PRIETENE FARA TITLU 12

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Buna seara.
Diana numai ce-a sosit acasa de la mami,imediat o dushulesc si la nani ... dar pana una alta a zis ca vrea sa deSeneze .Era cu cutia de creioane intr-o mana,cu hartia in alta,plus cu un creion se scobea in nas Si cerea imperios sa deseneze la mine la birou.Eu i-am zis sa scoata ala din nas,sa stea la masutza ei si am impins-o usurel intr-acolo. Asa a scapat niste creioane pe jos,la care m-a apostrofat: "TU NU ESTI CAPABILA!!!"

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date/2008" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=44e27bc599b84137e848b4" target="_blank"> PRIMII DOI ANI
"Scrie ca sa nu pierzi florile gandului tau, pe care, altfel le ia vantul !"- N. Iorga

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

Hola ,
Azi am tras o scurta plaja si baita dupa-masa ca se facuse vreme faina . Clara atat a alergat si topait prin apa , de cred ca acum doarme tun in noapte asata . Acum 10 min inca am auzit-o cantand dupa Cd " dormi mami dormi puisor "
Azi mi s-a stricat frigiderul , sa vad ce pot sa fac maine cu el , of ce ma enerveaza .
Succes la gradi Dianelor si mamicilor aveti grija pe unde va cocotati .
Noapte buna

Ana si Clara Francesca (16.01.2006)
http://www.dropshots.com/ana_m

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

ANA mersi de urari! Ce fain de voi,auzi baie in mare si la noi 10 grade
Diana a adormit,eu ma uita la LOST ,a reinceput o noua serie.
Inainte de a adormi am tot vorbit cu Diana,care zicea ca nu vrea la gradinita ci la scoala.Si nici dupa ce i-am explicat ca la scoala nu se va juca ci va trebui sa invete nu parea prea convinsa.Doar cand i-am zis ca o va asculta ce a invatat si ii va da nota mare sau mica,a zis convinsa ca nu vrea la scoala .Nu stiu ce-o fi priceput ea,da' m-a ametit de cap.
gata publicitatea,fug la serial.
Noapte buna!


MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date/2008" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=44e27bc599b84137e848b4" target="_blank"> PRIMII DOI ANI
"Scrie ca sa nu pierzi florile gandului tau, pe care, altfel le ia vantul !"- N. Iorga

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Bafta maine fetelor la gradinita! Atentie la coafura cand o sa stati agatate de gard

J si Carlita Carliontz (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Buna dimineata !
Io nu-s pe gard ca ploua afara
Misiune indeplinita am lasat-o deja pe Diana acolo,o sa mai merg la 10,30 cand e festivitatea de deschidere sa vad care-i treaba.
Dar n-a plans,nici poveste ... Am lasat-o stand la masutza,i-am tras un pupic pe obraz si i-am zis ca plec.Nici nu a clipit,se uita concentrata mai mult la copiii dimprejur.
Au facut o echipa majoritara de copii veniti in premiera la gradinita,doar 2-3 au mai fost din ei la cresa.Si cat am stat eu acolo,doar un baietel (de doua ori cat Diana ca gabarit ) a tras o tura de plans si a luat-o la fuga pe coridor dupa maica-sa strigand-o - era si ungur ca o striga in ungureste.Restul ... n-a plans niciunul!!! Dar cand am plecat nu cred ca erau mai mult de 15 ,in total vor fi 25 in grupa,dar mai sunt plecati in concedii cu parintii inca.
Le-a pus la toti ecusoane cu numele si prenumele,iar dulapurile aveau deja scrise numele pe ele.Educatoarea e una in varsta,mai are doar vreo doua generatii pana la pensie,dar mi s-a parut super ok.A doua educatoare e una tinerica si dragutza,aia e nou angajata acolo.Cuplu beton
Deci educatoarea ne-a scos fain frumos afara din sala zicand ca o fi ok,urma sa le serveasca micul dejun.Sper sa nu se ude cu ceai,ca Diana e obisnuita mai mult cu bibe sa bea ... Oricum i-am pus haine de schimb in dulap.
Aaa dar ce sa va zic ca abia am trezit-o!!! Am aprins toate luminile,am facut galagie,ea nimic Cu chiu cu vai s-a trezit si altadata ma trezea ea la ora asta cand voiam sa dorm .
Ce sa va mai zic,dupa primele manifestari cred ca o fi cuminte si timida. Deja ochise ceva casutza aflata pe un dulap si cand mi-a cerut-o mie,i-am zis sa o ceara la doamna daca o lasa,dar nu s-a dus In schimb, chiar cand am intrat i-a zis repede ca o cheama Diana Cimpan,cand a intrebat-o.
Am facut la repezeala si niste fotografii deloc reusite,oi mai face la festivitatea aia de deschidere.
Deci Diana in premiera la gradinita:http://www.dropshots.com/dia4#date/2008-09-15/07:13:26

Acum astept vesti si de la cealalta Diana!

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date/2008" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=44e27bc599b84137e848b4" target="_blank"> PRIMII DOI ANI
"Scrie ca sa nu pierzi florile gandului tau, pe care, altfel le ia vantul !"- N. Iorga

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Hei, deci nimeni la cafea la ora asta? (exceptand cititoarele din umbra , ca astea vad ca-s matinale)
INGRID presupun ca plange cu lacrimi de crocodil la ora asta ,asa ca n-o sun inca,ii dau pace sa se mai calmeze.
Ce voiam sa zic,un lucru nu mi-a placut la gradi.La baie doar chiuvetele sunt mici si la nivelul lor,in schimb WC-urile sunt din alea normale.Cand eram eu la gradinita existau si WC-uri minuscule ... e vorba de cealalta gradi de stat din zona,cea din spatele blocului alor mei. Dar se pare ca ii va insoti ingrijitoarea de fiecare data.



MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date/2008" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=44e27bc599b84137e848b4" target="_blank"> PRIMII DOI ANI
"Scrie ca sa nu pierzi florile gandului tau, pe care, altfel le ia vantul !"- N. Iorga

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

Hola,
Si eu la cafea . Astept impresiile voastre de la gradi . LA Arad am vazut ca e chiar draguta gradinita .

Ana si Clara Francesca (16.01.2006)
http://www.dropshots.com/ana_m

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

ANA sa stii ca e chiar dragutza! As fi facut mai multe fotografii dar imi era jena ca era plin de lume pe-acolo.Si e mare gradinita,ca are si cresa.Chiar am urcat si la etaj sa caut biroul asistentei ca sa las analizele si am vazut si pe-acolo cum e.Au si o tipa psiholog angajata,a zis educatoarea ca daca avem probleme cu copiii, sa apelam la ea.Ma gandeam sa o pun sa o consulte pe Diana pentru scrasnitul din dinti noaptea sa vad ce parere are,chiar e stresata?
A mai zis educatoarea ca au avut foarte multe cereri anul asta,dar le-au refuzat ca altfel ar fi ajuns sa fie peste 30 de copii in grupa si nu vor mai mult de 25.
Ma pregatesc sa plec,a telefonat mami ca vine si ea sa vada unde e,unde ii e dulapul si sa mai vorbim cu educatoarea etc. Ideea era sa nu ne vada Diana bantuind pe-acolo,dar daca e festivitate ... nu stiu cum o fi.
Am sunat-o si pe Ingrid era inauntru la gradi inca si nu putea vorbi,deci n-a lasat-o inca singurica pe Diana ...
Revin cu vesti mai incolo,sper ca or fi bune si n-o fi palns ...

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date/2008" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=44e27bc599b84137e848b4" target="_blank"> PRIMII DOI ANI
"Scrie ca sa nu pierzi florile gandului tau, pe care, altfel le ia vantul !"- N. Iorga

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Ha ha eficienta de mine,m-am si intors
Am ajuns aproape la finalul "festivitatii" . De fapt erau toti copiii la gramada in sala de sport unde era muzica si unii costumati in iepuras,clown etc.Am profitat ca erau toti acolo si am facut poze la parter si in curte.
Am intrat si eu cu mami in sala si n-o vedeam nicicum pe Diana ,pana ne-am prins ca educatoarea ei era fix in fatza noastra cu spatele si Diana era "la umbra ei" Nu plansese de loc (asa ne-a zis educatoarea) si cand ne-a vazut ne-a tras un zambet larg si fericiit.Dar cred ca e picata de somn,cred ca va dormi tun Imediat dupa aia s-au repatriat in salitza lor "grupa mica A" si pe noi parintii,ne-a evacuat rapid educatoarea,mai bine zis ne-a inchis usa in nas.Iar a plans dupa maica-sa doar baietelul ala mare si grasutz,dar dupa 2 minute cand a intrat mami pana inauntru la educatoare, a zis ca nu mai plangea nici ala.Diana nici n-a observat-o,era intr-un coltz unde studia jucariile.Am intrebat-o pe Diana daca a mancat,cica a mancat TOT-TOT-TOT .Si io zic ... Ingrijitoarea habar nu avea daca si cat a mancat Diana,nici nu ma mir la atatia,iar educatoarea era stresata sa-si recupereze oastea,asa ca nu am mai batut-o la cap cu intrebari.N-a trebuit sa ii arat eu lui mami dulapul ca Diana ... mi-a luat-o inainte,a retinut se pare ca e al treilea de la usa,unul galben.
Aici si alte fotografii:
http://www.dropshots.com/dia4#date/2008-09-15/09:39:56
INGRIID vrem vesti! Bune!

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date/2008" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=44e27bc599b84137e848b4" target="_blank"> PRIMII DOI ANI
"Scrie ca sa nu pierzi florile gandului tau, pe care, altfel le ia vantul !"- N. Iorga

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinatunza spune:

Buna dimineata, fetele!

Si la Iasi ploua, e frig si urit. Nicicum n-as fi mers dimineata la serviciu pe vremea asta, as fi stat in plapumioara pina la prinz, dar asta e; mai trebuie sa si muncim.

Va anunt ca noi , cu mari regrete din partea mea si, daca ar fi vazut citi copii sunt la cresa, si din partea Sabinei, am renuntat la ideea de a duce fata la cresa anul acesta. Dar m-am gindit, si de ce sa nu recunosc am urmat si sfaturile multor mamici si cunostinte de-ale mele, ca e totusi mai sanatos pentru Sabina sa mai stea un an acasa. Asa ca vom vedea noi cum ne vom descurca cu ea. Deocamdata sunt veniti la noi bunicii de la Birlad si cred ca vreo 2 saptamini suntem aranjate.
Mi-au dat lacrimile in dimineata asta cind am citit cit de entuziasmata a fost Diana si cit de relaxata a fost Moni. Si mi-am adus aminte cu cit entuziasm i-am luat hainutze pt cresa, cit m-am zbatut sa-i gasesc loc si ca nu ma gindeam atunci nici o clipa ca fata mea va trece prin ce-a trecut si ca va fi mai prudent sa stea acasa inca un an. Asta e, la gradinitza va merge la anul, daca ne ajuta Bunul Dumnezeu.


Irinutza si Sabina Maria (23 februarie 2006)
poze Sabina

http://www.dropshots.com/irinamav

Mergi la inceput