Gravidute curajoase de Noiembrie-Decembrie2008(78)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Nu stiu de la ce...poate pt ca aseara am mancat ca sparta. Au facut vecinii gratar si eu m-am dus dupa miros .Am mancat pana la 12 noaptea.

==========
Corina 28+
My baby
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oceanborn spune:

Brave , sa te faci bine!
Fetelor, ce se intampla? cam multe fete carora le e rau..vomita..

28+Thomas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Z_IULIA spune:

cred ca azi se intampla ceva! Si mie imi e rau si m-am balonat rau. Mai ales in dreptul ficatului. Noroc ca azi merg la MF dupa amiaza. Sper sa nu am ceva grav.
Si ce mult mai e pana la 15.30 cand ies de la serviciu !of

Iulia lui Claudiu (23.04.2002) si 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Z_IULIAfii mai oprimista.....o sa vezi ca totul o sa fie bine....gandeste pozitiv....
Succes la doctor...

http://community.webshots.com/user/Bebitza_Iorgulescu
graviduta 25+
AMR 15 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Z_IULIA spune:

Monicus mersi de incurajari. Nu stiu ce am, de dimineata nu ma simteam rau. M-a luat asa, dintr-o data. N-am eu burta mare dar acu sunt ca un balun. Daca ma intepi cred ca se dezumfla ca un balon

Intru pe seara sa va spun ce a zis doc.

Pupici la tota lumea

Iulia lui Claudiu (23.04.2002) si 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecris spune:

eu de marti de cand mi-a fost rau...sunt balonata si se face burta asa tare....incercati cu no spa sau cu espumisan...asta se da si bebelusilor cand au colici...ajuta mult in eliminarea gazelor adunate in bila si stomac...se poate lua in sarcina...
eu tin regim..numai ca zi am papat niste cartofi cu usturoi si simt cum put toata a usturoi...puiul meu sta tot pe dreapta si simt si eu o presiune in dreapta...

pupici...brave....fii brave!!!!

30+ DAVID ANDREI
http://bd.lilypie.com/4s2Jp3.png

http://community.webshots.com/user/bebecris78


Copilul este o minune dumnezeiasca, dar din dragoste umana!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecs2008 spune:

Si eu ma simt ca un balon. La prima sarcina m-am simtit foarte bine, nici nu am stiut ca sunt gravida. De data asta insa ... Nici nu stiu cum voi supravietui inca trei luni. Si sufar tare de caldura, desi aici nu mai sunt temperaturi prea ridicate.

ancaoradea - concediul prenatal in Canada este ori de 40 de saptamani ori de 50 de saptamani. Daca vrei detalii, iti pot da site-uri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

Am fost la dr., gata, am vesti bune, in general!!! Bebe are 1.500 g, e maaaaare, dragutul de el, si e cu capsorul in jos. Piciorusele sunt in dreapta, sus, unde simt suturile cele mai puternice, si spatele e in stanga!. de aia protesta el cand ma asezam pe stanga, pt. ca il cam turteam !
Colul e ok, iar am facut ochii cat cepele cand am aflat (pt ca am la contractii pe zi de le-am pierdut sirul), lichid ok...doar doua mici problemute: placenta cam "coapta" (se pare ca am aceeasi pb ca si data trecuta , sper sa fie totul ok pana la final) si circumferinta abdominala a lui bebe mai mica decat graficul. Asta iar nu mi-a placut, desi dr sustine ca e totul ok. Bine, bebelicul asta a avut de la inceput capul mai mare si burtica mai mica...dar tot nu-mi place! La Ianca era apropiate cele doua masuratori si stiu ca asa trebuie sa fie! Oricum, luni ma duc la eco de trim. III la Steriu si sigur o sa ma lamureasca ea!
Per total, bebe are 30s si 5 zile, iar dupa UM am 30s si 4 zile, deci ok...insa ma ingrijoreaza putin AC asta mai micuta !

Apropo, cine a mai facut eco la 30s sau 31s, cat era circumferinta abdominala a bebelului (AC)?

_

Diana, mamica Domnisoarei Nasturel
Dialoguri strumfesti


Tudor Stefan 30+



Asa creste bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Hello!
Eu sunt obosita, dupa o noapte agitata , m-am trezit la 7 dimineata ca sa merg la doctorul de familie. Medical nu pot avea ca nu sunt eu bolnava, de luni merg la servici. Am fost la gradinita, am discutat cu ei, am fost si la servici, o fuga si sa-i cumpar un mic cadou Anei de Sf. Marie + Sf. Ana.

Mav, mersi de link. Oricat de mult imi place doctorita mea nu m-as mai incumeta sa nasc la Caritas cu ea dupa ce i s-a intamplat Monicai. Stiu ca doctorita mea nu a fost pe acolo dar..



Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana (18.12.2004) si Minunea din burtica 27+
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

Mi-a dat sa iau 1/4 aspirina pe zi pt. placenta si doua gynipral pt. contractii pt ca in ultimele zile le-am simtit mai dureroase putin...nu durere nasoala, dar destul de sacaitoare.

Mi-a mai zis sa fac rost de Celestan (injectii cu steroizi pt. plamanii lui bebe, se fac cu 12 ore inainte de o eventuala nastere prematura) pt. ca sunt mai ok decat injectiile cu Dexametazona care, cica, ar avea si niste efecte secundare. Celestanul asta insa se gaseste numai in strainatate, trebuie sa vad cum fac sa il cumpar!

Mirtha, BraveGirl, Diamisha, vestea buna acum: pana la sfarsitul lunii sept. se va deschide aripa noua a spitalului, se pare ca o sa avem noroc. Si am aflat ca au o super sectie de prematuri, cu tot felul de aparate ultramoderne si performante! Dar sa speram ca nu va fi cazul la niciuna de asa ceva!

_

Diana, mamica Domnisoarei Nasturel
Dialoguri strumfesti


Tudor Stefan 30+



Asa creste bebe

Mergi la inceput