LMA Flacai si Domnisoare de aug-sept-oct 2004 -129

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anielas spune:

Buna dragelor!

La multi ani tuturor sarbatoritilor de pana acum, sa cresteti mari si voinici si sa le aduceti numai bucurii parintilor!

Eu tare rar dau pe aici,dar de citit va citesc mereu, asa ca sunt la curent cu noutatile si cu absolut toate pozele...a crescut mare e tot gasca noastra de nazdravani .

Naty-felicitari pt tetitza si sarcina usoara in continuare. Imi pare rau ca Ioana se adapteaza mai greu, dar sunt convinsa ca pana la urma va intelege si o sa inceapa sa-i placa sa se joace cu noii ei prieteni.

Danyce-si Ina este ff sigura pe ea..si e la faza in care isi da ff multa importanta..ca se descurca in orice situatie, ca poate ea singura sa faca tot, ..de la lucruri marunte,la chestii mai importante. Si ea a plecat o data la mare de langa Stefu, fara sa-i spuna, in ideea ca vine la mine...eu tot timpul o urmaream, dar pentru ca nu a spus nimic am pedepsit-o in ziua respectiva, in sensul ca nu i-am cumparat nimic si nu a avut acces la nici un loc de joaca..asa ca a tinut ff bine minte...si apoi s-a conformat de fiecare data. Pupici Almei si sper sa gasesti o solutie.

Roandre-felicitari pentru casuta, te invidiez tare mult . pentru ingerashii tai si LA MULTI ANI Alexiei!!! din nou m-au fascinat ochishorii ei albastri.

Ana-ma bucur tare ca ti-ai gasit echilibrul dupa nastere. Matei e un scumpic. LA MULTI ANI pentru Stefan!!! de fiecare data ma bucur sa citesc despre el...e haios tare mai ales acum cu asteptatul zapezii.

Eliana-ti-am mai spus..de fiecare data va admir gasca de pitici si pe voi si mai mult ca va descurcati cu ei.

Herra- sa sti ca si eu am un pic emotii pentru maine, dar se pare ca piticul meude abia asteapta sa-si regaseaca prietenii..asa ca incerc sa ma calmez.

Noi suntem oki..asa cum am mai spus...cu multa personalitate si mai ales acum ca s-a intors de la bunici unde ce spunea ea era lege, asa ca avem un pic de munca .
E topita dupa bebelusi si spune la toata lumea ca in burtica la mami ei o sa cresca un bebelush, nu conteaza ce...dar mai greu cu noi ca nu ne facem deloc curaj.

Va pupic dulce, bafta maine la gradinitza .



Ania & Inutza (23 oct 2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59135" target="_blank">Inutza-sufletzelul nostru minunat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

La muuuuuulti ani sarbatoritilor!

Noi raportam 13 kile... tot pe loc, pe loc, pe loc...
Sper sa le mai aiba si pe alea, ca n-am curaj s-o cantaresc dupa ce am fost la mare, cand a facut foamea...

Da, a meritat efortul.. chiar nu pot sa plec fara ei... cu toate ca multi insistau s-o luam doar pe Elena... nu pot... Daca as pleaca de 10 ori pe an in concediu, odata as pleca doar cu soata... Dar cum plecam de 1 - 2 - 3 ori/an, chiar nu pot...
Am plecat la munte, 3 zile, doar cu Elena pt. ca eram dupa nunta surioarei si eram f.f. obositi, nu stiam unde mergem exact... si caram toata casa doar pt. 3 zile...

Naty, Mada felicitari pt. puiutii din burtica. Sa stea acolo cat mai mult si sa fie sanatosi!

Ana asteptam poze de la botez!

Aniela pai cand vreti voi sa prindeti curaj, cand o avea Ina 7 ani? Hai, puneti-va pe facut, curajul vine pana la urma... ca n-ai alta varianta...



Concurs Danonino: www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cu%20inghetata%20din%20Danonino&page=1" target="_blank">el1 (Andrei) sau el2 (Mihai) ???


Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Salutare
Ca tot a inceput lumea sa scrie, sa o fac si eu. Citesc si eu mereu si vreau sa scriu si tot nu apuc...
La multi ani tuturor sarbatoritilor de pana acuma, sa aiba toti mult noroc si multa sanatate si copilarie linistita!

Vad ca majoritatea aveti deja bb2 ( unii mai harnici si bb 3 ), bravo! Va admir. Eu curaj de bb2 am, dar am zis ca va fi atunci cand nu vom mai sta in chirie, asa ca... mai dureaza...

Nu stiu daca am zis felicitari Andorei pentru noul membru al familiei. La fel si Anei.
Andora, am vazut poze de la botez, foarte frumoase!

Ana, sper ca ati trecut cu bine peste botezul de azi. Sa fie intr-un ceas bun. Ce frumos povestesti despre Stefan si despre cum il iubeste el pe Matei!
Am vazut pozele cu Matei si cu ziua lui Stefan. Mi se pare ca tare seamana baietii. Si ce frumos s-au distrat copiii!

Mina, cum ati reusit cu reorganizarea casei? Imi pare rau ca Matei are probleme cu sanatatea..

Mada, cum te mai simti? Ai reusit sa faci fata ieri la cununie? Sa ne arati poze..

Danyce, cred ca nu ai trecut prin clipe placute cu Alma cand a plecat. Eu pe Amelia o tin numai langa mine, in fata mea.
Dar nici ea nu pleaca, ii e frica.
Ati avut o vacanta frumoasa in Ro.

Eliana, ai fost o nasica superba! Si ai o familie tare frumoasa! Si bravo ca reusiti sa faceti atatea impreuna! Vazut si pozele de la mare, foaaaarte frumoase!
Amelia nu o dezamageste pe Elena, si ea are aproape!!!13 kg, asta insemnand oscilare intre 12, 5 si 13( mai rarut arata 13)

Naty, ce mai zice Ioana de bebe? sau acuma e necajita cu gradinita si nu mai intreaba.. Saracuta de ea. Sa stii ca si Amelia face la fel, pana m-am prins ca la cresa ii amenintau ca daca nu fac aia sau cealalta nu vine mama sa ii ia. Si de atunci ii zic mereu ca eu o voi lua acasa indiferent de ce va face si cat va manca.
Adaptare usoara voua. Am vazut si pozele voastre, ce mare s-a facut Ioana, iar tu arati super!

Nature, ce frumos ca ati fost in Elvetia. Am auzit si eu ca e o tara de vis. Ce mai face Ilinka?

Pufy, felicitari pentru job! Cu baietii ce faci? bona sau gradi? Zici ca se bat din orice? Poze nu ai?

Lorena, ce repede cresc copiii altora. Parca nu demult ai nascut si deja cel mic umbla cu premergatorul. Nasoala experienta din Ro...

Anuska, si eu care ma gandeam ca atunci cand incep scoala e mai usor...

Danina, voi sunteti bravo ca pe langa toate cate faceti, mai reusiti sa va organizati si cate o vacanta mica.

Mihaela, spor la constructie mai departe! E un mare lucru sa iti vezi visul implinit. Am vazut pozele voastre. Vad ca asa si continuati cu traditia pozei cu pepenele. Frumos. Si ce copii frumosi ai! Dar ce silueta ai!

Cred ca am mai vazut si alte poze, dar nu mai tin minte, cert e ca ma minunez de fiecare data cat de mari sunt copiii nostri deja.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

LA MULTI ANI ! si de la noi pt toti cei sarbatoriti pana acuma!

Wauuuuuuu,ce m-am bucucrat ca am citit atatea si atata lume noua

MIHAELA,bine ai revenit la subiect...ti-am vizionat si eu copilaii,frumosi foc,sa va traiasca!

ELIANA,tu esti eroina mea,dar sti asta ca ti-am mai zis-o...copii ce sa mai zic,frumosi de mama-mama...Elena e favorita mea...curaj mamico sa mergi cu toti 3 la mare,dar vorba ta,nu era cinstit sa lasi bebei acasa


Noi nimic nou...doar ca m-am tuns eu...si am inceput munca,din cauza asta absenta asa de mare...acum iar imi schimb job-ul si sper sa am mai mult timp..macar in weekend.

Robert creste,la gradii e foarte bine...el deja are aproape 2 ani de cand merge,deci noi suntem fara plansete...el de fapt face urat cand nu trebuie sa mearga,imi zice"dar de ce trebuie sa stau acasa sambata sau duminica,eu vreau sa merg la gradii!!!"..ii place mult...acum am avansat la o clasa mai mare...deh,aici asa e sistemul...suntem cam ca la scoala...avem proiecte,chestii


DANIELA,hahahah,ce-am ras de pataniile Almei...nasol cu plecatul asta...si al meu facea dar eu l-am tot pedepsit si acum vad ca pricepe si macar ma anunta cand vrea sa mearga 3 pasi mai incolo....dar a durat ceva pana a inteles ca nu e voie sa plece de langa noi!!!


Ok fetelor,va pe toate,pe puiuti si sper sa apuc sa mai intru,sa urez si eu copilasilor vostrii cele bune!!!
Sa auzim numai de bine!!!




Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre: http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001
http://community.webshots.com/user/CRISMIR100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Gata... a inceput gradinita
Eu sunt fooooooarte fericita... mai respir un pic, daca sunt doar cu bb-ii... si mai invata si Elena diverse, pt. ca, recunosc, nu ma ocup cat ar trebui de ea... si nu prea pot acasa cu picii pe langa...
Ei sunt prea mici ca sa ii pot lasa in preajma ei cand picteaza, deseneaza, se joaca cu plastilina... iar programul de somn e acelasi la toti trei.
Sa-i las pe baieti singuri, ca sa stau cu ea cateva minute, in alta camera, iarasi nu pot pt. ca fac numai prostii in fiecare secunda...
Asa ca ... bine ca a inceput gradinita.


Concurs Danonino: www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cu%20inghetata%20din%20Danonino&page=1" target="_blank">el1 (Andrei) sau el2 (Mihai) ???


Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_andreianu spune:

Salutare fetelor si LA MULTI ANI tuturor celor care au facut deja 4 ani!

N-am mai scris de o groaza de vreme, cu toate ca nici pe aici vad ca n-a prea fost activitate decat recent. Ma bucur ca s-au reintors pe forum cateva mamici. ma gandesc la Mihaela, Aniela...

Ma bucur sa va citesc si sa aflu atatea despre cei mici.

Initial nici nu va mai gaseam, am crezut ca ati trecut subiectul la 4-12 ani...

Gata, s-au dus vacantele... Eliana, v-am vaut pozele din Grecia. Stiu ce inseamna trambalat cu pitici dupa tine. Adevarul e ca nici eu n-as putea pleca in vacanta fara ai mei pui...

Mihaela, felicitari pentru proiect! Ce mare s-a facut Andrei... si Alexia, o domnisoara in toata regula. Si eu am remarcat, ca si Lilia, poza cu pepenele.

Ana, ma gandesc mereu la voi cu bebe mic.
Raluca, felicitari pt fetita! Care e reteta?!
Dana, nasol cu Alma sa fuga asa. Stiu prin ce ai trecut. Am patit si noi cu cel mare la Disneyland... numai ca nu fugise de capul lui, ci eu l-am trimis dupa un baietel din gasca cu care eram... si cum ala fuge de nu se uita inapoi, s-a dus si el si cand l-a prins n-a mai stiut sa se intoarca... Am trait 15 min de cosmar!!!
Mirelusa, spor la serviciu si pupicei lui Robert.
Danina, e o scumpa Diana!

Bafta celor care au inceput gradinita. La noi a inceput de pe 2 sept.

Miron se descurca bine si ii place f mult de data asta. Are o educatoare draguta de data asta. Deja a invatat o poezie destul de lunga, stie sa-si scrie prenumele si mai nou e cu numaratul... ceea ce anul trecut nu voia deloc. Poate mai retineti ca nici nu voia sa vorbeasca cu educatoarea de atunci. Zicea ca e rea si ca il cearta mereu. ceea ce era si adevarat.
Il las toata ziua, adica la la 8,30 la 16,30.
Asa, pot sa ma ocupa de cel mic, care, Lilia, nu numai ca merge cu premegatorul, dar cutreiera toata casa in 4 labe si de vreo 2 sapt se ridica in picioare si numai asa ar sta... pana si la baie sta in picioare! se tine cu o mana numai. Mai cade el, dar acum a invatat smecheria si cade cu... efect.
Mai si bodogane... soptit asa: tati, a-tata, a-tati, sper bucuria lui taica-su. Ii mai iese si un ma-ma, dar eu zic ca e de plans asta, ca numai cand e suparat tare zice.

Cam astea cu noi...o sa incerc sa va pun si poze mai recente, ca nici de asta n-am avut cand...

Salutari si celor pe care nu le-am mentionat.

Va pup si mai apar.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Mitza biciclista cu Stefan Daniel (02 ian. 2008) si Miron Radu (06 oct. 2004)

Nazdravanii de sept-oct 2004 la 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Naty felicitari pt tetitza din burtica, sarcina usoara in continuare si acomodare cat mai rapida la gradi. Unde ai dat-o pe Ioana la ce gradinita?
Mi-as fi dorit si eu bb 2 dar nu e sa fie deocamdata ,mai stam un pic, sa mai fie si fata as fi ce-a mai fericita din lume.

Noi am inceput gradi de luni , cam trista a fost in prima zi. Au mai plecat colegi la grupa mare si ea s-a simtit abandonata si nu stiam de ce e asa tacuta si parca nu era ea, insa pe drum am lamurit lucrurile si a inteles.

Ma bucur ca au mai scris fete de care nu mai stiam nimic de ceva vreme si asa am mai vazut pitici mici si mari.




Danina si Diana - strengarita familiei

Poze 2006 DIDI -Terorista casei - 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Salut!

Eu in graba azi, revin mai pe seara.Astept din clipa in clipa sa se trezeasca Matei sa-i dau sa pape si in acelas timp trebuie sa apara si Stefan de la gradinita.
Am vrut sa salut fetele, anielas, Lilia care vad ca tot mai rar dau pe aici la toata lumea!
Si sa va arat pozele de la botez, le gasiti la semnatura!

Toate cele bune!

Ana - mami de Stefan (19 august 2004) si Matei (14 iulie 2008)
expozitia de lucrari
castelul de zapada

construim

"gradina de flori" - noi constructii
Alexandru Matei - poze - BOTEZ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anielas spune:

Saluty dragelor!

Ana- tocmai m-am delectat cu pozele voastre de la botez. Foarte dragutze si mi-a placut mult cum le-ai comantat. Sa va traiasca micul crestin...e scumpic foc, iar Stefan e m-a topit cu costumashul lui elegant.

Lorena- ma bucur mult ca lui Miron ii place acum la gradinita. hehe...ce repede trece timpul, mai ales privind din exterior...nu-mi vine sa cred ca deja prichendelul merge si incepe sa lege cuvinte

Mirela- felicitari pentru job...si te astept cu noi poze cu Robert cand ai timp

Eu sunt un pic suparici..ca nici nu a inceput bine gradinita si Inu deja a ragusit..si are o tuse seaca...speram si eu ca de data asta sa fie un pic mai imuna...asa ca plecam in WE cu inima stransa..sper sa fie bine.

Va pupic dulce si un WE cu mult soare .

Ania & Inutza (23 oct 2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59135" target="_blank">Inutza-sufletzelul nostru minunat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Buna fetelor!
Remember me?

Cu greu mai apuc sa intru pe aici....sunt ocupata cu serviciul, cu piticii.....si cu refacerea dupa turele de noapte...

Felicitari tuturor proaspetelor mamici de bb2 si burticilor cu bebici!

Ana felicitari pentru micul crestin!V-am admirat in pozele de la botez!

Mirela felicitari pentru job!Poze cu noul look nu ne arati?

Noi suntem bine, piticii sunt la gradi(Alesio) si la cresa(Nicolas), ....cel mic s-a adaptat destul de bine...mai sufera el inca de dorul meu(cu toate ca l-am dat inca de la 1 sept...)insa o face in tacere...si cand nu mai poate de dor mai scapa cate o lacrimioara razleata pe obrajor si merge si se lipeste de una dintre infirmierele care au grija de ei....
Alesio merge cu placere la gradi, cu el nu mai avem probleme deloc!
Eu sunt fff fericita ca m-am angajat aici unde sunt acum....simt ca job-ul asta mi se potriveste ca o manusa....asa ca merg cu muuulta placere la servici....si plec cu greu de acolo(nu stiu dk v-am zis sau nu, acum lucrez pe ambulanta, ca asistent medical).

Am pus si cateva poze cu piticii(de la ziua lui Nicolas) aici

Si sa nu uit: LA MULTI ANI TUTUROR PITICILOR CARE IMPLINESC 4 ANISORI!!!!!!!!

Mergi la inceput