Mamici anti-stress de ianuarie-februarie 2009 (48)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

jasmi, am pus eu model mai demult... L-am luat de pe aria de "Legislative"...

Raluca, in Iasi e nunta. Galati - Iasi, 4 ore drum cu trenul.

cristi, eu am tinut-o cu "nu" de doua zile incoace, restul lumii a tinut-o cu "ba da", ca fac eu din tantar armasar, ca exagerez, ca bla bla bla... Iubi a zis ca sta cu mine acasa, dar sora lui s-a suparat, si asa se bazase pe peste 100 de persoane si a ramas cu 25... Si inchiriase si local, pe urma a facut modificari de ultima ora si asa...

Acum, asta e, daca, Doamne fereste, se intampla ceva, vai de urechile rudelor, ce porcaieli o sa trag eu pe acolo... O sa am pe cine da vina, nu de alta... Poate nu le-ar strica o lectie, sa taca odata din gura si sa vada ca nu exagerez...

cu Daria Nandini de 6 luni+

Daria: "posedata de bine" (persana)
Nandini: "cea care se bucura de fericire" (hindusa)


Sa stai cuminte in burtica, sa te faci mare, c-apoi cuceresti tu lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Porumbita, vad ca iar ma doare burtica, dar asa difuz, ca niste zvacniri cand si cand. Stau in pat si scriu intr-o pozitie cat de cat confortabila. Abia asteopt urmatorul control si medicul meu revin din concediu saptamana viitoare. Ma duc direct, chiar fara programare, oriunde ar fi!!!!

Selene, eu nu m-as duce la nici o nunta!!!! Bebe e important, nu gura lumii!!!!

Bee19+
http://bd.lilypie.com/6jfFp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

selene - da dace e numai pt dat bani de ce nu trimiteti si voi numai plicul da sa stai linistita ?

ca oricum ai ceva probleme cu sarcina. si ce te faci dac in tren nimeresti langa un "parfumat" (ultima data cu trenu am stat 16 ore pe coridor din cauza la unu care putea de-ti muta nasu - macar am fost motivata sa-mi iau masina). si plus ca daca acolo sunt rude care te bat la cap - exact ce-ti lipsea tie.

22+ cu Traian Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanara23 spune:

uh...de-acu ...ieri ne-o dat banii si am si imnatriculat masina...cand ne-o trimite ea banii o sa lichidam la banca....
uf, da mi-a facut-o iar??? m-a pus pe drumuri pe caldura si sa-mi fac nervi???.....iar ea ne da telefon ca a vizitat Galeriile Ufizzi si ca l-a vazut pe David in marime naturala...NOSTIM NU?

hm...ar trebui sa informez si eu angajatorul....in scris ma refer...ca la noi fiind doar 3 persoane in birou...si eu prezint semne evidente de graviditate...e clar ca am "regim special", teoretic...

ioana

19+

puiutza mica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmi spune:

mersi tuturor pentru promptitudine!

Jasmi 17+ cu Vlad
way to go, BB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaAlexa spune:

Selene - da' pe tine de-asta te doare capu acu??? De ce zic diversele rubedenii??? Eu as zice sa stai linistita la tine acasa!! De ce sa dai vina pe cineva?? nu mai bine sa n-ai de plasat nici o vina??
Eu plec weekendu asta la Lacu Rosu s-o vad pe mama! (tata si fratioru din dotare n-au cum sa vina!)... Mi-e tare dor de ei, desi i-am vazut acu 2-3 saptamani!!! Cre ca intru in faza aia de melancolie totala si dragoste absoluta :)))))

22+ cu Matei Teodor

miscaretu lu' mama :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris2002 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Naty

iris merci, dar acum vorbeam de partea cu job-ul.

Am vorbit acum cu bona, nu vrea sa ramana ... incep cautarile la agentii . Tineti-mi pumnii!

Raluca, mami de Ioana - Alexandra (10.10.2004) si 20+
Ioana la 3 ani
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI



Scuze Naty, eu am pierdut faza aceea, cu capul in nori cum sunt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns edinutza spune:

Saluatare fetelor!!!

of ce rau imi pare pt voi!este greu sa va zic sa nu va stresati,dar asta este cel mai important acuma!

Nathy_este sigura treaba cu serviciul?iar cu bona cu siguranta ai sa gasesti!ieri am vazut un reportaj despre copii care sunt lasati la gradi ,ioi si saraci fisecare urla mai tare ca celalalt si parintii plecau distrusi si reporterita dupa 10 minute dupa ce au plecat parinti a intrat in clasa sa vezi tu fete zambitoare si toti se jucau,nici unul numai plangea,despartierea este doar grea!insanatosire grabnica pt Ioana!

Selene_ambitioasa mai esti!chiar crezi ca e nevoie de acest "experiment"sa te creada cineva ori ba?tu o stii pe a ta si gata!mai gandestete odata inainte de a pleca!

Flo_stai intinsa si relaxeazate,profita de odihna asta!

iar pt cele care nu se inteleg cu soacra sunt si eu printre ele!defapt eu imi doresc sa ma inteleg cu ea,dar nu se poate!ea e intr-o lume al ei si gata!Slava Domnului ca am un sot foarte realist care doar o suna vb cu ea pt ca este mama lui,dar nu de alta!hai sa nu le mai dam atata atentie,noi avem acuma familia nostra si asta este cel mai important!

Porumbita_nici eu habar nu am cati cm are colul meu!aici nimeni nu pomeneste de asa ceva!eu zic sa nu te stresezi,odihnestete cat poti si gata!important este sa nu fie deschis!

Carmen_succes la invatat!e greu ca mie una mi s-a facut memoria cat unui peste!eu ma dau cu crema ,dar asa cand imi aduc aminte!

16+

edi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns edinutza spune:

Ah si fetelor...mi-am simtit bobica ieri,am crezut ca sunt gaze la inceput si nu am vrut sa cred ca este ea sau el,dar acei bulbuci fini nu se mai opreau ,pana si cand m-am culcat tot am simtit si astazi la fel dar este ceva foarte finut,oricum minunat si deosebit!este o binecuvantare sa poti sa fii mama!


16+

edi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui edinutza

Ah si fetelor...mi-am simtit bobica ieri,am crezut ca sunt gaze la inceput si nu am vrut sa cred ca este ea sau el,dar acei bulbuci fini nu se mai opreau ,pana si cand m-am culcat tot am simtit si astazi la fel dar este ceva foarte finut,oricum minunat si deosebit!este o binecuvantare sa poti sa fii mama!


16+

edi
felicitari pt bb miscaret!!!


19S+sa fii alaturi de noi pana ne nastem sanatoase!

Mergi la inceput