Emma - continua sa lupte cu cancerul * 7 *

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Aida, toata dragostea noastra... suntem langa tine si vom fi mereu impreuna

BLOG DC-Impreuna Timisoara


Uneori, chiar si sa traiesti e un act de curaj. Seneca



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele
POZE CU NOI

www.youtube.com/watch?v=yvdFw3VNJHM" target="_blank">Povestea dintelui pierdut:)), www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4910d596eade3d31e723cf" target="_blank">Christmas 2007 by INES, www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj INES, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_mada spune:

FA,Doamne,O MINUNE!
Curaj Aida si multa putere.Suntem multi alaturi de voi cu gandul si sufletul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Doamne-ajuta!

Nicoleta, mami de Stefan (27.01.2003)si de Matei (25.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Aida, ai o fetita superba! suntem alaturi de voi..esti o mamica puternica..

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Aida, suntem si noi alaturi de voi!!!!
Mult curaj Emmei, sa treaca si peste asta!!!!



“One test of the correctness of educational procedure is the happiness of the child.

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Va transmitem si noi, gandurile noastre bune si ne rugam in continuare, sa se intample o minune pentru Kissy ! Doamne ajuta !





Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
www.desprecopii.com/info.asp?id=1443" target="_blank">Cum ne-a schimbat diabetul viata

Diabet zaharat la copii, Copilasi din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns avmaria spune:

Draga mea Aida, e prima oara ca-ti scriu, desi m-am gandit mult la voi. Ultimul tau mesaj m-a cutremurat. Esti o persoana deosebita, te admir foarte mult, din umbra, pt taria de care dai dovada, pt bunatatea ta - suferinta prin care treceti nu te-a impiedicat niciodata sa ai cuvinte calde pt ceilalti. Ii doresc printesei Ema multa sanatate, vindecare rapida. Daca pot sa va ajut cu ceva, nu ezita sa ma soliciti, o fac cu mare drag. Daca crezi ca o noua iesire la Disney v-ar face bine, va gazduiesc cu drag.
Va doresc multa multa putere si curaj. Va imbratisez cu multa dragoste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Doamne ajut-o pe micuta Emma sa scape de dureri si sa revina la bucuria copilariei linistite! te rugam Doamne fa un miracol, fa o minune!

http://good-times.webshots.com/photo/2573357850103554724OulFHz?vhost=good-times

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GiaDavid spune:

Citat:
citat din mesajul lui danielac

Doamne ajut-o pe micuta Emma sa scape de dureri si sa revina la bucuria copilariei linistite! te rugam Doamne fa un miracol, fa o minune!

http://good-times.webshots.com/photo/2573357850103554724OulFHz?vhost=good-times

Da, te rugam din tot sufletul! Cu mic-cu mare, te rugam!!! Fa o minune, asa cum si noi suntem niste minuni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Aida, eu recunosc,nu am citit toate capitolele,dar am poposit si eu aici intr-o zi,iar acum intru iarasi si...incerc sa-ti spun ce stiu eu(ca bolnava de endometrioza).Data trecuta mi-a fost rusine,dar poate e mai bine sa iti dau informatia si tu sa hotarasti ce sa faci cu ea.
Boala noastra este benigna dar are caracteristicile cancerului,insa este f dureroasa pentru multe.
La Masloc este o clinica homeopata,aduc injectiile Iscador(clinica de medicina integrala-asa se numeste).Sunt injectii pe care multi pacienti le folosesc.
Mai exista pentru dureri antocianinele-din flavonoide(antochyanins in engleza).Sunt f valoroase si au un puternic efect antiinflamator.Din pacate un medicament pe care s-au facut muuulte studii,care contine o concentratie crescuta de antocianine,Medox nu se gaseste in Romania.Asta e linkul cu studiu despre Medox: http://www.medox-usa.com/research_study_oslo.pdf Noi la endometrioza am incercat sa gasim alternative.Sunt,dar scumpe.Unul ar fi Flavin7 si multe produse de la Vital Crystal.Sunt din Ungaria.Eu voi incerca sa-mi procur de la ei,pentru ca au sticla la 1000 ml si iese mai ieftin la ei.Si in plus sunt antioxidanti ff puternici si sunt naturale 100%. Am inteles ca e bun la gust(dulce).
Mai este un joc(nu stiu daca ai auzit pentru copii-se poate downloada gratis de pe net)Re-mission se numeste.Ii ajuta sa accepte sa continue cu tratamentele cu citostaticele.
Si mai este o clinica la Belgrad-Nova Vita.Ei au niste produse naturiste:imunostimulatoare puternice,care cica ar da rezultate in special pentru perioada de dupa citostatice.Eu am auzit de ei de la TV.O mama spunea ca si-a vindecat copila.Nu am ajuns la ei,dar am ajuns la cei care vand produse si colaboreaza cu ei...sunt undeva pe strada Tebea si doctorita are cabinet intr-un sat uitat de lume pe langa Gataia.Nu am mai mers pe mana lor pentru ca produsele mi-au parut excesiv de scumpe,mai ales pt oameni disperati.Si la sarbi este acelasi lucru,dar e clinica si fac internari.Insa ti-am spus de sarbi pentru ca poate tu ai vrea sa stii.http://www.formula-as.ro/2006/741/medicina-naturista-25/o-noua-adresa-in-lupta-cu-cancerul-nova-vita-7444 Si acum au deschis la Tg Mures o sucursala.Pe site gasesti info/preturi http://novavitasan.ro/index.php?mn=despre_noi Si gasesti multe informatii despre laboratorul care produce medicamentele folosite de ei si despre clinica de la sarbi,aveau site parca.
Nu stiu daca ati discutat deja despre asta,dar e mai bine sa repet decat sa tac...Doamne ajuta!
Si legat de calmante obisnuite,ai incercat supozitoare nesteroidiene?Mie imi merge ceva mai bine cu Voltaren(de 50 mg e voie 3/zi,dar este si de 100) si luam si nurofen forte inainte cate 2 o data si degeaba.Poate merita sa incercati.Stiu ca aici e vorba de un copil,dar eventual poti intreba un medic.

Mergi la inceput