Mamici norocoase de sept -oct 2008 (146)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramonzca79 spune:

si..."moi" mai este pe aici....tocmai am terminat o ciorba de vacuta...mi-a tot frecat sotul ridichea de aseara ca vrea asa ca....pe la 23 m-am apucat de ea si acum e gata...

ziceam eu ca in seara asta ii intrerup postul gascanului dar nu ma indur...nu stiu ce am...vreau sa vina bebe dar parca as vrea sa mai stea totusi...ufff....nu stiu ce-i cu mine....mama denaturata ce sunt....ma gandeam eu ca ar fi ok sa nasc maine pt ca e ziua de nastere a mamei mele....apoi 11 sept nu-mi place cum suna dar e dr meu de garda si ar fi super...dar prinde garda si din data de 12....adica joi noapte si 12 sept suna bine....apoi ma gandeam ca soacra ajunge vineri in oradea si sta cca o sapt....daca nasc mai tarziu o prind mai putin acasa. nu???si apoi pe 22 vine mami meu....eheeeee...cate ganduri de om nebun....asta e....

POZE...POZULICI

39+... Erik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Anca, si noi tot biberoane de la Dr. Brown am luat de data asta, si tot din motivul anti-colici

Felicic, fa-mi si mie un pronostic bitte …..termenul meu e pe 29 sept, dar in ultimele zile simteam c-as naste in clasa cu eleviii….mai am, sau nu mai am mult ?!

Fetelor, am vazut si eu la ProTv International grozavia cu arderea bebelusilor, si nesimtirea afirmatiilor « nu e doamna ars, are doar o iritatie » Retragerea licentei pe viata ar fi trebuit aplicata. Sarmanele familii care trebuie sa treaca prin asa ceva. Cum sa nasti in astfel de spitale in secolul nostru ?!

Cristina


le bébé 36w +

noi, www.flickr.com/photos/khristin107/sets/" target="_blank">poze mai noi si AOB

“Arguing with a student is like mud wrestling with a pig – you both get dirty and the pig likes it".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristineescu spune:

Dragelor,

cred ca eu ma inscriu la nascut pentru azi ca de aseara au inceput si contractiile ba la 15 ba la 20 de min. Vad ca m-au last totusi sa dorm pana la 4 si de atunci bantui si mai pun cate ceva la bagaj.

Mi-am facut si "freza" si acum pandesc contractiile sa vad cam la ce interval ma mai lovesc. Daca sunt din 10 in 10 min fug la spital.

Pana la urma am aflat si cum sunt contractiile astea pe pielea mea - sunt precum crampele de ciclu dar mai ... serioase si dureaza pana pa 30 - 60 sec.

Eu cred ca o sa reactionez dupa toata nebunia asta pentru ca acum am senzatia ca nu mie mi se intampla



39 +

poze camera bebe
http://community.webshots.com/album/566455222FCezpa?start=0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

sg de la _irina_:Azi la ora 5,45 s-a nascut ANDREEA si a luat nota 10. Va doresc tuturor o nastere usoara ca a mea.La 19 am ajuns la spital, la miezul noptii ai inceput contractiile dureroase la 5 min, la 3 mi-au facut peridurala si nu am simtit nimic pana la 5 cand am avut nevoie la baie, si cand am vrut sa ma sterg o stergeam pe fiica"mea pe capsor. A venit doctorul, am impins de doua ori si a iesit. mai povestesc cand venim acasa.
33+ Vlad
falcone
bibinika
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

cristinescu
cristinescu
cristinescu


eu am scos agitatele acum, cred ca deja este in focuri

33+ Vlad
falcone
bibinika
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Felicitari Irna !!! Sa iti traisca printesica !!!! Sa fie sanatoasa si cuminte !!!

Multumim Felicia e o placere sa te trezesti cu asemenea vesti !!!!

Cristinescu !!!!



Valentina 36 + David

Asa creste gandacelul nostru

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Citat:
citat din mesajul lui felicic76

sg de la _irina_:Azi la ora 5,45 s-a nascut ANDREEA si a luat nota 10. Va doresc tuturor o nastere usoara ca a mea.La 19 am ajuns la spital, la miezul noptii ai inceput contractiile dureroase la 5 min, la 3 mi-au facut peridurala si nu am simtit nimic pana la 5 cand am avut nevoie la baie, si cand am vrut sa ma sterg o stergeam pe fiica"mea pe capsor. A venit doctorul, am impins de doua ori si a iesit. mai povestesc cand venim acasa.
33+ Vlad
falcone
bibinika
D'ale gravideniei



FELICITARI IRINA!!!! Refacere rapida!!! Sa fie fata sanatoasa si papacioasa!!!!!

Eu, iepurica 33+
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

fetele, mi-am masurat burtica, am 114 cm circumferinta. Voi?
iar la kg stau linistita, am 15-16 luate in plus, si dupa mesajul simodinei si faptul ca beau atatea lichide, sunt sigura ca raman cu putine dupa nastere.

34+ Vlad
falcone
bibinika
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teomaria spune:

'neataaaa, burtici si mamici!!!!!Va invit la o mica cu laptic!
cat am citit eu povestea Andreei-and a mai aparut un bobocel
Irina, sa-ti traiasca bobocita si crestere usoara!!!
Eva, felicitari pentru bebe Luca,crestere usoara; te asteptam cu drag acasa sa ne povestesti cum a fost(am inteles ca e posibil sa-ti dea drumul azi acasa)
MommyMagda,felicitari pentru bebelina Miruna Anisia -crestere usoara!!!
Aly, bine ai venit acasa!!!Am vazut frumusete de Sebi , sa va traiasca si sa va lumineze viata!!!!
claudinna, vazut printisorul grasumel!!!crestere usoara!!!
clau-geo,bine-ai revenit acasa;unde vad poze cu printesa ta??crestere usoara!!!
AlexaM, bine ai venit acasa!!crestere usoara!!!
cristineescu,musette,nasteri usoare, inteleg ca voi urmati
nusha, ma bucur ca te-ai mai linistit!!

La noi, nimic nou; Ana se pare ca vrea sa mai stea,in ciuda faptului ca avem col scurtat, deschis de 2 cm si facem miscare toata ziua (n-a vrut sa vina ieri, de ziua ei)Am fost la control ieri si situatia e aceeasi.

Pupici la toate fetele si s-avem numai vesti bune!!

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/115453.birthdue.png" target="_blank">38 + cu ANA
poze noi
Teo(11.08.1999),Maria(1.03.2001)
Daca vrei sa primesti..., invata sa daruiesti
“Tout ce qui arrive, arrive toujours pour une raison”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Citat:
citat din mesajul lui felicic76

fetele, mi-am masurat burtica, am 114 cm circumferinta. Voi?
iar la kg stau linistita, am 15-16 luate in plus, si dupa mesajul simodinei si faptul ca beau atatea lichide, sunt sigura ca raman cu putine dupa nastere.

34+ Vlad
falcone
bibinika
D'ale gravideniei



Eu am doar 98 cm. Burtica mea nu a mai crescut deloc....Am mai luat 1 kg, dar la burtica nimik...

Valentina 36 + David

Asa creste gandacelul nostru

poze

Mergi la inceput