Mamici norocoase de sept -oct 2008 (146)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gargaritza85 spune:

si de la noi

sper ca sunteti bine toate si ca n-am pierdut nimic noi asteptam sa vina cei de la Domo cu noua masina de spalat
merg sa citesc din urma si revin.
toate burticile si mamicile

33+ Piccola e Fragile Ariana Stefania

bebe si pe tati lu' bebe


bebelina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

musette sunt convinsa ca la noapte vor aparea si emotiile, dar maine iti vei vedea puiul mult asteptat.

dyanira bine ati venit acasa si bebe sa nu mai planga asa mult.

fetelor, voi ati stabilit deja data botezului ? v-ati gasit restaurant ?

maryb 32+ cu

marea mea iubire

sa fii sanatos puiul meu

poze cu mami si bebe

_


AMR 8 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyanira

Buna dragele mele!
ieri am ajuns acasa dar nu ne putem acomoda deloc de dimineata de la 5 plangem intr-una simt ca o iau raznaCare o fi cauza oare?Dati-mi un sfat va rog ce sa fac?
Mamicile cum se desfunda nasucul?
Va pup si mai revin cand pot ca acum sunt dispreta nu stiu de ce plange atat.In spital plangea tare rar...

Diana
39+ E chiar ultima suta de metri!!!!
mamica fericita de ANDREI TUDOR
AMR putin pana sa ne vedem minunea





Offff Dya imi pare rau ca plange Andrei Tudor. Nu stiu ce sfat sa-ti dau referitor la plans dar pot sa te ajut referitor la nasucul infundat.

Si Edi are nasul infundat, seara si dimineata e chin sa respire. I-am luat pompita de nas de la Chicco am crezut ca se rezolva...degeaba! Nu trage nimic, probabil e pentru mucisorii deja iesiti..pentru cei din nara. Edi al meu ii are in gat cumva..nu se vad pe nara.
Am intrebat pediatra si mi-a spus sa-i iau spray cu apa de mare (Humex) si sa-i dau cu el de 2-3 ori pe zi. I-am mai luat eu si Batista Bebelusului, probabil stii renumitul furtunel care se ataseaza la aspirator. Pot sa spun ca e ok acum dar tot mai are. Dau cate un fas cu apa de mare, il las putin apoi aspir. Sa stii ca trage!



Mamica fericita de Eduard-Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Citat:
citat din mesajul lui Muuh

musette nu ar trebui sa ai. Eu luni am mancat normal pana la patru, apoi am luat un Dulcolax. Pe la 8 am mancat ceva mai usor si apoi am mai baut doar apa si asta pana la zece. Dulcolax-ul si-a facut efectul in timpul noptii asa ca dimineata la spital eram fresh fresh.






Miruna mama lui Alexei (13.07.2006) si a lui Dimitri (02.09.2008)




MerciSi eu azi mi-am propus sa mananc lejer si acum ca mi-ai zis am sa iau si un herbolax ca sa fiu sigura ca maine sunt si eu fresh!

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!

39+LUCA

AMR 1 ZI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gargaritza85 spune:

Feli asta stiu...doar ca aseara nu am reusit sa mai editez raspunsul din lipsa de internet (care o tot ia razna de o vreme). eu faceam referire la Maia lui July...de care am ramas tare impresionata ce falcutze are si cat de scumpa e cu mutritzele ei, dar in acelasi timp eram cu gandul la un mesaj pe care il scrisese una din burtici despre copilul claudiei...si cred ca am ramas blocata pe el, imi cer scuze pt oroarea savarsita

33+ Piccola e Fragile Ariana Stefania

bebe si pe tati lu' bebe


bebelina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gargaritza85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui 300

gargaritzo pe unde ai umblat? Nu am reusit sa gasesc ce vorbeam noi :( la mama sunt niste probleme si nu stiu cine se baga acum...

35+ Anda Teodora

pozne cu burti si alte nebunii



300 am fost cam busy cu amenajarile prin casa, cumparaturi...plus ca internetul meu nu prea a mers. cu ce am vb noi...nici nu ma mai agit ca o fac degeaba...trebuie sa ma complac in situatia asta din pacate pt mine. sarumana mult oricum

P.S. felicitari pt casutza, sa o stapaniti sanatosi toti 3 si sa de-a DD sa va mearga numai bine!

33+ Piccola e Fragile Ariana Stefania

bebe si pe tati lu' bebe


bebelina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Muuh si Edi al meu e fornait.

Mamica fericita de Eduard-Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Dya bine ai venit acasa.Din pacate nu stiu ce sfat sa-ti dau.sper sa va acomodati unul cu altul!


Mary eu am zis sa nasc si apoi ma ocup de botez,data o voi stabili in functie de restaurant,cum voi gasi liber,mi se pare un pic ciudat sa planific botezul pana sa nasc copilul.dar e cineva aici care a rezervat restaurantul.

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!

39+LUCA

AMR 1 ZI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aly_c20 spune:

buna!!!

clau, la multi ani! sa fii fericita si sa ai parte de multe bucurii!
mie nu mi vine a crede, azi noapte am dormit asa bine, sebi nu a vrut decat de 2 ori laptic.azi dim ne am trezit la 8.30, dar si atunci l am trezit eu ca sa-l schimb:d.aseara l am scos la o scurta plimbare si era frant, mititelu'

prospete mamici, bebeilor vostri le a cazut buricul?la cate zile/sapt?la sebi se mai tine putin, si mi e asa frica.Spuneti-mi daca bbilor vostri li se jupeste pielea.Sebi a facut si niste bubite..le avea din maternitate, mi s a zis ca de la caldura, dar vad ca nu mai trec.is niste pete rosii, iar in mijloc au un punt purulent, ca niste coshulete
mi-e asa frica, ca nu stiu dac e normal tot ce i se intampla, si inca nu mi-am gasit pediatru

nusha, iepu, si eu vreau sa dau o comanda pe bimbomarket, dar mai intai sa alimenteze tati cardul

pe toate

mamica de puiutz Sebi

minunea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

Citat:
citat din mesajul lui aly_c20

buna!!!

clau, la multi ani! sa fii fericita si sa ai parte de multe bucurii!
mie nu mi vine a crede, azi noapte am dormit asa bine, sebi nu a vrut decat de 2 ori laptic.azi dim ne am trezit la 8.30, dar si atunci l am trezit eu ca sa-l schimb:d.aseara l am scos la o scurta plimbare si era frant, mititelu'

prospete mamici, bebeilor vostri le a cazut buricul?la cate zile/sapt?la sebi se mai tine putin, si mi e asa frica.Spuneti-mi daca bbilor vostri li se jupeste pielea.Sebi a facut si niste bubite..le avea din maternitate, mi s a zis ca de la caldura, dar vad ca nu mai trec.is niste pete rosii, iar in mijloc au un punt purulent, ca niste coshulete
mi-e asa frica, ca nu stiu dac e normal tot ce i se intampla, si inca nu mi-am gasit pediatru

nusha, iepu, si eu vreau sa dau o comanda pe bimbomarket, dar mai intai sa alimenteze tati cardul

pe toate

mamica de puiutz Sebi

minunea noastra




aly nu te speria cu bubitele lui sebi...sper ca o mamica cu experienta sa aiba timp sa-ti raspunda

deci suntem 3 deja la comanda poate ne invrednicim s-o dam ce vreti sa luati fetelor?





34+ DAVID-MIHAI

Mergi la inceput