Pepenasi de iulie-august 2008 (4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Nati si Jjovana "La multi ani!!" Multa sanatate si bnumai bucurii!!

Ralu, imi pare tare rau ca trebuie sa stea in ghips!! piciorusele sa treaca repede buba si sa fie o perioada pe care sa o uitati cat de curand!!!



Ana - mami de Stefan (19 august 2004) si Matei (14 iulie 2008)
expozitia de lucrari
castelul de zapada

construim

"gradina de flori" - noi constructii
Alexandru Matei - poze - primele zile din viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Ooo, aveti dreptate!
La multi ani NATI!
La multi ani JJOVI!

Multa sanatate va doresc, si sa va vedem mai des!

Capri - de Roxana am povestit eu mai devreme, la finalul capitolului anterior. Acuma e la mama ei unde nu are net, iar mama ei e vecina cu mine Rox ma tot ameninta ca ne intalnim in parc, da' nu prea reuseste sa iasa si dimineata... deh... e greu si cu copil si cu multi pitici la mansarda

Moama iar chitaie asta...


Anca mami de Eliza si Erika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella81it spune:

LA MULTI ANI Nati si Jjovana!Va doresc multa sanatate si bucurii alaturi de cei dragi!

www.flickr.com/photos/22873079@n04/2215811271/" target="_blank">POZE
ELLA mamica de Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

ana_a sunt perii speciale pt bebei din par natural

LA MULTI ANI NATI SI JOVANA! SA FITI SANATOASE SI VOIOASE!

ralu hai ca trec repede 3 saptamani. mare la fata! alexandra se uita zilnic peste cap - atunci cand nu sunt in fata ei, cand urmareste ceva ce eu nu vad, etc. de ce te ingrijoreaza asta?

mada mare la fata!





-------

Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca...

Minunea de la Doamne-Doamne 17.06.2008

Pozele Alexandrei

www.onetruemedia.com/shared?p=508af3efc5477841c88707&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">THE WEDDING DAY

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Ralu, sa va treca repede problemuta de la picioruse .

Anka, nu m-am prins . Neuronu stingher, mama draga... Pana la urma ce ai gatit? Io am bagat doar niste pulpe de pui la cuptor, cu cartofi si morcovi...

Caprioara, mami de Matei (07.01.2002) si de Ilinca (14.07.2008)
Povestea nasterii Ilincutzei, poze Ilinca si Ilinca si Matei
poze Ilinca, burtica, botez si altele
(cont abimami2008 cu parola de la mailul comun)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Anna multumim. Am vazut pozele de la botez f frumoase.
Ruxandra insanatosire grabnica la tot familionul, stii ca asa se intampla de obicei in weekend-uri in concedii The joys of motherhood mai ales cu doi e de ajuns unul din membrii sa fie bolnav ca se raspndeste rapdi virusul.
Ankuta vazut pozele, f ffrumoase.
Caprioara wow ce exciting incepe Matei scoala super, da e greu sa mergi cu ei la probat de haine.
Legat de mesajele pierdute aveam niste draci de numa ca am dat si copy zic sa nu le pierd da ce s-a blocat de tot s-a inchis si cand am dat sa paste nema mesajul. Grrr...
Violeta saraca, cumnata, nu stiu eu cu copii mei is ok da cand tre sa am grija de al altora parca nu am vazut bebe mic in viata mea ca na nu-i al meu si mi-e frica sa nu pateasca vreo ceva ca nu ii cunosc toate semnele ca la al meu.
Kimmy la mine se terminasera lohiile d eceva zile apoi a venit ceva ca un cm adik abundet rosu etc a trecut dupa vreo 5-6 zile la mine de obicei tine 7 zile si apoi dupa vreo doua saptmani am avut iar tot asa ca si ciclul da cum zici tu cateva zile apoi parca trecea apoi inca putin astept sa vad in continuare cand mai vine si cum.
Lily e greu tare dar va trece si perioada asta cu toate ca ai senzatia ca nu se mai vede luminita de la capatul tunelului. Pupici multi de incurajare.
Bujo si eu dupa prima nastere m-a durut la inceput si na am luat-o pas cu pas incet incet acuma dupa a doua nu am avut nimic a fost super ok de prima oara nu ma asteptam la asa ceva ma pregatisem ca na o sa fie mai hmm hmm dar a fost super ok din prima. Dubios...
Violeta asa pateam si la Ari cand era mica ca facea de iesea pe toate partile si uneori si daca am avansat la un nr mai mare la pamspersi pateam asa da na o sa mai fie accidente si ca de obicei nu pateam asa cand eram cu ea acasa ci exact cand eram in oras si nu aveam unde sa o schimb sau daca aveam era o intreaga aventura.
Dana asa e trece f repede timpul mie nu imi vne sa cred ca Ami are deja 2 luni parca ieri ma plangeam ca nu mai nasc.
Boti eu la ambele fete nu am dat atentie la faza sa nu le intre apa in urechi si nu am avut pb cu nici una. Super ca mergeti la aer curat.
Mada da ce te-a apucat draga mea? Pupici multi sa treaca starea asta.
Serenity curata cu putin alcool si atata nu pune pudra sau ceva, aici asa ne zice.
Adriana sa treaca depresiile si eu am fost cam down zilele astea da imi revin eu. Poze de la botez aici.
Kimmy multumesc mult. Ma bucur ca va place cum a iesit listutza.
Anaco da e normal sa le cada li se va schimba perisorul si asta cu, care s-au nascut cade.
Cristina si voi cu, conjunctivita la noi Ari a facut nu stiu de unde a reusit sa o ia si acuma ma chinui la ea cu picaturi si urla de numa cand ma vede cu sticlutza in mana. Deja e mai bine ca tre sa ii pun 48 de ore la fiecare 2 ore si apoi inca 3 zile la 4 ore.
La noi controlul de 6 sapt consta in niste intrebari legate de lohii starea generala mersul la toaleta etc si apoi palpeaza sa vada cum se retrag lucrurile si atata. Aici controlul intern numai la ginecologie daca ai ceva pb sau pt analize.
Oanaaaaa . Am vazut ca era albumul da nu erau si pozele fug sa vad. Multi pupici de la noi.
Dia hai ca esti simpatica cu u cu umlaut. Pupici la printesa mica si a mea scoate limba testeaza aerul creca. Imi place cand vb cu ea ca vb si ea si rade de numa la tine si duce mana sa te atinga ehhh ce frumos si ce repede trece timpul acusi sta in fund si imi arunca cereale in fatza.
Ella pupici de la noi speram sa rezolvi repede cu pc-ul sa scrii mai des.
Didi mai au perioade din astea bebeii si Ami are zile cand papa aiurea si putin si unele cand rupe biberoanele, depinde. Cat timp e activa energica si nu da vreun semn ciudat nu imi fac griji.
Anka eu nu mai zic nik de mancare ca mereu is in dilema ce sa mai fac. Ieri am incercat o reteta noua pt paste data de cumantu' din Italia si f usoara niste unt pus in tigaie topit aruncat niste somon din ala afumat ala subtire tare si scump calit putin pus piper peste adaugat paste amastecat pus smantana peste si iar amestecat si papat. Super bune mai ales gustul ala de afumat de la somon. Bine nu poti manca tare mult ca e f aromat somonul da iese tare bun as zis ca data viitoare pun si niste creveti.
Ca fapt divers eu zilele astea fac asa: azi - cartofi cubuletze la cuptor cu bacon si ceapa si condimente si langa pui cu sos de hrean si smantana, maine - orez cu rosii, ardel si ceapa plus pui cu sos ca fac de azi pt ambele zile, poimane - paste cu sos la cuptor si cascaval ras deasupra, raspoimane - cartofi prajiti si piept de pui la cuptor cu legume am din ala ca de sarbatori bucata mare rulata care numai o bagi la cuptor unsa cu toate mirodeniile. Cam asta e meniul zilele astea. Oricum la mine deja cand vine vb ce mancam mi se ridica parul pe cap ca parca ma invart in cerc cu felurile de mancare.
Ana ca tot ma tin sa-ti zic ma bucur ca esti mai activa.
Ok recuperat cap asta merg la urm.
Da pana am scris eu ati scris doua pagini deja.
Ralu uff pupici la printesa. Sa treaca repede cele 3 sapt intr-un fel bine ca e mica si nu se misca tare mult ca mai tarziu e mult mai greu.
Caprioara multumim transmis pupiceii printesa acu doarme adanc si mai suspina prin somn.
Maitreyi multumim.
Anka transmitei lui Roxana pupici de la noi si sa mai alunge din pitici ca nu is tare buni la casa omului. Distractiv cum e sa vad fetele la primul bebe cu pitici care mai de care si noi astea la bebe 2 total relaxate. Fetele la primul bebe o sa vedeti despre ce vb cand ajungeti la bebe 2.
Asa gata terminat si cap asta fug ca s-a trezit Ari.


de Ari si Ami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu79 spune:

Fetele, va multumesc mult de incurajari si de pupici. I-am dat pe toti Stiu si eu ca e mai bine acum decat sa fi asteptat pana e mai mare- mai ales ca i-ar fi deformat mersul, dar mi-e tare mila de ea (desi mi s-a spus ca nu o doare). Si duminica viitoare vom avea botezul- vorbim cu preotul sa o stropeasca doar ca nu are voie la apa. Trece si asta....

Maitreyi - si Mirunica se mai uita peste cap (nu neaparat dupa ceva ci si in gol) si eram curioasa daca e ceva ce fac toti copii. Ah, bine ai venit. Si eu sunt nascuta/crescuta in Iasi/Pascani si acolo am stat pana in 2001.

Pupicei tuturor

Ralu
mamica iubitei Miruna Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns truli-luli spune:

Anka legat de termometru zau ca nu am scos-o eu. Pe instructiunile termometrului meu digital asa scrie. La temperatura luata rectal spune "introduceti varful termometrului in anus cca 2-3 cm" Iar la cel cu mercur mi-a aratat pediatra cum sa procedez adica sa introduc tot varful termometrului pana la partea gradata si zau ca si aia are sigur 2 cm lungime si e chiar mai groasa decat varful termometrelor digitale.


poze Ana
varsta Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

CE am uitat...

NATI, JOVVI , LA MULTI ANI!!!! Sanatate, fericire multa si multe bucurii alaturi de bebei si soti!!!

ma duc sa pregatesc ceva de mancare...



Cristina
de Mihai Daniel (30.07.2008)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Gata s-au trezit amandoua le-am schimbat curatat ca ambele mi-au facut o surpriza si acuma una e la desene si gateste de zor la ea in bucatarie si cea mica e in bouncer se uita la ursuletii dansatori.
Pe mine ma striga biberoanele din chiuveta ca deja am adunat ceva bibe de la ambele da zau daca le aud. Am o lene de ma doare asa as si eu.
Da maine merg cu vecina din Londra la o sala unde am stat inainte ca am zis ca vrem sa mergem impreuna seara la sala ca singure nu facem nimic si ne tot plangem ca suntem Si sa va zic de ce m-am depresat weekendul asta ca m-au sunat aia de la colegiu sa imi zica "vestea buna" ca nu au nr necesar de studenti inscrisi la cursurile care vroiam eu sa le fac asa ca daca vreau imi pastreaza detaliile si ma anunta in primavara daca le oragnizeaza si ca in cateva zile o sa imi returneze si banii. Normal ca m-am depresat si pus pe bocit si apoi am vb la ILEX aia care ofereau cursurile ca is ale lor cursurile si se fac la colegiile locale si imi trimit formularul de inscriere sa il fac direct de la ei dar e la distanta deci tre sa invat de acasa si eu tare as fi vrut sa merg la colegiu ca acolo ma puteam concentra numai pe asta asa acasa cu tv/calc/juacrii care canta/sot si doi copii nu stiu cum m-oi concentra eu pe invatat ca si afara de acuma e rece si nu pot iesi in curte sa stau la masa in liniste. Na is aceleasi cursuri si etc da era mai usor sa merg la colegiu si sa iti explice cineva decat sa tocesc eu cartile da nu vreau sa astept ca daca la primavara nu le organizeaza iar? eu ce fac timpul trece si nu fac nimic. Oricum intr-un fel e si bine ca acuma de la 1 sept au lansat astia niste noi cursuri adik in alta formula au restructurat toate cursurile care le aveau si voi face astea noi acuma. Well na mi-am varsat si eu of-ul la voi.

de Ari si Ami

Mergi la inceput