Piticodromul Festiv de Sept - Oct 2005 (212)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicole74 spune:

Irina, sper sa se obisnuiasca pana la urma. Si azi a plans la transport, dar cand am vorbit cu educatoarea mi-a zis ca la gradi nu plange deloc si ca e vesela, chiar. Cred ca ma incearca pe mine. Vladut cum mai e?

Multa sanatate, Andrei! Sa treaca repede raceala.

Mi-a zis asistenta de la gradi ca circula o viroza care are drept simptome febra si diaree si sa evit zonele aglomerate.

Nicole&Ioana Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary ilie spune:

Buna dimineata!
Noi tot acasa azi, desi suntem mult mai bine, am avut o noapte destul de linistita, am reusit sa dormim, a tusit foarte putin.
Dimineata avea 37,5 si a facut si diaree, doar o singura data, dar am zis sa-l tin acasa sa nu il apuce pe acolo burtica, cred ca e de la siropele si picaturi ce le-a tot inghitit.
IOANA multumesc pentru bibliografie, m-ai inspirat. Stiti cumva o librarie on-line SERIOASA care trimite si in strainatate?
KID felicitari Alexandrei pentru acomodarea la gradi!
NANADANA multumim, multa sanatate si lui Antoine!
ANTOANELA multumim ca ti-ai facut timp sa ne povestesti de gradinita voastra. Nu prea sunt conditii grozave nici in Belgia, e gradi particulara sau de stat? Si cred ca si pretul e destul de ridicat.Chiar fetelor spuneti si de preturi, asa de curiozitate....
Noi platim la gradi particulara, pana la ora 15 pranz inclus ,fara transport - 160 euro pe luna.Inscrierea a fost 200 euro si uniforma 100 euro.
Aaa, vad ca NICOL pomeneste de asistenta de la gradi, aici la noi nu exista asa ceva, nici doctor nici asistenta, daca lor li se pare ca copilul nu e ok din diverse motive de sanatate te suna si vii sa-l iei acasa si il duci la doctor.Cu febra si tuse nu-i primesc in clasa.Dar nu-i duc parintii, aici marea majoritate a mamelor sunt casnice, foarte putine lucreaza, dar au oricum bunici, etc. deci nu se prea pune problema ca n-are cu cine sta copilul.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary ilie spune:

LA MULTI ANI PENTRU ANIVERSAREA CELOR 3 ANISORI:
LUCA ANDREI
MATEI CALIN
DAVID



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

La multi ani Luca, Matei si David!

Nicole si azi s-a marait al meu... asa in limite rezonabile. Seara e super vesel, nu se grabeste sa plece. A inceput sa mai povestesca una alta de gardi si o face pe un ton entuziast.

Nanadana sper sa-i treaca repede lui Antoine. am numarul tau, mai vorbim noi pana atunci

Ieri in baie se juca... nici n-am fost atenta cu ce... si-l aud..."asta e ca un elipsoid"...
Mi-a mai zis ca s-a zgariat la deget si ca nu l-a durut, dar ca pe Miruna a durut-o cand au dat-o cu apa pe zgarietura si ca a plans (acum nu stiu daca asta e de ieri sau de anul trecut ). Oricum e o mare evolutie... povesteste cate ceva.


Irina, mami de Vladut (26.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

La multi ani Matei, Luca si David !
Buna bibliografia Mirunei!
Alexuta si Alex al meu e pasionat de locomotiva Thomas..o sa caut revista.
Luni incepem si noi gradi si am emotii..mai mult eu ca el..nu stie prea bine ce-l asteapta .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Haha, Antonia, ce-mi lipseste mie e un bunic disponibil si LC se califica, macar ca varsta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Hai mai, s-a tzicnit marmota, cum sa citeasca Miruna? Evident ca eu ii citesc toate cartile. Antonia, nu mai fa glume de-astea.

Revin cu mesaj detaliat dupa prinz.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Alex chiar citeste ..dar numai pe litere adica: A, R,I, C,I si nu recunoaste decat literele scrise cu Caps.Bineinteles ca dupa ce zice literele nu zice si cuvantul intreg (arici).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Cred ca Miru are ceva cu tine de nu-ti citeste nimic nimic!

Mary, noi platim cam 280 de euro program 8-12 fara masa de pranz, fara transport, fara optionale. Pregateste-te, fa curatenie si ce mai trebuie ca venim la tine, haha!

Irina, ce naibii e ala elipsoid?! Aoleu, cred ca trebuie sa ma inscriu si eu la gradinita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

La multi ani Luca, Matei si David!

Ruxandra, trimite te rog salutarile mele mamei filozofului. Auditie placuta la concert.
kid, hai propuneti voi un loc, sa va fie cit mai convenabil, ca aveti cele mai multe 'constringeri'. Fain ca ai luat jocul ala; eu incerc sa nu cumpar jocuri cu piese mici inca un an - Smaranda este la etapa in care baga absolut tot in gura, mi-e foarte frica mai ales de zaruri si pioni, ca din astea sint la multe jocuri, si le mesteca cu mare bucurie.
Anto. Hai poate facem intilnire cu piticodromul cind veniti in tara in toamna, si data trecuta erau mamici care vroiau (Mihaela cel putin). Nasol ca e asa de putin flexibil sistemul vostru - aici fiecare gradi e cu programul ei, sistem propriu de comunicare, etc.
Casiana, multumim de pont, o sa caut si eu revista cu Thomas.
Mary, nu stiu librarii on-line serioase care sa livreze si afara. Poate stie Bianca, ea comanda mai mult online.
Irina, ma bucur ca Vladut a inceput sa povesteasca! Mirunei nici cu clestele nu-i scot cuvintele din gura!
Marlena, succes luni!
Nicole, e bine ca nu plinge la gradi; rabdare, ca o sa treaca si plinsul de acasa.

Daca nu veniti cu propuneri concrete de locuri de intilnire, va invit din nou in Vitan (spun asta doar ca sa mobilizez mamicile din partea cealalta de oras sa recomande locuri).

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput