Pepenasi de iulie-august 2008 (5)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

buna seara

tocmai am adormit cupilu' si am pus un vitel la cuptor si zic ia sa vedem ce mai face fetili di pepenashi

mona la fel face si alexandra cu biberonul...si evident ca nu mananca prea mult in conditiile astea...insa prin somn rade tot asa ca ii dau cand o vad linistita si pe cale sa adoarma

dma numai de tine depinde sa te ridici sunt convinsa ca poti. cu iubire si credinta toate se rezolva! iar faza cu alimentatul bebelusului e o prostie. nu mai gandi asa pt ca singura iti faci rau. eu am alaptat 1-2 mese pe zi din 7-8 fix o luna. s-a terminat productia asta este. chiar nu trebuie sa iti faci sange rau din asta. peste tot se trambiteaza ca laptele de mama e cel mai bun. o fi...da' sa il si ai. nu il ai mergi mai departe. hai mare!

vai lili cand aud de medici de astia care dau tratament fara o analiza de secretie, fara nimic...of. acum sa speram ca polyginaxu' ala o fi bun pt problema ta. iar cu antibioticul la fel...daca cumva e o candida down there faci foarte tare frate...si ce simplu era sa iti ia o lama...

kamelya bine ai venit la noi

anka si mada m-ati facut curioasa cu lenoru ala...eu folosesc verde da' parca e prea dulce..

michellab bine ne-ai venit

laremi si eu am aceeasi problema cu sfarcurile...adica nu le am. am pompat pana ma durea mana o luna, a papat cat am avut si creste mare si voinica si sanatoasa si cu formula.

ariadnabr de ce ati pedepsit cupilu mei?

sun ma bucur pt voi! ma bucur ca aveti cumatrii asa speciali

ma duc si io sa vad pozici...revenim si dupa ce intorc friptura

-------

Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca...

Minunea de la Doamne-Doamne 17.06.2008

Pozele Alexandrei

www.onetruemedia.com/shared?p=508af3efc5477841c88707&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">THE WEDDING DAY

-------

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

SUN

Raportam: facut baita la mamutzica...Maimutzica facut double big KK in caditza!!!!scos maimutzica din caditza, bagast in lighenash repede sa nu ii fie frig... Spalat repede maimutzica k era i funduletz, pozitie nu tocmai de o luna cat avem noi maine...Scos golanul din lighenas, pus in capotelul de baie, facut pipi in capotzel care a fost ras-spalat din acest motiv de cred ca s-a subtiat!

acum mufat golan la tzitzi din nou sa adoarma. ca eu nu pot sa-i fac baie flamand ca nu ma inteleg cu el. deci inainte treb sa-i dau si ma rog sa nu regurgiteze, ceea ce nu s-a intamplat pana acum, sper nici de acum incolo.

OFERTA SPECIALA! PROMOTIE LA PITICI! 2 IN 1!
DECI: 1. de 2 ori i-a iesit laptic pe nas. sa ma ingrijorez? asa deodata. mult dupa ce i-am dat sa pape.
2. uneori face dim piciorus ca BOCANILA din BAMBI! e normal?

astept cu interes raspunsurile. daca nu v-ati culcat deja...(ma rog, nu voi, bebeii!)

Ruxandra,binecuvantata si Andrei Tudor

poezici pentru mamici si pepenasi

www.agonia.ro/index.php/author/0010820/index.html" target="_blank">poezii mai serioase

ANDREI TUDOR- minunea noastra -The Story

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadnabr spune:


Ei Ruxule atunci daca Sara iti place ...implinim 6 saptamani duminica.

Sun Sonia e un copil cuminte dar are zile cand te face sa urci pe pereti si azi a fost asa. Ne-am dus la un mall aici aproape sa schimb niste cadouri pt Julia si a inceput...a fugit in parcare de mine, nu mi-e ca a fugit dar e parcare si mai trec masini...am fost sa mancam a facut ce-a facut de-a reusit sa de-a cu gura de masa, apoi am intrat in magazin si-a inceput fata sa "cumpere" apoi sunt niste chestii pe aici gen mini masinutze, s-a dat in doua si la a treia am refuzat sa o mai las, s-a urcat in ea, am incercat s-o dau jos si a inceput sa tipe si sa planga, apoi mi-a fugit din buggy intr-un magazin de bijuterii ( e nebuna dupa bijuterii)...si tot asa De cand s-a nascut Julia e mai sensibila si am incercat si eu si Mick s-o alintam si sa ii dam atentie ca sa nu simta ca nu mai e singura la parinti, dar se pare ca i s-a urcat un pic la cap. Asa ca a fost pedepsita, n-a avut voie sa se duca la prietenii ei sa se joace pana n-a venit sa zica sorry si sa zica si de ce zice sorry...ata ete mai avem si zile din astea...

Madalina, mami de Sonia si bebe Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadnabr spune:


Ruxule Saru mana ca m-ai facut sa rad!! Misto aventuri in seara asta

Laptic pe nasuc se mai intampla, vine lapticul inapoi si mai ajunge si pe nasuc, nu e motiv de ingrijorare

Din piciorus nu am idee, imi dau si eu cu parerea ca ar fi normal, daca nu face tot timpul, o fi vreun reflex ceva.


Madalina, mami de Sonia si bebe Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui diarux

2. uneori face dim piciorus ca BOCANILA din BAMBI! e normal?[/red]
astept cu interes raspunsurile. daca nu v-ati culcat deja...(ma rog, nu voi, bebeii!)[/blue]

Ruxandra,binecuvantata si Andrei Tudor[/b]

poezici pentru mamici si pepenasi

www.agonia.ro/index.php/author/0010820/index.html" target="_blank">poezii mai serioase

ANDREI TUDOR- minunea noastra -The Story


cum adica piciorus ca bocanila din bambi?

la prima intrebare nush ce sa-ti raspund, noi n-am avut accidente din astea inca dar cred ca daca nu se intampla mereu nu-i o problema. poate intar fetele mai exoerimentate sa-ti spuna.


GABRIELA de rasfatata mica IRINA PAULA (02.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

ARIADNA pai ce sa facem si noi...haz de necaz. da vad ca si voi aveti copii cu personalitate! Julia...La cat mai multe saptasmani si Sarei atunci.


Ruxandra,binecuvantata si Andrei Tudor

poezici pentru mamici si pepenasi

www.agonia.ro/index.php/author/0010820/index.html" target="_blank">poezii mai serioase

ANDREI TUDOR- minunea noastra -The Story

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela82 spune:

harnicutelor ma coplexati, eu abia apuc sa fac curat si mancare, mai nou ma trezesc la 4-5 dupa ce papa fata sa fac mancare ca ziua nush daca am sau nu sanse

am fost azi la pediatru ca am avut si eu un pitic, era fata vanata in jurul guritei si am zis sa nu fie ceva la inimioara. 2 medici mi-au zis ca-i sanatoasa tun si ca e asa ptr ca are pielea alba ca a lui mami, deci m-am linistit. eu nu ma panichez asa usor de fel doar ca la cate s-au intamplat mi-a fost si mie putin teama.
in schim ne curge un ochisor, mi-a zis sa o spal cu ser fiziologic 2-3 zile si daca persista sa iau nush ce solutie de la farmacie (scrie pe reteta) si daca tot nu trece ne trimite la oftalmolog. eu sper sa treaca si sa nu fie nimic grav


GABRIELA de rasfatata mica IRINA PAULA (02.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladymina77 spune:

Salutare la mamici si bebei,

Mada ,mersi frumos de retete ,azi am facut=o pe cea cu cartofi ,este super ,super.

Sun ,am vazut si noi pozele si Thea este intr-adevar o minune dulce.Sa va traiasca si sa va aduca numai bucurii.
Noi am fost cumintele toata ziua,ne place afara tot mai tare ,pacat ca vine frigul.
Am pus si ceva poze noi la semnatura.
Va pup si noapte buna va doresc.


Mami de Andreea Maria 07.08.08
Mami de Bogdan 28.05.99
http://community.webshots.com/user/ladymina77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabriela82



cum adica piciorus ca bocanila din bambi?

la prima intrebare nush ce sa-ti raspund, noi n-am avut accidente din astea inca dar cred ca daca nu se intampla mereu nu-i o problema. poate intar fetele mai exoerimentate sa-ti spuna.


GABRIELA de rasfatata mica IRINA PAULA (02.07.2008)



nu ai vazut desenele animate cu BAMBI? era un personaj acolo, BOCANILA, un iepuras. asa da din piciorus si al meu cateodata.

Ruxandra,binecuvantata si Andrei Tudor

poezici pentru mamici si pepenasi

www.agonia.ro/index.php/author/0010820/index.html" target="_blank">poezii mai serioase

ANDREI TUDOR- minunea noastra -The Story

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Maitreyi mie imi place mult cum miroasa si eu nu prea ma grabeam sa cumpar fiind ambalajul asa negru parca nu imi placea dar mi-a zis cumnata mea ca e super si am mers la magazin l-am mirosit si mi-a placut f mult si am luat ca la noi era la oferta 2 sticle la 3 lire din ala concentrat. Maine ma pun sa scanez din cartea aia ca e chiar la fundul cutiei si nu am reusit sa scot tot sa pun in rafturi.
Anna eu am zis ca tre sa merg la sala ca diete tin eu da nu vreau sa ma tot infomotez din fire sunt pofticioasa si mai bine bag ceva sport si pap mai atent decat sa visez noaptea numai bunataturi si cand vine ora mesei sa urasc ce e in farfurie. Eu am observat ca eu tin dieta da sunt f unhappy cu chestia asta asa ca gatesc cat mai sanatos pt tot familionul pap portii mai micute si incerc sa nu exagerez cu dulciurile si bag sport de trei ori pe sapt plus alergat ture de cartier in weekend si innot si sigur se va mai duce din exces ca nu e vb numai de kg neaparat dar si de aspect ca toate atarna si lipseste tonusul ala.
Ruxandra si a mea face ca thumper din bambi. Si Ari mai facea asa.
Mada si Ari face asa uneori de iti vine sa te urci pe pereti fuge aiurea mai ales cand tre sa traversam de imi ingheata sangele in vene mai nou ridica mana sa dea in altii si sincer nu stiu de unde a luat-o asta ca noi nu ne comportam asa cu ea noi ii explicam descriem ce si cum si daca o pedepsesc palnge ca disperata.
Mina ma bucur ca ti-a placut si ca au iesit buni. Eu multe retete le adaptez/inventez pe moment cu ce mai am prin casa si atata timp cat nu fac dulciuri toate ies bune la prajituri si dulciuri sunt lost.
Gata fug sa pap ca am facut niste mancare chinezeasca.

de Ari si Ami

Mergi la inceput