Copilasi de iulie-august 2004 (1)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

auz, tu nu trebuia sa dai de beut?

Citat:
citat din mesajul lui Marina

io a doua

Marina

PS: categoria e 4-12 deci nu misti pana face fata 12 ani

cristal, si io tot in sacoshe da` vroiam sa vad care`i trendu`;))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

deci daca nu pun io cafteala pe voi... va trebe subiect zilnic ca sa scrieti, da??? binee...
Carmen io sunt sigura ca stiu ce o sa raspunda domnu Pasa . auzi da n-am inteles de ce dreaq tre sa fie un trend si la asta? (ma rog nu mai zic ca nu stiu ce e aia scos din mir....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Si io la semnat condica!

Intr-adevar eu deschideam topicul cu mamici de iulie-august 2004...ce vremuri dom'le! Eram dupa o sarcina pierduta si eram atat de fericita ca sunt gravida iar, si in acelasi timp atat de speriata ca s-ar putea intampla ca prima data. Si uite ca a fost bine si am ajuns la 4 ani. Doamne ajuta si mai departe!

Noi suntem bine, l-am mai tinut acasa pe Tudor si saptamana asta, desi as fi putut sa-l duc la gradi, dar inca nu au activitati si era si racit putin. Eu am de lucru cu carul, in mod normal luna septembrie era luna de lucru la mine, pregatiri de cursuri/seminarii, etc. Acu' deja s-a scurs jumate de luna si n-am facut nimic. Da noi sa fim sanatosi. Stiu ca dupa ce-l duc, tot acolo o sa fie un an intreg, asa ca l-am mai last putin sa se rasfete (mai ales dimineata cand doarme pana la 10).

Raceala asta a lui a ramas cumva intr-un stadiu in care nasul nu ii mai curge, de tusit nu tuseste decat foarte rar (de doua ori pe zi sa zic), dar se simte cand vorbeste ca mai e ceva pe acolo pe traseu. Nu stiu ce sa-i fac, sa-i mai dau vreun medicament ceva, sau sa-l las fara nimic.Voi ce ziceti?

Daria pleci la Praid? Parca in 12 ziceai...Cred ca de-abia astepti.

Am vazut poze cu Patrick. Roxy ce era chestia aceea cu dezgropat dinozauri si arheologie, un joc ceva?

Cristal, spor la trebi!

Marina, neste poze nu mai ai, sa va vedem?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui mitzura
Am vazut poze cu Patrick. Roxy ce era chestia aceea cu dezgropat dinozauri si arheologie, un joc ceva?


da, da, sora-mea ii aduse un kit de arheologie in care trebuia sa dezgropi un schelet dintr-un bloc de argila si apoi sa il lipesti... logic ca il facura adultii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Si eu si eu! Vroiam pe prima pagina, dar e bine si pe a doua

Carmen, drept sa-ti spun eu nu stiu nimic despre vreun obicei mai special legat de dusul hainelor la biserica. Dar mai stii?! Dar Ilinca nu se intoarce si ea din deplasare saptamana viitoare? Sau ea incepe mai tarziu?

Mitzu, eu am inceput de luni sa-i dau Stefaniei Septilin, cite 7 ml dimineata si seara. I-am dat si toamna trecuta si parca ia facut bine. Si voi incepe de la 1 octombrie cite 1/2 tub de Oscilococcin, 2 doua ori pe saptamana si suc din sirop de brad cu vitamina C in fiecare zi la gradinita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Noah asa mai merge ... poate pana maine semneaza tuoate duoamnele
Mitzu, daaa, vineri seara suntem in Praid, astept foarte mult, pe mine alergia m-a terminat psihic
Rox, tare frumos e Pat
Cristalina, ce tare e Maria cu datu` Ioanei la schimb

Eu sunt intr-un morman de acte, astept inca mailuri de confirmare si ma gandesc cu groaza ca maine e ultima zi si poate nu termin toata treaba Sunt rupta de oboseli si azi iar am promis ca mergem in parc ... noaptea cand sa dorm stranut si tusesc si mucesc si uite`asa imi vine sa ma dau cu fix asa



Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

Buna ziua.... Cum in ultima perioada sunt trasa de urechi pentru neprezentare, m-am gandit sa ma conformez sefei (stia ea cine e:)) si sa raspund la capitolul I. N-am fost de la inceput, am aparut pe parcurs, da' acu's in turu' 2 si am devenit ceva mai ascultatoare .
Noi suntem bine, mai avem o luna si livram, sper sa stea domnu' acolo, desi nu prea da semne de cumintenie... Si ca sa fie totul oblu si corect, in 20 septembrie mi s-a anuntat o nunta... Acu' suntem in cumpana: s ne ducem, sa nu ne ducem.... Vom vedea.
Mi-e dor de voi. Din 1 octombrie stau acasa si sper sa dorm cateva zile si sa-mi revin cu nervii... si sper sa fiu mai prezenta...

Va pupu....

Dana si Victor Mihai (10.07.2004)1, 2, 3, 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

pe ilinca o mai las vreo saptamina doo...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maaria spune:

macar pe pagina doi sa prind loc daca prima am ratat-o! Da' vad ca s-a spart tzeava... "vinovatu'" sa iasa la inaintare si sa dea reteta. Ptiu sa nu deochi!

Rox, iaka http://apha.shutterfly.com/3589

Eli, scaunul nostru de masina sta pe centru. Ca la noi au fost probleme cu rau de masina si parca a fost mai bine pe centru decat in spate dreapta cum a fost asezat initial.

Roller, daca vrei mai repede, du-te la nunta o mers prima data, iese siguuur si-a doua:))))))))

Gata atat scriu ca pierd si locu' pe pagina 2, of, of si mai mai.
Da' chiar asa...Papa pe unde mai e?

Edit, Carmen, ia un "jamantan" si pui acolo di tati, sa aleaga:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui roller025
[Si ca sa fie totul oblu si corect, in 20 septembrie mi s-a anuntat o nunta... Acu' suntem in cumpana: s ne ducem, sa nu ne ducem....


gizaz craist tu nu esti sanatoasa. ce te faci ca de data asta nu mai e Cori sa iti tina companie la nascut in aceeasi zi
Andreea m capitolul asta unu il declaram o continua prima pagina, ca sa nu se supere absolut nimeni
Daria, multamesc
Maria, acu ma uit pe pose.

Mergi la inceput