Gravidute curajoase de Noiembrie-Decembrie2008(78)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancaoradea spune:

Andy08 timpul imi permite acum mai mult sa fiu prezenta la odisee, sunt in prenatal. Apropo, la voi cum e cu concediu prenatal, ingrijire copil? Ma bate gandul ca bebe 2 sa se nasca pe taramuri canadiene...deh, planuri de viitor
Alecs2008 Mi-ai facut o pofta cu sucul de portocale, mai mai ca mi-as face si eu glicemia provocata
Mav, BraveGirl , ca sa treaca nesuferitii cat mai repede
mamiseli Frumos nume! Cunosc o tipa Miruna, f desteapta si ambitioasa
andreyuta analizele de trim III se fac dupa sapt 28.
babyzapi Brr ce cosmar! mi s-a facut pielea de gaina..
Otilia si eu am miopie -4 si dupa o monitorizare atenta la oftalmolog am primit acceptul pt nasterea naturala. Se pare ca retina e in stare f buna si nu prezita nici un risc.
futurmother, madutza La noi scorurile sunt cam asa 150 e nastere vaginala, 200 e ceza, moasa 150-200 roni, la neonat nu stiu.
malinas Eu am recomandarea de la ambii sa iau fier, dar alimentatia e de baza ( carne rosie, ficatei, afine)

33+ cu Sara
http://community.webshots.com/user/ancaoradea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

oceanborn, multumesc pentru lista de produse care contin fier. Ficat am mancat de 2 ori pana acum, dar maine o sa fac fasole si tocmai mi-am luat niste fistic.

ancaoradea, eu nu prea am mancat carne, ca nu prea am putut.O sa ma uit la piata dupa afine, ca ar trebui sa gasesc.


_
"You gotta sing like you don't need the money /You gotta love like you'll never get hurt
You gotta dance like there's nobody watching/ It's gotta come from the heart/If you want it to work" Adam Brand

31 s + poate Vlad (dar mai negociem)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreyutza spune:

malinas, ancaoradea,
madutza, promit sa v-o arat cand o cumpar.

A aparut minunea in viata noastra!!! Criss
http://bd.lilypie.com/nI8Fp3.png
25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oceanborn spune:

Anca, scorurile astea-s de bagat in buzunarul lor asa finut? cat e de jenant!! nu am fost nevoita sa mituiesc in viata mea decat pe proful de sport din faculta pt ca nu ajungeam mai deloc la ed fizica...si cand m-am dus cu plasa in mana la el in cabinet..nu stiam ce sa fac ce sa zic...stateam ca o idioata si imi cautam cuvintele!! chiar nu se mai dezobisnuiesc o data de ciubucurile astea??? ma bucur c-am scapat, aici dupa nastere daca vrei duci o tava de praji si-un pahar de suc, ii servesti pe cei de pe sectie , mai mult de atat nu accepta...si ce se mai bucura ca mananca gratis niste praji

28+Thomas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Oceanborn e jenanta spaga, dar in Romania zilelor noastre alrfel nu se poate. Citeam acum cateva sapt iontr-un ziar ca al nostru ministru al sanatatii vrea sa dea o lege prin care aceste spagi sa fie legalizate. Ce poti sa mai zici fata de astfel de decizii? Am ramas indignata...

ginye 33+ Stefan

Bebitza
Asa a inceput totul

Bebe sapt5 Bebe sapt9 Bebe sapt12 Bebe sapt22

Nepotelu'
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa.1983 spune:

Oceanborn...ptr niste praji te nasc eu

...Vine unla mami...


...Albume Burtica, Bebe, Diverse!!!...




LAURA 30+ Deniel Alexi
-----------------------------------------------

AMR 9 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oceanborn spune:

Oricum mai sunt si exceptii..mama mea a fost operata acum cativa ani, bineinteles ca ai mei s-au dus pregatiti banii impartiti pt dr, anestezist ,asistente si spre surprinderea noastra pur si simplu au refuzat banii!!!la inceput au zis ca ..mai vorbim daca operatia decurge bine si va fi o reusita...operatia a fost o reusita si totusi nici n-au stat de vorba, n-au acceptat nimic.
Eu ziceam ca situatia in sine e jenanta..momentul in care trb sa dai banii...

28+Thomas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oceanborn spune:

Alexa

28+Thomas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Eu am o zi proasta...mi-e rau, am vomitat. Revin cand o sa ma simt mai bine.

==========
Corina 28+
My baby
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa.1983 spune:

Bravegirl...imi pare rau....de la ce?... sa treaca...?!

...Vine unla mami...


...Albume Burtica, Bebe, Diverse!!!...




LAURA 30+ Deniel Alexi
-----------------------------------------------

AMR 9 sapt

Mergi la inceput