Mamici norocoase de sept -oct 2008 (146)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

eu am luat swingul asta:

http://www.bimbomarket.it/en/product.asp?Id=862&c_id=153&cf_id=156

e si montat in dormitorul lui bebe il asteapta

lucutta se intampla...ca nasti! asa ca nu te mai gandi si stai cumintica in pat



34+ DAVID-MIHAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Iepurila,la lucrusoarele lui DAvid de la semnatura e si bouncerul ala care se mareste....adica www.bimbomarket.it/en/product.asp?Id=840" target="_blank"> asta

36+
bebe David

Lucrusoare bebe David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

Citat:
citat din mesajul lui iepurila

Citat:
citat din mesajul lui nushulica

Citat:
citat din mesajul lui tzitziri

Musette, daca as fi in locul tau cred ca nu as mai avea stare de pe acum

Nusha, ma uit la Beethoven pe tvr1 ..e mai amuzant.

Nu vreau sa starnesc polemici cu deprimarea mea, asa ca inchidem subiectul

36+
bebe David

Lucrusoare bebe David



ok dar te rog sa nu mai fii deprimata, ok?

iepu rugaminte! daca cumva te hotarasti sa comanzi ceva de pe bimbomarket vreau si eu sa ma iau ceva, si nu as mai da inca o comanda sa platesc iar 35 euroi taxe....si impartim taxele, of course!



34+ DAVID-MIHAI


cu mare drag. dar daca pe bimbo se achita tot cu cardul n-am facut nimic. Stii ca laredoute n-am reusit. Si de atunci tot mi-am propus sa ajung la banca sa rezolv cu minunatia de card, dar....n-am reusit.
deci?

Eu, iepurica 33+
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.




da, e tot cu cardul...card care al meu e gol ca am mai dat comenzi la redoute chiar si dimineata am dat una




34+ DAVID-MIHAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

neata dragi burtici si mamici !

irina felicitari pentru nasterea usoara, sa-ti traiasca minunea si sa va aduca numai bucurii.

cristineescu

clau_geo LA MULTI ANI !!! Multa sanatate si tie si bebelusei si sa aveti parte numai de bucurii in viata.

lucutta ai grija de tine, stai mai mult in patut ca sa mai cresteti si sa va apropiati cat mai mult de termen.

musette AMR 1 zi ....ce simti acum ?

felicic si mie imi este frica de o nastere prematura, sper sa-mi prezici ca voi naste dupa 23 oct ca vreau sa iasa scorpion.

apropos de kg, eu am luat 12.5 kg pana acum iar la burtica nu m-am mai masurat, ultima data aveam 112. ma mai masor sambata cand schimb semnatura.

maryb 32+ cu

marea mea iubire

sa fii sanatos puiul meu

poze cu mami si bebe

_


AMR 8 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:


iepu rugaminte! daca cumva te hotarasti sa comanzi ceva de pe bimbomarket vreau si eu sa ma iau ceva, si nu as mai da inca o comanda sa platesc iar 35 euroi taxe....si impartim taxele, of course!



34+ DAVID-MIHAI
[/quote]

cu mare drag. dar daca pe bimbo se achita tot cu cardul n-am facut nimic. Stii ca laredoute n-am reusit. Si de atunci tot mi-am propus sa ajung la banca sa rezolv cu minunatia de card, dar....n-am reusit.
deci?

Eu, iepurica 33+
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.


[/quote]

da, e tot cu cardul...card care al meu e gol ca am mai dat comenzi la redoute chiar si dimineata am dat una




34+ DAVID-MIHAI
[/quote]

offf trebuie neaparat sa-mi aranjez cardul asta.
daca iti vine vreo idee spune-mi. daca intre timp o rezolv eu te anunt

Eu, iepurica 33+
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Maryb deocamdata nu simt nimic,la noapte cred ca o sa ma apuce toate cele......in marea majoritate a timpului nu imi vine sa cred ca am ajuns pana aici,imi amintesc parca ieri bebe era cat o boaba de fasole si eu stresata sa nu pateasca ceva.inca nu realizez ce mi se intampla


Muuh maine inainte de operatie am parte de clisma?parca nu v-am auzit vb de ea dar ca sa stiu

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!

39+LUCA

AMR 1 ZI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Buna dragele mele!
ieri am ajuns acasa dar nu ne putem acomoda deloc de dimineata de la 5 plangem intr-una simt ca o iau raznaCare o fi cauza oare?Dati-mi un sfat va rog ce sa fac?
Mamicile cum se desfunda nasucul?
Va pup si mai revin cand pot ca acum sunt dispreta nu stiu de ce plange atat.In spital plangea tare rar...

Diana
39+ E chiar ultima suta de metri!!!!
mamica fericita de ANDREI TUDOR
AMR putin pana sa ne vedem minunea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

musette nu ar trebui sa ai. Eu luni am mancat normal pana la patru, apoi am luat un Dulcolax. Pe la 8 am mancat ceva mai usor si apoi am mai baut doar apa si asta pana la zece. Dulcolax-ul si-a facut efectul in timpul noptii asa ca dimineata la spital eram fresh fresh.

Miruna mama lui Alexei (13.07.2006) si a lui Dimitri (02.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyanira

Buna dragele mele!
ieri am ajuns acasa dar nu ne putem acomoda deloc de dimineata de la 5 plangem intr-una simt ca o iau raznaCare o fi cauza oare?Dati-mi un sfat va rog ce sa fac?
Mamicile cum se desfunda nasucul?
Va pup si mai revin cand pot ca acum sunt dispreta nu stiu de ce plange atat.In spital plangea tare rar...

Diana
39+ E chiar ultima suta de metri!!!!
mamica fericita de ANDREI TUDOR
AMR putin pana sa ne vedem minunea




Cel mai probabil de foame. Ai lapte suficient? Daca il tii la san tace? I-au dat completare in spital si daca da cat? Cat de infundat e nasul? Fornaie doar? Atunci nu e infundat propriu zis daca totusi ti se pare infundat pune-i ser fiziologic si incearca sa il intoric pe burta apoi. Unii copii sunt agitati la venirea acasa si se linistesc dupa ce se acomodeaza.

Miruna mama lui Alexei (13.07.2006) si a lui Dimitri (02.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LUCUTTA spune:

Tzitzri,m-ai facut sa rad,figura mai esti...

Bine gata nu mai pun itrebari stupide ,va ascult sa stau in patut cumintica dar din cand in cand tot va mai urmaresc.


32+Sergiu

Mergi la inceput