INSEMINARE (28)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

Buna ziua

nu am mai scris nimic ptr ca nu aveam inca rezultatele.Buuun, diagnostic:distrofie ovariana.Tratament:utrogestan 10 capsule, mastodynon - 3 luni, ovule-am uitat cum se numesc .
Intrebare:cu acest diagnostic,pot ramane insarcinata?! Doctorita n-a zis nici da,nici nu... a zis doar "incercam"
Ieri utre:4.2 cm
ovar stang :2.1 cm
ovar drept 1.9 cm

Gabriela

"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danye spune:

anaconda - despre Tutunaru am auzit ca este foarte ocupat si ..nici nu stiu ce sa fac. Sa ma duc sa discut cu dna dr. Matei? Ca am inteles ca face inseminari si cu Tutunaru. Pai sotul are probleme ( am trecut de la 80 mil -26 milioane - 9 mil si acum suntem la 17 mil - fara tratament ) pt ca de luni de zile face investigatii si abia acum incepe sa se clarifice problema lui. Sunt sanse sa isi revina complet insa e chestiune de timp si eu nu mai am rabdare. Incercam deja de 2 ani..Mult succes tututor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaconda2 spune:

Dany , intradevar , Tutu este aglomerat , insa iti poate rezolva problema . La Matei ...ptr ce sa mergi ?! Nu face ea singura inseminari.... Tutunaru face monitorizarile si IA , iar Matei doar prepara sperma .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danye spune:

Da, ai si tu dreptate! Sunt foarte zapacita...Insistam sa merg sa la ea ca poate ma "introduce" la dr. Tutunaru..in fine. Nu stiu daca dr. T lucreaza pe inseminari numai cu Matei sau si cu altcineva si ma intreb cum procedez. Dr. T unde face aceasta procedura? ( ma refer la conditii ). Ai idee de costurile pentru o astfel de intervenite? Tu mergi la dr T? Ai facut vreo inseminare? Ti-a explicat dr. de cate feluri sunt astea? El a decis sau tu?Scuza-ma ca te bat la cap si iti multumesc mult pentru ajutor.Succes tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaconda2 spune:

Dany , nu prin Matei ajungi la Tutu.... , ci punand mana pe tel si sa-ti faci o programare :)) !
Eu stiu ca dr Matei este singurul biolog cu care lucreaza T .
Inseminarea o face ori la spital ori la cabinet , in functie de cand se sparg foliculii... ,dar de regula la cabinet . Costurile nu sunt mari deloc , ti le pot da pe pm .
Da , eu sunt pacienta lui T , si am facut 4 IA .
Da , inseminarile sunt de mai multe feluri , insa cea mai practicata este cea uterina , adica iti injecteaza sperma preparata direct in uter , cu un cateter fin . Am decis impreuna cu dr ca pot incerca si IA .
Nu , nu a trebuit sa-mi explice T de cate feluri sunt procedurile :)) (asta cred ca mai lipsea .. ), ci ma informez singura , si bine , de pe net . Gasesc toate informatiile care ma intereseaza , asa ca nu trebuie sa-l bat pe el la cap cu intrebari "inteligente" , ca si asa nu sta prea mult la discutii...
Fa-ti o programare , si vezi ce iese...
Bafta !





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danye spune:

Multumesc din suflet pentru lamuriri Daca se poate, as vrea sa stiu costurile si de aceea te rog sa-mi trimiti un mesaj cand ai timp ( sper sa le si pot primi pe pm . Am sunat si mi-a spus sa revin maine dupa amiaza cu un telefon sa fac programare. 4IA -uri? inseamna ceva! Ce probleme aveti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaconda2

Dany , nu prin Matei ajungi la Tutu.... , ci punand mana pe tel si sa-ti faci o programare :)) !
Eu stiu ca dr Matei este singurul biolog cu care lucreaza T .
Inseminarea o face ori la spital ori la cabinet , in functie de cand se sparg foliculii... ,dar de regula la cabinet . Costurile nu sunt mari deloc , ti le pot da pe pm .
Da , eu sunt pacienta lui T , si am facut 4 IA .
Da , inseminarile sunt de mai multe feluri , insa cea mai practicata este cea uterina , adica iti injecteaza sperma preparata direct in uter , cu un cateter fin . Am decis impreuna cu dr ca pot incerca si IA .
Nu , nu a trebuit sa-mi explice T de cate feluri sunt procedurile :)) (asta cred ca mai lipsea .. ), ci ma informez singura , si bine , de pe net . Gasesc toate informatiile care ma intereseaza , asa ca nu trebuie sa-l bat pe el la cap cu intrebari "inteligente" , ca si asa nu sta prea mult la discutii...
Fa-ti o programare , si vezi ce iese...
Bafta !





Tot urmaresc postarile fetelor...incerc sa ma lamuresc si sa nu mai pun intrebari la care tot nu-mi da nimeni vreun raspuns.
Dar "neintelegerea " mea e alta...vis- a-vis de postul tau..." asa ca nu trebuie sa-l bat pe el la cap cu intrebari "inteligente" , ca si asa nu sta prea mult la discutii..."
Pai daca eu sunt mai batuta in cap si uite nu ma pot documenta numai de pe net,sau am nelamuriri... si ma duc la doctorul T ,faptul ca il intreb ceva "inteligent" imi poate creea "probleme" sau ii da dr un grad de plictiseala ?
Nu sta la discutii..sau nu sta prea mult la discutii.. tot de una e.Adica nu-nteleg ,cum sa nu-mi explice ce si cum?Pai ce.io-s balot de paie?!sau cea atotstiutoare? Nu e normal ca un medic sa-i explice pacientului?!
Tu m-ai luat dintr-o data pe PM ca sa zic daca merg la dr T sau nu. Nu crezi ca trebuie sa ma edific inca?! Sa inteleg intai anumite lucruri si apoi sa iau o hotarare?!


Gabriela

"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaconda2 spune:

Dany , ti-am lasat pm .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaconda2 spune:

Gabriela , sa nu ma intelegi gresit ! Bineinteles ca iti raspunde la orice intrebare , fie ea si "inteligenta" :)) , ptr ca , totusi , noi nu avem studiile necesare ...si de aceea apelam de cei profesionisti , adica la doctori . Problema e ca ...eu m-am "fript" odata :)) , i-am pus o intrebare "inteligenta" , dar pe care eu o consideram ...normala , si .... mi-a zis ...zambind ...sa las intrebarile "inteligente" , ca pot mai mult... Nu m-am simtit prea bine ...asa ca am preferat sa ma documentez singura despre ce vreau sa aflu , si nu neaparat sa-l asasinez pe el cu intrebarile ...
Nu stiu daca ma intelegi . Vorba ta , probabil ca e satul de intrebari ...uneori ridicole . Trebuie sa te obisnuiesti cu stilul lui , care e delicios de altfel..:)) .
De explicat explica , si o face f bine , insa o face cam ...in 2-3 CUVINTE , esentialul , nu se pierde in detalii .
Nu ai ce pierde daca mergi la o consultatie macar . Ca sa-ti faci o parere . Cred ca e cel mai corect .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

cipcirip
hai ce ne zici despre tine ...ai donat sangerete pt test ... io sa stii ca astept un rezultat >0...


m-ar interesa si pe mine daca stiti o clinica care sa faca testul sambata (asta in cazul in care nu mai rezist pana luni ) si sa raspunda tot sambata (in bucuresti ) ...desi nu prea cred sa fie ... lasa ca mai sap , si daca gasesc ceva va zic si voua ..



Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein


Mergi la inceput