PRIETENE FARA TITLU 12

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

A si am curatat-o pe Diana cu servetele demachiante,s-a dus usor. Acum e in pat.
JANI eu am mai reusit azi o ciorba,acum fierbe partea a doua,ca am oprit aragazul cand am plecat,desi nu era gata ...

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date/2008" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=44e27bc599b84137e848b4" target="_blank"> PRIMII DOI ANI
"Scrie ca sa nu pierzi florile gandului tau, pe care, altfel le ia vantul !"- N. Iorga

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

I-auzi la ea, i se vede celulita. Jani, niciun barbat nu baga in seama celulita, doar femeile sunt obsedate de ea. Am dat de barbati care intrebau candid: da ce-i aia celulita? Cum arata?
In schimb, faza cu soacra e periculoasa rau.
Moni, fain ca v-ati simtit bine. Maine ma uit la poze, adica azi, uite cat e ceasul... iar stau si pierd timpul pe net.
Am plecat la nani, noapte buna fetelor!

Ingrid S si Diana
http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

ce faceti fetelor?
Abia acum am reusit sa ma dau jos din pat, mi-a venit (in sfarsit) CM si am avut niste dureri groaznice... noroc ca iubita se descurca singura de ceva mancare din figider ca eu nu puteam sa ma ridic.
In fine ma bucur ca a venit si termin inainte sa plec...

S-a lasat frig, ce bine!

J si Carlita Carliontz (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

JANI ce bine ca e frig? Nuuu, nu e bine deloc ,io-s friguroasa.Deja si in casa mi-e racoare in tricou,ca am lasat deschis geamul toata noaptea la balcon.
Eu sunt un pachet de nervi,de la Diana evident.Acum au iesit pe usa sa mearga la aer,nu inainte de a veni sa ma pupe si sa-mi spuna ca "nu mai face plostii". Nu va zic zbierete si circ inainte,ca voia sa se incaltze numai sprijinind talpa de la adidasi pe taburetul bej deschis ,eu ii luam de acolo si trageam taburetul zicand ca nu e voie ca se murdareste,ea il tragea inapoi si tot asa Deci i-am luat adidasii si am lasat-o sa planga in camera de zi pana i-au ajuns mucii in gura si am mers in dormitor unde m-am prefacut suparata.Aha si asta e deja a doua tura de circ pe ziua de azi Ma doare deja stomacul de la nervi,merg sa mananc ceva ...

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date/2008" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=44e27bc599b84137e848b4" target="_blank"> PRIMII DOI ANI
"Scrie ca sa nu pierzi florile gandului tau, pe care, altfel le ia vantul !"- N. Iorga

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Am uitat sa va zic ca Diana pana si la locul de joaca de ieri a bagat de vina,in timp ce scria cu creta pe tabla.Cica de ce nu e ud buretele si nu s-a lasat pana nu s-a dus una dintre fetele de-acolo sa il ude

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date/2008" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=44e27bc599b84137e848b4" target="_blank"> PRIMII DOI ANI
"Scrie ca sa nu pierzi florile gandului tau, pe care, altfel le ia vantul !"- N. Iorga

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Gata am bagat o farfurie de ciorba
Si tot din ciclul "trebuie-sa-faci-ce-vrea-Diana" .
Cum v-am zis am ajuns la Kaufland ieri.Si cand trecem pe la cosmetice,numai ce o aud pe Diana ca ma striga sa cumparam sare de mare pentru baie, ca nu mai avem (doar ultima oara la baie a avut ea grija sa o termine) Si vreau sa iau,dar credeti ca m-a lasat sa iau din care vroiam??? Nu, ca ea vrea din aia roz. Mie nu imi placea aroma aleia - parca de caprifoi era roz - dar nu m-am putut intelege cu ea, ca deja incepuse sa se enerveze si se uita lumea la noi ca la urs.Am incercat sa o conving ca daca nu vrea nicicum orange cum vroiam eu,sa luam verde,albastra etc. ,dar nuuu,ea doar din aia vroia! Asa ca am luat roz,ce naiba sa fac

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date/2008" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=44e27bc599b84137e848b4" target="_blank"> PRIMII DOI ANI
"Scrie ca sa nu pierzi florile gandului tau, pe care, altfel le ia vantul !"- N. Iorga

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Moni te inteleg. Ieri Carla a vrut sa manance supa pe marginea canapelei, cu lingura (voila explicatia pentru a doua masina de spalat care a continut husa capalei). Si totuis am lasat-o... ca n-aveam energie sa ma cert cu ea. Nu mai spun ca supa era plina de piper (am scapat cam mult) si nici nu vroiam sa-i dau, dar uite ca la ceva ma seamana si pe mine, mananca foarte piperat. Vad ca rau nu-i e...
Probabil o sa credeti ca-s nebuna. La piper ma refer.

Ma simt putin mai bine acum... trebuie sa ies sa fac ceva cumparaturi, sa vedem cum o conving pe Carla ca nu se mai poate imbraca in pantalonii scurti preferati (nebunie cu preferintele astea, nu s-a imbracat cu trei sferturi din hainele cumparate pentru vara, ramane doar sa sper ca-i mai vin si la anu'). Tot asa cu sandalele Crocs, de cand le are n-a mai incaltat altceva... Vi-i recomand, sunt foarte buni ca incaltaminte, cred ca o sa iau in fiecare vara chit ca-s cam scumpi.

J si Carlita Carliontz (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

JANI scoate-o un pic la balcon sa vada ca e frig,poate asa o convingi.Spor la cumparaturi!
Cum sunteti? Maine e ziua Z
Am pregatit deja plasa cu bagajele Dianei (pijama,tenisi,prosopel,cana) si acum caut p-aci un saculetz din material,din ala de umar/sau tip rucsac din material sa i le pun in ala,ca nu i-am luat ceva special inca.Avea ea unul special pentru copii,dar naiba il mai gaseste Ea vroia ghiozdan Si ieri in Kaufland abia am luat-o de la raftul cu ghiozdane,striga cat o tinea gura ca ea o sa mearga si la scoala,aveau aia de ce distra mai ales cum era si pictata si numai gura ei se auzea prin zona!

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date/2008" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=44e27bc599b84137e848b4" target="_blank"> PRIMII DOI ANI
"Scrie ca sa nu pierzi florile gandului tau, pe care, altfel le ia vantul !"- N. Iorga

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Vai ce vreme Nu-mi place deloc cand e asa vreme mohorata de toamna.Am tras un pui de somn impreuna cu Diana,am gatit,am mancat si acum ma apuc de conta.Diana s-a apucat (culmea) de ... facut puzzle.Dar a facut doar o imagine-doua dupa care l-a lasat balta,acum e cu seringa de nurofen in gura,cica fumeaza O sa vina mami pe-aici asa ca sper sa pot lucra linistita.
Deocamdata imi beau cafeaua ...

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date/2008" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=44e27bc599b84137e848b4" target="_blank"> PRIMII DOI ANI
"Scrie ca sa nu pierzi florile gandului tau, pe care, altfel le ia vantul !"- N. Iorga

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Ceau fetelor!
Diana face puzzle din ala mare, a terminat unul singura, acum i l-am pus pe a doilea, eu la cafea, ca mor de somn cu vremea asta. Ma simt ca intro poezie de Bacovia. Asa ca Moni, vaz ca ale noastre s-au pus pe jocuri logice. Daca ploua...
Eu nu cedez ca ea vrea eu stiu ce sortiment sau jucarie. Si pt ca ma cunoaste cat sunt de capoasa, renunta din start la bazaiala.
Jani, eu am avut noroc cu CM-ul, fix cand ne-am intors din concediu s-a intamplat. Altfel, la mare sau munte si nebuneam. Cu stari naspa si dureri. Cum isi ia singura mancarea din frigider? Ce tare e Carla...a mea doar Almette sau cicolata.
Ce sa facem cu ele, azi mi-a aruncat pernele din pat pe jos, noroc ca e curat, si s-a pus pe dansat. Natural, cand am intrat in camera, iar a inceput: "nu-i nimic mami,am vrut sa am loc!"
Ma pun sa-i fac bagajul de gradi, Moni ai fost mai harnica.

Ingrid S si Diana
http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo

Mergi la inceput