Mamici norocoase de sept -oct 2008 (146)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristineescu spune:

Nausica si Feli – felicitari pentru semnatura. La mai mare!

Piolica

Claudinna
– ce pui frumos aveti voi acolo! Si ce mare e

Musettepink – dupa duscutia cu medicul meu am ajuns la varianta narutal + epidurala. Tinem pumnii pentru 11.09. Dar ce sarbatoriti de fapt pe 11?

Wow, Irina - vad ca puiul nu mai sta la discutii. Tinem pumnii sa fie totul bine.

Sabinel, mama lui de dop!

Ramo, odata cu dopul incep si emotiile #61514;

Pe mine ma chinuie arsurile stomacale si deja iau Rennie ca nu mai pot. Au inceput si niste contractii care dor un pic mai tare decat la ciclu dar nu stiu daca sunt pe bune sau nu O singura teama am sa nu ajung la spital prea tarziu pentru epidurala

39 +

poze camera bebe
http://community.webshots.com/album/566455222FCezpa?start=0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlexaM

Buna fetele...

In primul rand muuulte felicitari tuturor noilor mamici.

Va multumesc mult pentru mesaje si incurajari!

Astazi abia am reusit sa ne reparam internetul si foarte curand voi posta povestea nasterii.

Noi suntem bine, suntem acasa de 9 zile, ne-am obisnuit unii cu altii adica noi cu bebe si bebe cu noi...
Sper sa am mai mult timp cat de curand sa pot citi ce ati scris in tot timpul cat am lipsit.

Muuulta sanatate voua si puiutilor vostri.

Nu pot sa-mi editez semnatura ca e pagina in constructie...data viitoare.

38+
Matei Gabriel



pupam mamica fericita!!!vrem poze cu bebe bine ati revenit acasa!

multumesc tuturor pt cuvintele frumoase!!!

irina!!!nastere usoara!

eu scot agitatele si pt musete ca nu stiu daca intru maine

MUSETTE&LUCA!!!



34+ DAVID-MIHAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristineescu


Pe mine ma chinuie arsurile stomacale si deja iau Rennie ca nu mai pot. Au inceput si niste contractii care dor un pic mai tare decat la ciclu dar nu stiu daca sunt pe bune sau nu O singura teama am sa nu ajung la spital prea tarziu pentru epidurala

39 +

poze camera bebe
http://community.webshots.com/album/566455222FCezpa?start=0


si eu am arsuri la greu in ultimele zile si vad ca nu le mai pacalesc nici cu lapte nici cu fibrosan(foi de alea cu tarate)...trec cu rennie?


edit ca uitam sa felicit o mamica fericita , claudinna ce bebe frumos si grasun!!!chiar ma uitam la poze si ma gandeam ca nu prea arata a nou nascut, ba mai degraba a 2-3 luni , si pe urma ai scris ca are deja 5 kile[:P]


34+ DAVID-MIHAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

IRINA
VA salut si eu fetele..dupa o zi de umblat.Am fost sa duc prenatalul la servici si apoi o raita pe la farmacii sa achizitionez ce imi mai trebuia pentru bagaj si pentru bebe. SI am mai luat asa:
2 pachete mari de vata, 2 de tifon, comprese sterile, am luat garmastan sa fie acolo- am vazut ca se indica sa sa dea pe san dupa fiecare alaptat impotriva ragadelor, un biberon nuk - la care am stat sa ma hotarasc 15 minute ca nu stiam daca sa iau de plastic sau de sticla..am luat de sticla pana la urma -anticolici, 2 suzete ortodontice tot de la nuk, termometru de baie, termometru digital de chicco care m-a uimit ca pret.-45 ron..ma asteptam sa fie mai ieftin, perie si piepten pt bebe, si am trecut si am luat si 3 m de finet...sigur o sa-l folosesc. MAi trebuie sa trec cu sotul sa iau detergentul..ca nu aveam cum sa-l car...si gata..ma apuc de facut bagajul.cand o sa vina si patutul..pot sa nasc

Musette ce putin mai ai ..ai emotii? spune-ne ce simti
Claudinna imi pare rau ca nu te-am prins cand ai intrat...vazut bimbocel frumos
Codruta superrrr camera ..vad ca e totul pregatit
Sabinel pregatim ?

O seara frumoasa mamici si burtici


36 radu


hainute bebe raducu

atat mai e pana vine Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Ancadeci ai scos printesa la plimbare,super!!!!ce biberon anticolici folosesti acum,scuze daca ai mai zis dar nu am retinut.bine oricum ca toate la un loc dau rezultate si micuta nu se mai chinuie asa rau!


Baby boy ai facut ceva cumparaturi!!!!cum i-am zis si Mariei deocamdata nu am emotii,sunt nerabdatoare,nu imi gasesc locul,am tot felul de stari!

Nusha merci de galerie!


Cristineescu eu zic sa stai linistita ca apuci epidurala si daca te dilati chiar asa repede ca sa nu o mai apuci atunci inseamna ca vei naste imediat si practic nu o sa-i simti lipsa.

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!

39+LUCA

AMR 2 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa.1983 spune:

IRINAincepe aventura......

AlexaMdu-te la profil personal, si acolo unde scrie ca pag e in constructie, e o bara sus cu editare profil....apesi acolo bagi parola.....si dupa apesi + la optiuni profil si schimbi semnatura

...Vine unla mami...


...Albume Burtica, Bebe, Diverse!!!...




LAURA 30+ Deniel Alexi
-----------------------------------------------

AMR 9 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Musette, ma bucur ca s-a potrivit de minune. Tin pumnii, ma rog la bunul Dumnezeu. Nastere usoara sa ai


IRINA- nastere usoara si bebe sanatos. Asteptam vestea cea mare

Eu, iepurica 33+
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

fetelooooooor, dati-mi niste palme ca m-am muiat.
soacra-mea vine, mai nou, sa ne gateasca.
si acuma ia ghiciti ce face? freaca tava de la aragaz (in care a curs ceva zeama de la musaca) cu cutzitul.
stiu ca aici se vorbeste despre lucruri serioase, dar eu MOR cind vad asa ceva. sint maniaca? spuneti-mi.

Nausica34+ si bebe Nedelcu
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

IRINA
Nastere usoara si un bebe sanatos!

Andreeade Andrei
Povestea bobocelului nostru
Poze:
http://picasaweb.google.com/AndreeasiPompiliu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Citat:
citat din mesajul lui iepurila

Musette, ma bucur ca s-a potrivit de minune. Tin pumnii, ma rog la bunul Dumnezeu. Nastere usoara sa ai


IRINA- nastere usoara si bebe sanatos. Asteptam vestea cea mare

Eu, iepurica 33+
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.




merci mult de tot!!!!

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!

39+LUCA

AMR 2 ZILE

Mergi la inceput