Pepenasi de iulie-august 2008 (5)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Mada si eu vreau sa merg la sala, dar nu prea stiu cum sa ma descurc cu fata, ca programul la sala e de la 6 jumate,(sala fiind langa blocul meu), si deja merg o data pe saptamana la masaj acolo si vine mama sa stea cu Ioana. Cred ca o sa o chem tot pe ea, mai vad eu.

Marina
ce frumusica e Ana in poza cu floricica!!! E dulcica tare!

Michellab, Kamelya bine ati venit!

Dyanira
iti dau un sfat pe care l-am primit si eu cand ma plangeam de urletele Ioanei - poate merge si la tine, ca la noi functioneaza - incearca sa-i pui uscatorul da par in apropiere, ca zgomotul ala le place bebeilor si ii linisteste.

Diarux
am vazut pozicile. Andrei e un scumpel!!! Muzica nu am , eu am luat desene animate de pe retea, de parca asta e prioritatea acum

Ankalaura
da, da-ne retete pt diversificare, e buna ideea!

Anna de Ioana Maria
printesa noastra poze cu ariciul
povestea nasterii www.totsites.com/tot/ioana-maria" target="_blank">pagina mea web
www.onetruemedia.com/shared?p=676cf86b3431cbc69b663e&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">could this be love

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadnabr spune:


Fetelor eu cred ca renunt la alaptat! A lins buburuza 120 ml de lapte DUPA san Nu stiu ce sa fac, beau ceai si am grija sa beau cel putin 2 litrii de apa pe zi. Galactogil aici nu gasesc si nici altceva sa stimuleze lactatia

Madalina, mami de Sonia si bebe Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

am revenit si io dupa o zi de munca "la greu-ceanu", vb elevilor mei, nu ca ei ar sti cine e greuceanu...Si tot cu cupilu' atasat de tzitzi stau!nu vrea nici sa ragaie asa e de flamand...l-am pus pe umar dupa prima tzatza si imi sugea umarul in loc sa ragaie!

DANA de gatit ma dau eu mare acum...nu fac prea des...Cat despre poza... o scot pe aia de "dupa" daca te supara asa tare!

LILYhabar n-am cum sa trimiti muzica...pe mess???
ANNABABY pai da, ametita de mine a vrut sa scrie "muzica si desene animate" da lecitina e scumpa la noi...

REVIN CA TRE SA MERG LA BAITA...

Ruxandra,binecuvantata si Andrei Tudor

poezici pentru mamici si pepenasi

www.agonia.ro/index.php/author/0010820/index.html" target="_blank">poezii mai serioase

ANDREI TUDOR- minunea noastra -The Story

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadnabr spune:


M-am delectat cu pepenasi de Diarux, anaco, Ana_baby, Bujo si Anaxena asa...sa-mi mai treaca supararea ca nu am lapte de ajuns. Mi-ar fi asa de ciuda sa renunt acum... pe Sonia am alaptat-o pana la 16 luni speram macar pana la 6 luni sa rezist acum...

Am mai pus niste pozici facute zilele trecute ca-mi sunt tare dragi

Ma duc si eu sa mai pun de un ceai...si apoi baita, povesti...culcat...etc...



Madalina, mami de Sonia si bebe Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

Asaaaa...

CAPRI, da e dat. Cica se insoara cu fiica'sa lu' sor'mia. da vad ca ea se da lovita in ultima vreme...Cica e urata, ca nu are bani...glume de ale ei...Da stiu unde sta si o gasesc eu... Numa' sa mai creasca oleak pushtiu si pushtoaica.

SUN pup iuuu. cand ai timp...rezolvam ..broblema...
LAREMI ma bucur, cu placere!

FLO (si poate aici o sa faco gafa , da ' na!) nu stiu daca la mine te refereai cu "aratatul bine", da io cum stau tare bine cu modestia...ma bag repede in seama pana nu se sesizeaza si altcineva. E trucat soro, poza! de aia arat asas bine. vb lu' CAPRI, efacuta din unghiul care ma avantajeaza... Acuma stii cu me ...toata lumea zice ca e bine asa, si nu pot sa neg ca arat ca o balena ucigasa cum eram. dar mai sunt 5 kile de dat jos ca sa fiu la fosrtma initiala, adik de 55 de kile si inca vreo 2-3 sa iu eu multumita. ce nu se vad bine...coapsele si talia...acolo e problema. dar cu rabdare si oleak de sport...sper sa rezolv.
iu ca sunteti asa dragutze sa ma gratulati de m-ati facut sa ma simt bine. Cat despre ficioru'mieu...eu l-as manca... pe bune...noroc ca imi dau seama la timpo si ma opresc!

vad ca avem colege noi...buuun! asta inseamna ca ni s-a dus buhu de ce odisee suntem! KAMELYA si MICHELLAB bine ati venit! si sper sa scapati repede de moderare ca sa va citim in timp util. si bineinteles sa va primim cu m se cuvine aici la noi...ca deh! sa nu ne dezmintim, nu-i asa?

Ruxandra,binecuvantata si Andrei Tudor

poezici pentru mamici si pepenasi

www.agonia.ro/index.php/author/0010820/index.html" target="_blank">poezii mai serioase

ANDREI TUDOR- minunea noastra -The Story

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

ARIADNAB mai cum de am uitat? am fost ferm convinsa ca am scris. deci: cum adik in ceatza? da ce-am zis??? ti-am zis cu lecitina asta...

si am vazut si eu poze...am sa incerc sa nominalizez data viitoare...

oare ce am mai uitat?


Ruxandra,binecuvantata si Andrei Tudor

poezici pentru mamici si pepenasi

www.agonia.ro/index.php/author/0010820/index.html" target="_blank">poezii mai serioase

ANDREI TUDOR- minunea noastra -The Story

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadnabr spune:


Rux Nu m-am lamurit inca de cine ai intrebat cat are...de Sonia sau de Julia, presupun ca de Sonia e vorba Sara e numele Juliei

Madalina, mami de Sonia si bebe Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

deci dupa cum ziceam cu primirea in club...
Fete noi avem in gashca
pepenasi sa inmulteasca.
KAMELYA din Bucuresti:
fata draga, sa traiesti!
Sa-nteleg ca bebelina
-DARIA ECATERINA-
este bine, sanatoasa.
Poze noi vrem,pe Picasa!

MICHELLAB date n-a dat.
Ce dac-a intarziat?
asteptam cu mare drag
sa trecem si de-acest prag
si sa ne cunoastem bine.
Restul merge de la sine!


Ruxandra,binecuvantata si Andrei Tudor

poezici pentru mamici si pepenasi

www.agonia.ro/index.php/author/0010820/index.html" target="_blank">poezii mai serioase

ANDREI TUDOR- minunea noastra -The Story

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Rux esti fenomen ma!

Madalina scumpele fete ai, pe bune! Mai ales aia cu aceeasi bluzita! Ce-a facut Sonia de e pedepsita?

Am uitat sa ma laud ca ieri am fost sa iau banii aia 213 + 150 si am depus si pt alocatie, iar pt indemnizatie voi depune sapt viitoare, cand am hartia completata de la job. SUUUPER tari doamnele de acolo, totul merge uns. Neasteptat pt o institutie de stat!

Fug la baitza corcodusei!

------------------------------------------------------------------------

SUN - mamica minunii luptatoare THEA-PATRICIA(16.06.2008)
Cand Dumnezeu saruta suflete...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

Citat:
citat din mesajul lui ariadnabr


Rux Nu m-am lamurit inca de cine ai intrebat cat are...de Sonia sau de Julia, presupun ca de Sonia e vorba Sara e numele Juliei

Madalina, mami de Sonia si bebe Julia



Pai eu de SARA am intrebat. ce nu e clar?daca mie asta mi-a placut? (numele ma refer...). oricum sunt amandoua reusite! sa va traiasca!

Ruxandra,binecuvantata si Andrei Tudor

poezici pentru mamici si pepenasi

www.agonia.ro/index.php/author/0010820/index.html" target="_blank">poezii mai serioase

ANDREI TUDOR- minunea noastra -The Story

Mergi la inceput