Mamici norocoase de sept -oct 2008 (146)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

simodina ce bine ca mai intri!!!!!!!!Eu te mai astept cu sfaturi!


Kid tu ce mai faci?

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!

39+LUCA

AMR 1 ZI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilia_99

pe mine ma streseaza ca mai am de luat bouncer, cadita si sterilizator si tot n-apuc sa fac comanda. da' diseara stau pe capul lui tati sa comandam. in rest, casa e bec!!!
io kg am vreo 12 in plus, nu stiu la burtica cit am, da' celulitaaaa... cit n-am avut in viata mea! fata de la masaj mi-a zis ca nu e grav, scap, da' tre' sa ma tin de sport si masaj! ha! cind o sa am timp? ca de luni incepem si scoala, intram in clasa a III a..

33+


de care bouncer comanzi?
ca si eu navighez si navighez si... nu reusesc sa iau o decizie

ma ajutati si pe mine cu un sfat?

Eu, iepurica 33+
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Musette, daca as fi in locul tau cred ca nu as mai avea stare de pe acum

Nusha, ma uit la Beethoven pe tvr1 ..e mai amuzant.

Nu vreau sa starnesc polemici cu deprimarea mea, asa ca inchidem subiectul

36+
bebe David

Lucrusoare bebe David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

Citat:
citat din mesajul lui tzitziri

Musette, daca as fi in locul tau cred ca nu as mai avea stare de pe acum

Nusha, ma uit la Beethoven pe tvr1 ..e mai amuzant.

Nu vreau sa starnesc polemici cu deprimarea mea, asa ca inchidem subiectul

36+
bebe David

Lucrusoare bebe David



ok dar te rog sa nu mai fii deprimata, ok?

iepu rugaminte! daca cumva te hotarasti sa comanzi ceva de pe bimbomarket vreau si eu sa ma iau ceva, si nu as mai da inca o comanda sa platesc iar 35 euroi taxe....si impartim taxele, of course!



34+ DAVID-MIHAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Tzitziri sa treaca deprimarea.

Valentina 36 + David

Asa creste gandacelul nostru

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Citat:
citat din mesajul lui iepurila

Citat:
citat din mesajul lui ilia_99

pe mine ma streseaza ca mai am de luat bouncer, cadita si sterilizator si tot n-apuc sa fac comanda. da' diseara stau pe capul lui tati sa comandam. in rest, casa e bec!!!
io kg am vreo 12 in plus, nu stiu la burtica cit am, da' celulitaaaa... cit n-am avut in viata mea! fata de la masaj mi-a zis ca nu e grav, scap, da' tre' sa ma tin de sport si masaj! ha! cind o sa am timp? ca de luni incepem si scoala, intram in clasa a III a..

33+


de care bouncer comanzi?
ca si eu navighez si navighez si... nu reusesc sa iau o decizie

ma ajutati si pe mine cu un sfat?

Eu, iepurica 33+
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.





eu am luat acest bouncer,cred ca il gasesti si la noi pe crazytoys
http://www.bimbomarket.it/en/product.asp?Id=1051&c_id=153&cf_id=158


vezi ca sunt unele mai smechere care se transforma cand creste copilul etc.

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!

39+LUCA

AMR 1 ZI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Buna dimineata dragelor!

Eu si bebe Edi va pupam pe toate!

Noi suntem bine, parca mai mancaciosi pe zi ce trece, colicile ne-au cam lasat, noaptea dormim...ne trezim numai sa mancam de 2 max 3 ori...

Am observat ca-i cam place in brate, deh..carui copil nu i-ar placea la mami in brate? De fapt cred ca-l calmeaza la burtica nu ca s-ar fi invatat el deja in brate. Am lasat deoparte vorbele de genul "nu-l lua in brate ca asa se invata si ai sa vezi tu" blablabla. Mi se rupea sufletul sa-l las acolo in patut cand plangea, se strangea tot si se inrosea la fata semn ca-l durea burtica.

Ieri a fost mult mai bine, a fost linistit...nu-mi venea sa cred cand ma uitam la el si dormea sau statea in patut si se uita in jur. Nu-l mai vazusem asa linistit de ceva timp. Am schimbat Bonnisan-ul pe Debridat. E super! Chiar are efect! Sper sa-l tina asa pana dispar de tot colicile astea ca tare-s dureroase..vad pe fata lui cat de tare il doare.

Buuunnnn sa zicem ca am rezolvat problema colicilor dar acum avem alta problema N-a mai facut kk de alaltaieri. L-am lasat..am crezut ca face ieri...azi-noapte...dar nimic pana la ora asta. Daca nu face nici pana deseara...ii bag un supozitor.

Ufff au venit niste tigani cu un papuc sa incarce niste fiare aruncate la ghena de gunoi si fac un zgomot...mai scriu putin ma mai duc la bebe sa vad daca se trezeste...

Azi dimineata i-am pus Debridat-ul in lapte. Ce frica am tras aseara n-am sa uit niciodata. Il chem eu pe tati sa ne aduca sticla sa-i dam copilului doza de seara. Masoara el, imi pune in lingurita si eu ii bag copilului in gurita. Agitat cum era dupa mancare, respira foarte repede si cred ca s-a dus direct pe gat, nu pot sa-mi imaginez..cert e ca s-a innecat micutul si cateva secunde daca nu minute (oricum mie mi s-a parut o vesnicie) nu mai putea respira. Se albise tot la fata..intrasem si eu in fibrilatii, imi tremura tot corpul de nu mai stiam de mine. Sotul ramasese si el blocat, ii dadea palme pe spate...eu cu bebe pe umar incercam sa-l fac sa respire. Intr-un final si-a revenit dar greu..foarte greu. Am tras un plans...nu ma mai puteam opri. Facusem mancarica..eram pregatiti sa ne asezam la masa dupa ce adormea bebe. Pai cui i-a mai ars de mancare? Acolo a ramas!

Voi cum administrati Debridat-ul? Nu vi s-a intamplat sa se innece? Am luat si eu azi dimineata o gurita mica sa vad cum e..iacssssssss la inceput un gust foarte pronuntat de portocala apoi amarui ca fierea pai cum sa nu se innece micutul daca eu ii bag pe gat ditamai doza. Uffff invatati si voi din greselile mele, sa nu dati copilului toata cantitatea odata. Asa frica n-am patit niciodata!

Va pup, ma duc sa mai trebaluiesc, as mai sta dar acusica se trezeste Edi si ma cheama la apel.

Nasteri usoare celor care n-ati nascut!
Zi linistita tuturor celor care ati nascut!



Mamica fericita de Eduard-Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LUCUTTA spune:

Denisa,Nushulica,Babytzava sunteti niste dragute

Stau in patut dar tot ma mai ridic din cand in cand sa va citesc .

Ce se poate intampla daca doamne fereste se rup membranele?


32+Sergiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Lucutta, tu vrei sa imi vars oful pe tine?

Ce intrebari sunt astea???Se intampla ca asta nu mai poate fi oprita....cu col deschis stai...cu contractii o mai duci...dar in cele mai multe cazuri la rupere de membrane nasti.Asa ca te rog sa fi cumintica

36+
bebe David

Lucrusoare bebe David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Citat:
citat din mesajul lui nushulica

Citat:
citat din mesajul lui tzitziri

Musette, daca as fi in locul tau cred ca nu as mai avea stare de pe acum

Nusha, ma uit la Beethoven pe tvr1 ..e mai amuzant.

Nu vreau sa starnesc polemici cu deprimarea mea, asa ca inchidem subiectul

36+
bebe David

Lucrusoare bebe David



ok dar te rog sa nu mai fii deprimata, ok?

iepu rugaminte! daca cumva te hotarasti sa comanzi ceva de pe bimbomarket vreau si eu sa ma iau ceva, si nu as mai da inca o comanda sa platesc iar 35 euroi taxe....si impartim taxele, of course!



34+ DAVID-MIHAI


cu mare drag. dar daca pe bimbo se achita tot cu cardul n-am facut nimic. Stii ca laredoute n-am reusit. Si de atunci tot mi-am propus sa ajung la banca sa rezolv cu minunatia de card, dar....n-am reusit.
deci?

Eu, iepurica 33+
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput