Mamici norocoase de sept -oct 2008 (146)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

tzitziriiii unde esti???sper ca acasa , bine merci in pat!!!da???



34+ DAVID-MIHAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

FETELOR

Cum putetzi sa mai folositi ceara pt epilat???
Caci eu cred ca nasc daca mi trage cineva de pe acolo vreo fasie de ceara.

Karina Alessia am 35 saptamani in balonul lu' mami NiKole
AMR 30
noi doua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Nusha, aici suntem
Putin deprimati in general....dar bine...si apatia mea il face si pe Daviduta apatic..sau o fi doar de la vreme?

Clau,La multi ani si bebita cat mai vioaie si sanatoasa!

Irina, felicitari pentru bebelina si sa fie intr-un ceas bun!

36+
bebe David

Lucrusoare bebe David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Nikolici eu in ultima perioada am inceput sa merg la epilat la 2 saptamani. In felul asta a fost mai putin de epilat si mai putin dureros.

Valentina 36 + David

Asa creste gandacelul nostru

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Denisa deocamdata stau bine cu moralul,inca nu am emotii,asta o fii de bine sau de rau,restul sunt pregatite,cred ca la noapte imi va fii cel mai greu!


Tzitziri de ce deprimata?????uite o poate te mai inveselesti putin!

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!

39+LUCA

AMR 1 ZI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Salutare si de la noi!

Am avut o ora libera si am incercat sa mai citesc cate ceva... Vad ca incep sa curga bebelusii la odiseea noastra. Felicitari tuturor mamicilor care au nascut in septembrie! Sa fie puii sanatosi si norocosi!

Noi ne distram in continuare cu tzitzi, perseveram dar inca ne chinuim. Ieri m-a supt la o ora juma' de la pranz pana seara, am fost chiauna. Noroc ca am reusit sa dorm noaptea trecuta vreo 6 ore in total si mi-am revenit. Papam tot numa' laptic de san cu completare muls dupa baita. Mie insa imi e ft greu sa beau lichide suficiente si in ultimele 2 zile am avut productia cam la limita. O dam pe compoturi. In rest Mara e bine, colicii nu se manifesta inca decat foarte usor. Am citit pe aici ca vreti sa dati Debridat pt colici. Eu stiu de la Serban ca Debridat-ul e cel mai puternic, adica e medicament adevarat si e bine sa nu recurgeti la el decat dupa ce ati epuizat toate optiunile. Incercati si SAB SIMPLEX, nu e asa puternic ca Debridat-ul si la unii copii are efect foarte bun. In rest statul pe burtica lui mami, compresele calde pe burtica sunt sfinte si total naturale. Si mai tre' pus si pe burtica dun cand in cand ca elimina bine gazele. Cand burtica e tare il ajutati flexandu-i genunchii si apasand usor pe burtica alternativ, precum si miscarile circulare, ferme in sensul acelor de ceasornic. Probabil cunosteti deja metodele si le-ati incercat dar perseverati inainte sa dati medicamente pt colici.

Fug ca s-a trezit si vrea tzitzi.

Nadina, mama de Serban (20.08.2005 ) si Mara 39+

AMR 1 ZI!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

Citat:
citat din mesajul lui tzitziri

Nusha, aici suntem
Putin deprimati in general....dar bine...si apatia mea il face si pe Daviduta apatic..sau o fi doar de la vreme?

Clau,La multi ani si bebita cat mai vioaie si sanatoasa!

Irina, felicitari pentru bebelina si sa fie intr-un ceas bun!

36+
bebe David

Lucrusoare bebe David


eiii!vezi ca ti-o iei de la mine nu-ti dau voie sa fii deprimata ca eu stiu cel mai bine cum e si ca ii facem rau si lui bebe baga niste muzica faina si asculta sau uite da pe realitatea ca au inceput astia in elvetia "marele experiment" sa vedem ce branza or sa reuseasca ei

la noi e soare si destul de racoare, la voi ploua?



34+ DAVID-MIHAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Clau_Geo
LA MULTI ANI!!!! Sanatosi si cu implinirea tuturor dorintelor

Eu, iepurica 33+
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

Citat:
citat din mesajul lui simodina

Salutare si de la noi!

Am avut o ora libera si am incercat sa mai citesc cate ceva... Vad ca incep sa curga bebelusii la odiseea noastra. Felicitari tuturor mamicilor care au nascut in septembrie! Sa fie puii sanatosi si norocosi!

Noi ne distram in continuare cu tzitzi, perseveram dar inca ne chinuim. Ieri m-a supt la o ora juma' de la pranz pana seara, am fost chiauna. Noroc ca am reusit sa dorm noaptea trecuta vreo 6 ore in total si mi-am revenit. Papam tot numa' laptic de san cu completare muls dupa baita. Mie insa imi e ft greu sa beau lichide suficiente si in ultimele 2 zile am avut productia cam la limita. O dam pe compoturi. In rest Mara e bine, colicii nu se manifesta inca decat foarte usor. Am citit pe aici ca vreti sa dati Debridat pt colici. Eu stiu de la Serban ca Debridat-ul e cel mai puternic, adica e medicament adevarat si e bine sa nu recurgeti la el decat dupa ce ati epuizat toate optiunile. Incercati si SAB SIMPLEX, nu e asa puternic ca Debridat-ul si la unii copii are efect foarte bun. In rest statul pe burtica lui mami, compresele calde pe burtica sunt sfinte si total naturale. Si mai tre' pus si pe burtica dun cand in cand ca elimina bine gazele. Cand burtica e tare il ajutati flexandu-i genunchii si apasand usor pe burtica alternativ, precum si miscarile circulare, ferme in sensul acelor de ceasornic. Probabil cunosteti deja metodele si le-ati incercat dar perseverati inainte sa dati medicamente pt colici.

Fug ca s-a trezit si vrea tzitzi.

Nadina, mama de Serban (20.08.2005 ) si Mara 39+

AMR 1 ZI!!!


multumim pt sfaturile utile si bafta multa cu alaptatul poate reusiti sa va "reglati" amandoua si sa fie laptic din plin! nu bei ceai de ala pt lactatie de chimen?



34+ DAVID-MIHAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Simodinna ma bucur ca sunteti bine si nu sunt probleme cu colicii...Multa sanatate !!!!

Valentina 36 + David

Asa creste gandacelul nostru

poze

Mergi la inceput