Mamici norocoase de sept-oct 2008 (147)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Codruta27 spune:

Garga, sunt bine, saru` mana de intrebare! Daca nu ar fi bebe prea jos, chiar nu as avea niciun stres. Asa...tin picioarele stranse!

37+ Vlad
Bebe mic

Camera Vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

dya normal ar trebui sa-l alaptezi la cerere,nu la program fix.Si sa stii ca cu cat esti mai agitata si mai nervoasa cu atat e si copilul mai agitat.Incearca sa te linistesti

38+bbelina
laura si andy (07.04.2002)
http://good-times.webshots.com/album/563995768RkQYpK

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Dya 5 zile la terapie intensiva????imi pare rau,cand ai timp poate ne spui ce s-a intamplat!

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!

39+LUCA

AMR 1 ZI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

dya daca ii dai doar san atunci la cerere ca se digera foarte repede laptele de mama daca ii dai si formula cam doua - trei ore intre mese sau in fine cand incepe sa ceara. Pediatrul tau ce zice?
Cinci zile la terapie intensiva??? Cat ai stat cu totul in spital?? Uau foarte nasol.

Miruna mama lui Alexei (13.07.2006) si a lui Dimitri (02.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Multumesc frumos pt urari si va doresc sa aveti parte de acelasi cadou minunat pe care l-am primit eu de la Doamne Doamne, de ziua voastra.

Irina, felicitari pt nasterea rapida si fetita de nota 10, sa fiti sanatoase si sa va lumineze viata cu venirea ei!

Povestea noastra suna asa:

miercuri m-am intrenat cu contractii si col scurtat si dilatat 2 cm iar peste noapte am avut dureri ca la CM de burtica si spate. Dimineata la control dr a zis ca intram de urgenta in cezariana ca sunt dilatata aproape complet si contractiile erau la 4 min si de intensitate 122.
Zis si facut si in 30 min nascusem , nu am simtit nimic in operatie si mi-au dat lacrimile cand a scos-o pe Irina si am auzit-o tipand puternic. Dupa operatie asistentele au uitat sa imi puna gheata si greutate pe burtica ca sa se contracte si sa se stranga uterul asa ca pt 1 ora uterul s-a relaxat iar dr. cand a venit sa ma vada a facut o criza de nervi si a urlat la toate asisitentele. Mi-a pus perfuzie cu oxitocina si mi-a masat uterul cu gheata ceea ce a fost tare dureros. Seara deja mi-o adusesera la alaptata pe pitica insa eu nu aveam mai nimic ce sa ii dau sa suga. A doua zi mi-a scos sonda si am putut sa ma ridic si sambata am avut-o pe Irina cu mine in camera. A decurs bine totul si deja am uitat prin ce dureri am trecut.

Acum de cand suntem acasa incercam sa ne facem un program de supt si dormit dar e destul de greu, asa ca ca seara dupa de suge toata ziua de la mami Irina are nevoie si de un supliment de Milumil, ca mamai nu apauca sa isi refaca lapticul asa repede - e o fomista suge si cate 70 ml.

Tati e topit tot dupa ea si ii cam tremura manile cand o ia in brate si cand o schimba dar isi da silinta sa o faca bine.Zice ca abia asteapta sa mai creasca ca sa poata si el sa o jughineasca un pic

Cam asta este povestea noastra frumoasa si va doresc tuturor sa aveti o nastere usoara si o recuperarae rapida.

Pupici si o sa pun in cursul zilei de azi si cateva poze pe contul comun.


37 + weeks - Mami fericita de Irina Alexandra

Doamne ajuta-ne sa ajungem pe 8 septembrie cu bine si sanatoase si nasterea sa nu aiba complicatii!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

AMR 6 zile +/- cateva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gargaritza85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Codruta27

Garga, sunt bine, saru` mana de intrebare! Daca nu ar fi bebe prea jos, chiar nu as avea niciun stres. Asa...tin picioarele stranse!

37+ Vlad
Bebe mic

Camera Vladut



Codruta lasa ca mai ai putin si nu o sa mai trebuiasca tinute strans piciorusele. si eu imi simt bebelina uneori cum ma apasa jos jos de tot..parca am un bolovan care ma trage in jos...dar eu mai am destul pana o sa nasc

33+ Piccola e Fragile Ariana Stefania

bebe si pe tati lu' bebe


bebelina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

Irina felicitari sa iti traiasca printesa
La Multi Ani Clau

vad ca vorbiti de kg si celulita...cine era campioana cu 18??? la mine variaza 18-20 kg in plus, asa ca...., de celulita nu mai vorbesc ca nu mai am cuvinte, spun doar ca atunci cand stau jos coapsa mea arata ca un suport de oua, oua mici ce-i drept dar....va imaginati voi

aly_c bubite asemanatoare cu ce descrii tu a avut nepotelul meu si i-au trecut foarte greu, inca mai are puncte negre in urma bubitelor cu cap purulent, dupa 6 luni, am inteles ca se cheama piodermita, pe el l-au tratat cu niste solutii preparate de catre medic, ar fi bine sa il vada pediatru poate e altceva care trece mai usor, sanatate



38s
Mikul Robert Constantin
http://albume.claudiugilmeanu.ro/weddings/roxana_cristian/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Buna fetelor. Am ajuns si noi a casa ieri si am inceput sa ne adaptam in noua formula.
Bebelina este cumintzica, la cat s a miscat in burta ma gandeam ca v fi mai agitata. De 2 zile am furia laptelui si am niste tzitzi cat casa. Ieri am cumparat pompitza si mai scad din presiune cu ea. Bebelina suge des dar nu face fatza.

In leg cu mine inca ma mai tine operatia, simt usturimi de la cusaturile interne dar in general sunt bine. Doctoritza zicea ca prima operatie era perfecta parca nici nu nascusem, uterul super ok. Asa ca mi a dat voie la a treia cezariana peste 2 ani(daca ma mai prinde )

Evaaaa ai nascut, mey nu ziceam io degeaba ca poate ne vedem la Polizu. Daca stiam iti faceam o vizita, in mod sigur am fost in acelasi etaj. Sa iti traisca bebelinul

Andreea_and si MommyMagda, sa va traiasca printesele

Musette, draga mea iti tin pumni stransi pt miine sa ai o operatie super usoara refacere rapida si un bebe sanatos tun
Ca un sfat, sa respiri adanc si sa te ridici cat mai repede in picioare ai sa vezi ce repede iti revii. Eu m am operat la 2 noaptea si m am ridicat la 10-11 dimineata, si mi a fost mult mai bine.

andy_p cum esti, pupici dulci

Nu sunt in tema cu se intampla pe aici dar cu timpul recuperez eu, va pup pe toate, mi a dor de voi



www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cu%20inghetata%20din%20Danonino&page=2" target="_blank">Concurs DANONINO lau1 si lau2


Laureta bb2 - 38+ si galusca Inisa(10 iunie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

clau ff frumos si din cate spui cred ca ti-ai revenit destul de usor.si chiar astept poze.

38+bbelina
laura si andy (07.04.2002)
http://good-times.webshots.com/album/563995768RkQYpK

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

Citat:
citat din mesajul lui _giulianna_

Nushulica vreau sa-i iau si eu lui Edi bouncer ca al tau.
Abia astept sa vina tati acasa sa dam comanda.
Multumesc de link

Muuh sar'na de raspuns



Mamica fericita de Eduard-Gabriel



este super misto swingul asta! merita toti banii si se transforma si in scaunel cand bebe va fi maricel de la 2 ani incolo noi dupa ce l-am montat am stat pe langa el jumate de ora sa vedem ce "face" ne-am fi leganat si noi

clau geo felicitari pt povestea frumoasa!!! ce m-ai facut sa rad cu tati...auzi cica tremura cand o ia in brate offf taticii astia se adapteaza mai greu...tot noi suntem alea mai "barbate"

andy_p pup mamica frumoasa sii aranjata...mai stii poate asta astepta balerina ta ca sa vina pe lume asa ca...fii pe faza



34+ DAVID-MIHAI

Mergi la inceput