docdecap

LalaD, felicitari! cred ca esti mult mai usurata!!

raport:
vrea sa manance singur. urlete, tot ce vreti, pana ii dai sa tina mana pe lingurita, face o gura maaaaaaare si hap!
si mai nou nu mai vrea pasat, vrea conopida si dovlecei asa, natur... ma rog, facute la aburi, dar bucatele mari. le molfaie, nu se lasa.

plus zilele trecute i-a spus lu' tat-su 'tete', e asta topit, cat e el de mare. iar mie mi-a repetat 'sticla'. ma rog, a spus 'ti-cla', dar de doua ori, sa nu cred ca e o intamplare.

vrea sa stea singur in picioare. se lasa cu buf, evident, dar nu se lasa. ca daca tot cade pe moale ca-l prinde mami...

sunt siderata. am baiat mare si cu vointa.

Mami de dom' inginer (15.01.2008)
paralelipipedic
www.youtube.com/results?search_query=Serban-Andrei&search_type=" target="_blank"> filmulete

Ce baiat mare are mama, si cu personalitate.Uite cate lucruri face deja! Bravo dom' inginer!

RAMONA si RAZVAN-MATEI 09.01.2008

POZICI CU RAZVANICI
RAZVANICI LA 7 LUNI
RAZVANICI LA 8 LUNI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Unde sunteti toate? Culcati bebeii? Al meu doarme deja de juma de ora.
Azi si ieri tot l-am auzit zicand ceva de genu gmgmgm, cu gura inchisa.Nush ce vrea sa insemne da eu sper ca se pregateste sa zica si el ceva in bebeluseasca.

RAMONA si RAZVAN-MATEI 09.01.2008

POZICI CU RAZVANICI
RAZVANICI LA 7 LUNI
RAZVANICI LA 8 LUNI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Buna seara!

si multumiri pentru urarile de "la multi ani" din partea Laurei de Piatra si a Emei si de asemenea pt Lala20 care a intrebat ce se mai intampla cu noi...

Suntem bine. Copiii cresc, se joaca se iubesc. Noi suntem cu joburile...suntem bine.

Ma simt datoare fata de atatea fete care mi-au fost alaturi si m-au incurajat si ajutat in momente grele, sa explic de ce nu am mai intrat si nici nu voi mai intra prea des sa scriu aici. Voi citi...dar nu voi mai scrie decat rar.
Asadar explicatia este faptul ca dupa ce am scris aici despre intreruperea de sarcina pe care am facut-o, desi mi-am asumat riscul, nu m-am asteptat sa fiu judecata chiar de catre o persoana pe care am si cunoscut-o personal si care oricum nu poate fi in papucii mei ca sa stie de ce am luat acea decizie si in ce fel am trait-o si o traiesc eu. Nu spun cine este persoana...daca se simte e ok...daca nu...e tot ok. Eu am de dat socoteala in fata Altcuiva si nu in fata oamenilor.

Cam atat despre noi... Va urez o seara placuta si va ofer un link celor care vor sa-i mai vada pe Ana si Luca.
http://s210.photobucket.com/albums/bb9/lucalina78/August%202008/?start=all

Multa sanatate puiutilor bolnaviori!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput