Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (94)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Buna dimineata!

Am scris ieri dimineata un mesaj luuuung - ca era devreme si copiii inca dormeau - si l-am pierdut, m-am necajit tare, greu ajung sa scriu ceva, sunt ultimele zile de vacanta pt Raul...

Asa ca - abia azi spun cu intarziere La multi ani cu sanatate Mariilor si Anelor!

Si acum scriu pe fuga, vreau doar sa incurajez mamele copiilor dusi la cresa sau gradi! Eu nu sunt deocamdata in stare. Alexa am citit si apreciat mesajul tau (imi place modul in care pui problema chiar si atunci cand parerea ta este alta decat a celui caruia te adresezi), dar mi-e teama pt burtica sensibila a Giuliei. Clar e punctul ei slab : de cand s-a nascut a facut 2 viroze (muci si temp pana la 38, i-a trecut in 2 zile fara medicamente, in schimb cu burtica am tras-ooooo la greu).

Carmen, imi pare rau ca s-a imbolnavit Vlad, poate e si pe fondul de imunitate scazuta cauzat de eruptia dentara. Il pupam pe Vlad sa se faca repede bine, sa poata merge mama la servici linistita (sau aproape...)

Lilidana , asteptam povesti de la gradi!

Atat, ma duc la pregatit rechizite, pus coperti..... muuuulta treaba!

Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

buna dimineata fetele.
am reusit sa mai intru si eu un pic.
am vizionat poze cu prichindeii nostri care intre timp s-au schimbat atat de mult si sunt atat de dragalasi.
in primul rand am o mama eroina de felicitat pt curajul si indemanarea de a creste trei copii, de a pleca cu ei in vacanta si de a se intoarce ok, deci, felicitari ELLYANNE.
vazut mama harnicuta si grijuli in persoana lui ELPOWER, iar de fetita,THEA, s-a facut asa mare si frumusica, o adevarata domnisoara.
am citit ieri un mesaj superb scris de KITTY despre sotul ei, o adevarata poveste de dragoste, si nu va doresc decat sa aveti o viata la fel de frumoasa ca si pana acum si sa va bucurati de cei doi ingerasi.
pupam VLADUTsa se faca bine.
KARRAsa aveti un concediu reusit!
fetele care acum experimentati gradinita, cresa va rog sa ne mai povestiti si noua din experientele voastre.
in rest pupam toata gasca si sa auzim numai vesti bune.

cata mami de STEFAN(9.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

poze noi

Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze,poze2006, Poze printesica ,
www.totsites.com/tot/anadelia" target="_blank"> Site printesica ,
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cu%20inghetata%20din%20Danonino&page=3" target="_blank">un vot si pentru noi la Danonino pax1 multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rein spune:

Gata, am inceput si noi numaratoarea inversa. Am pregatit bagajele si asteptam sa vina mai repede ziua de mine sa plecam in concediiuu!
Mi-a crescut putin optimismul citind de Winnie, poate va manca si Petrisor la fel, din toate. Trebuie sa gaseasca si el ceva de papa.
Mai am emotii pentru el legat de drumul cu avionul, e primul lui zbor. O sa-l strang in brate sa nu-i fie frica.
Va pup,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

Buna si La multi ani cu intarziere Anelor!

REIN- concediu placut. sper sa nu vaeti probleme nici in avion.

Azi ne-am intalnit cu Teodora si Carmenfr. Din pacate noi eram pe picior de plecare si nu am vb decat 5 minute. Teodora e o scumpica (avea codite) si-mi povestea ca pestii din acvariu sunt iam-iam deci i-ar fi mancat la pranz.

Noi suntem bine. gata am inscris-o pe maria la o gradinita particulara. Se numeste A&M KIDS CLUB si e aproape de Dristor (zona Ramnicu Sarat). Au numai program scurt- 300/400 lei/luna dupa cum vrei tu cu masa sau fara. program 8-13. Nu e cine stie ce dar e cea mai ok gradinita vazauta de mine aici in zona in care stam noi. Vor fi 5-6 copii in grupa(acum sunt 2), totul se desfasoara intr-un apartament cu 3 camere dar fiind putini copii pare destul de aerisit. Directoarea mi s-a parut o femeie serioasa, mi-a raspuns la toate intrebarile fara a incerca sa ma convinga ca la ei e cel mai bine ba incercam eu sa o conving ca Maria poate merge in grupa mica desi are numai 1 an si jumatate (ceilalti copii au in general peste 2 ani). Acum tb sa iau hartiile cu vaccinuri de la medicul de familie si sa ma duc intr-o zi sa stau si eu cu ea acolo.
Sunt moarta de frica sa nu pateasca ceva intrucat vor fi si copilasi mai mari dar cred ca e cea mai buna solutie pe care o puteam gasi in afara de a mai sta cu ea pana la 3 ani cu zicea sotul la un moment dat.

Am mai vazut si gradinita Genoveva (am scris deja) si ieri am vazut si gradinita Condor pe undeva prin spatele Parcului de la Policlinica. Aceasta din urma mi s-a parut chiar jalnica. Toti copiii tuseau (chiar si educatoarele), erau 2 educatoare la 8 copii dar erau amestecati grupa mica/mijlocie cu mare/pregatitoare deci activitatile le faceau in aceeasi camera, camera care la pranz se transforma in dormitor patuturile fiind puse sus de jur imprejurul camerei. era o atmosfera apasatoare, aer inchis.... nu mi-a placut deloc. iar pretul...650 ron pt program scurt fara masa de pranz si cica s-ar putea sa mai creasca. Sediul e intr-un apartament cu 2 camere la parterul unui bloc. In parc ii scot acolo la policlinica dar mi se pare greu sa traversezi , sa cobori scari cu mai multi copii mici. In fine....

va tin la curent cu prima zi a mariei la gradinita.

Acum as vrea sa incep sa-i fac si din vaccinurile optionale (trebuia pana acum dar mai bine mai tarziu decat deloc). ea le-a facut numai pe cele de stat. Ce ar mai trebui? excludem Prevenarul care e 300 lei si tb 2 doze la interval de 1 luna. Ma gandeam la ACT-HIB, varilix si ala impotriva hepatitei A dar in ce oridine e mai bine sa le fac? Care e perioada dintre ele? Ca sa ma enervez nu dau deloc de dr Mariei sa o intreb si sa o programez...

gata va urez o zi buna tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

Karra ma bucur ca va simtiti minunat. Concediu placut in continuare.

Drum bun si concediu placut si tie Rein si speram ca Petrisor sa doarma pe avion ca si Vlad.

Multumim ca sunteti cu gandul alaturi de noi. Vlad e mai bine cu viroza, ne-a pasat-o si noua. Dar este foarte foarte agitat de la masele. Nu stiu ce sa ma mai fac cu el.





Carmen, mami lui Vlad Gabriel - 7 Aprilie 2007
Vlad de la 0 luni la 1 anisor
Vlad 1-2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

Paxela- Acum am vazut si pozele cu Ana voastra. E o dulce. Ce frumos ii statea ei in Alba ca zapada....pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Nag spune:

Saluti!
Remember me?
Mai citesc din cand in cand sa vad ce mai faceti dar vad ca toate sunteti din ce in ce mai ocupate ca si mine de altfel.
Rein concediu placut in 4
Paxela ai o printesa prea frumoasa.La multi ani pentru ieri!
Si prichindeii Elianei mi-au placut foarte mult.Cand te uiti la ei cat sunt de cuminti iti vine sa mai faci copii.
Lilidana tinem pumnii pentru cresa sau gradinita....ce iti convine tie mai mult.
Karra concediu placut sau ce-a mai ramas din el.Sa va distrati la maxim.

Acu sa va zic cate ceva despre George.
Pe tacsu il cheama Adi si zice si George Adiii cu accent pe i.Este foooarte fudul taticul lui si il inteleg
De doua zile nu mai vrea sa doarma ziua deloc...dar azi tot am reusit sa il adorm cu chiu cu vai.Ieri nu a mancat mai deloc,nu stiu ce poa sa aiba.Mai are 4 masele de suportat si gata,dar nu simt nimic la pipait.
Ieri a lins de pe covor ca am scapat jumatate din continutul unui plic de 3 in 1 si lingea palma apoi o freca de covor.Asa-mi trebuie daca nu am strans imediat.
Am reusit sa-l invatatm sa dea obrazu la pupat cand cerem pup
si se opreste din prostioara pe care vrea sa o faca daca ii zic nu-i voie.
In parc nu mai invarte roata la tricicleta,o face doar acasa dar cu public.Ma tine langa el cat invarte la roti .Afara mergem cu tricicleta dar se da jos imediat cand trecem pe langa o cabina telefonica unde face tropa tropa si da din picioare bucuros, sau la un trotuar plin cu flori unde ma impinge de dupa cap sa le miros.Se mai opreste la niste scari de la un magazin unde le urcam impreuna apoi alearga pe acolo si chiuie (macar 30 de minute).
In 3 cuvinte e un scump,dar mi-a si mancat zilele ieri si azi.
Gata ca am pus monopol pe forum cu laudaroseniile mele.
Pupam trantorii!



Luminita, mami de ingerasul mult iubit George Catalin
Povestea minunii noastre in imagini,
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3e42c4b9e14d94094845f0" target="_blank">19.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Nag spune:

Feteleee!
Ia uitati ce am www.desprecopii.com/info.asp?id=1463" target="_blank">gasit...Eliana noastra a dat interviu pentru DC si nu ne-a zis nimic.



Luminita, mami de ingerasul mult iubit George Catalin
Povestea minunii noastre in imagini,
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3e42c4b9e14d94094845f0" target="_blank">19.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihael@ spune:

salutare!

Kitty, la multi ani sotului tau...am citit mesajul tau si mi-a placut tare mult...sper sa-l fi citit si el

Tzuna, ma bucur ca ati gasit o gradi care sa va placa. Acomodare usoara Mariei (si voua)!

rein, karra, concediu placut!

lumi, un pt. George...cred si eu ca tati nu mai poate cand se aude strigat de fecior!

noi am fost la bunici...stefi se simte tare bine acolo, imi pare tare rau ca ai mei lucreaza si nu pot sta cu ea...le-ar prinde bine la toti. cu ei chiar uita de existenta mea, in schimb cu soacra mea nu-i chip sa stea...daca dispar din raza ei vizuala incepe sa ma strige "mamaaaaaa"...si are o gura, te dor urechile daca incepe sa strige

a inceput si ea sa repete dupa mine cuvinte, mi-e asa draga cand o aud...sau isi ia carticica cu animale si incepe sa-mi spuna mie cum se numeste fiecare, uneori mi se pare ca visez...cand doarme ma uit la ea minute in sir si nu-mi pot crede ochilor cat de lunga e si de conturata...o fetita mare.

am mai pus niste poze si un www.youtube.com/watch?v=GbabLNWtKIg" target="_blank">filmulet cu certareata mica

a, si aici o poza haioasa tare...ca tot ati remarcat voi ca stefi e serioasa in poze

gata, pic de somn

noapte buna


Mihaela siwww.desprecopii.com/info.asp?id=1199" target="_blank">Stefania (19 martie 2007)

Poze
Varsta Stefaniei

Mergi la inceput