Gravidute curajoase de Noiembrie-Decembrie2008(75)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Z_IULIA spune:

Sunt asa de racita!!!
Ma ustura ochii si imi curge nasul, as zace si pana ajung acasa mai e!Naveta ma omoara(70 km dus si intors).
Maine merg la eco, sa imi tineti pumnii. Sper sa-mi spuna ca e fetita ca asa imi doresc, nu ca as fi forte suparata daca ar fi baiat(s-ar bucura baiatul ca isi doreste mult un fratior).
Maine o sa va dau de stire despre bb meu.
Pupici la toate gravidutele !



Iulia 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

leloo - La multi ani, sa fiti sanatosi si fericiti cu totii!!
Intreba cineva de produse de baie...noi am folosit sanosan..
Cu spalatul lucrurilor noi de bebe, eu le spal...cine stie cum si unde stau in depozite, si cine pune mana pe ele, atat in depozit cat si in magazin... Eu zic sa le spalati, in special pe cele care intra in contat direct cu pielea lui bebe...
Cu garmastan, data trecuta m-am dat doar dupa ce am inceput sa alaptez si ma dureau sanii (rani, ragade), inainte de nastere nu. Trebuie?
Oricum mie, ranile de la sani, mi-au trecut cel mai bine cu lapte de mama, adica ce mai iesea din sani (la inceput, picura mult din sani lapte), dadeam pe mameloane..asta m-a ajutat cel mai mult. Mai mult decat garmastanul sau bepantenul.

Monica cu Andreea Ioana - 11 iulie 2007 www.andreeaioana.ro" target="_blank"> Poze
Povestea sarcinii si a nasterii


si 30+ Ana Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza spune:

Buna dragelor,

V-am spus eu ca saptamana asta nu am timp sa scriu. Acum am ceva momente libere. Nu am timp sa ma uit la celelalte capitole, dar citesc cele cinci pagini scrise pana acum.

Evenimentul a fost ok, dar nu extraordinar. De asta nu sunt multumita. Sunt perfectionista de fel si cu greu sunt satisfacuta de ceea ce fac in proportie de 100%.

Bravegirl, eu am dat comanda mamei saptamana asta de piftele si salata de vinete. Le-a facut saraca, dar nu m-am invrednicit sa ma duc sa le iau...Poate diseara.

Cherie ce soacra ai!!!

La multi ani, Lalelooo!


Madutza,Mariuca(17 Mai 2004) si Andreea (DPN: 30 Noi 2008)
http://community.webshots.com/user/padme_ami2003?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirtha spune:

Fetelor am reusit sa intru asa pe fuga fugilor sa va citesc. E clar ca trebuie sa recitesc si inca de la capitolul anterior.

Sunt frinta ,moarta pentru patrie si "omor". Ma doare capul , am ochii impaienjeniti , o ceata pe creieri mai ales in zona timplelor si am senzatia ca imi vine sa ma ridic de pe scaun, sa ma intind pe covorul din birou si sa ma tavalesc. Uite asa ca magaru" in praf !

M-a costat foarte mult escapada la Bucuresti - energie si volum de lucru - plus alte lucrari care nu au ramas pe loc doar pentru ca am fost eu plecata si pe care se pare ca nu mai pot sa le termin in acelasi interval de timp ca alta data.
Lipsa somnului din timpul noptii imi scade randamentul si "ma fura" la capitolul timp ceva de speriat.
Asa ca cele care intentionati sa lucrati cit mai mult - aproape de DPN - luati aminte. Vi se poate intimpla si voua.
Cautati solutii din timp daca vreti sa rezistati cit mai mult.
Am inceput sa iau calciu efervescent - asta este una dintre solutii la mine. Ginecul de la Buc. a fost de acord , i-am povestit ca am fobie de medicamente - intrind in categoria aceasta si vitaminele si mineralele - motiv pentru care a gasit o solutie super ciumeaga pentru mintea mea creata : calciu efervescent , una pe zi.Astea nu seamana a pastile ci cu un suc.
In citeva zile sper sa resimt ceva efecte la capitolul energie.Desi parca B - urile erau respobnsabile la capitolul acesta.

Revin maine cu un mesaj omenesc , sper sa nu va suparati !

PS. Malinas te-am uitat dintr-o nominalizare in capitolul trecut (ma gandesc ca uit iarasi si gandul asta nu imi da pace)si vroiam sa imi cer scuze. Multumesc pentru felicitari .Numai bine si tie.

Edit : Leeloo La multi ani , sanatate si noroc !

Mirtha 32+ Eva
http://community.webshots.com/album/565533323SncafB?start=0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Eu am inceput sa ma plictisesc acasa. Ce Canuta-om-sucit sunt, ba ma vait de oboseala, ba de plictiseala .

Bebecris, Garmastanul se da si inainte de nastere, la inceputul lunii a 9-a eu as zice ca este bine sa incepi. Eu o sa incep dupa nastere pentru ca este bb2, a muncit Ana la desfundat canale 1 an de zile.
Ce nasol ca nu ai scapat de vergeturi. Eu ce sa mai zic, dau si acum pe burta sarguincios, dar am si pe sani multe, multe, si pe fund, coapse, chiar si intre picioare mi-a aparut una . Se numesc medalii de mame.
Simona, ma bucr ca te vad activa. Am remarcat ceva la alt subiect Carmendu scria ca a inceput injectiile pentru maturizarea plamanilor din saptamana 27, oare nici aici nu se potrivesc parerile doctorilor.
Mirela_1 sunt cateva seturi 100% bumbac, este unul de 7 piese (Kit naissance fille ou garçon 7 pièces PRIX MINI), inca unul care are 5 piese cred si doar bluzita de exterior este flausata (Kit naissance contenant les 5 pièces), si toate seturile cu body sunt din bumbac. Eu in final nu am luat nimic de pe LR ca nu aveau marimile pe care le vroiam, dar poate acum sunt disponibile, l-am trimis pe sot la Obor si a luat hainute dragute cam la aceeasi bani.

Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana (18.12.2004) si Minunea din burtica 26+
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Otilia, merci, acum am vazut si eu, trebuia sa caut mai bine.
BraveGirl, cat a costat transportul?

Mirela 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss703 spune:

Ceau burticile !
Tocmai mi-au venit mesterii sa-mi zideasca un geam la balcon ca sa putem pune termopanul...a inceput distractiaaaa : schimbat geamuri , pus parchet , izolat exterior bloc si zugravit interior apartament ... dar stiu ca trebuie , sincer daca nu aparea bebelina nu faceam toate astea ( mai bine mai dadeam o fuga prin Italia sau Austria ..of ca numai la distractii ne-a fost gandul si acum tre sa devenim parinti responsabili ), Andy ,Ramo parca si voi tot cu asta "va distrati"
Babyzapi ce frumos din partea ta ca strangi fetele din Bucuresti la intalnire , ce mult mi-ar place sa pot veni si eu dar... 600 km sunt preeea multi pe drumurile din Romania ...as avea o rugaminte daca se poate si va intalniti : faceti niste poze cu voi la intalnire si puneti-le in contul comun sa le vedem si noi (cele de la mica sau mai mare departare)

Criss 28+
http://community.webshots.com/user/criss703

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

Hello, Burtici!!!

Eu am lipsit zilele astea, desi v-am citit cu un ochi de cate ori am avut putin timp, pt. ca am avut o gramada de treburi de rezolvat si pt. ca am piticul dupa mine pana luni, cand o sa inceapa gradinita! De saptamana viitoare o sa intru in prenatal, de-abia astept sa mai respir si eu!!!

Elilov, La multi ani cu multa intarziere si cu pareri de rau ca am ratat petrecerea!

Leeloo, La multi ani si tie si multa, multa sanatate !!! Felicitari ca te-ai dus, in sfarsit, la dentist!!!

Otilica, of, ce nasol ca si-a rupt Ana piciorusul...si tocmai acum! Imi dau seama cat de greu iti e, saracuta de tine!!! Bine ca n-a fost mai rau, macar atat! Dar cum naiba s-a intamplat??? Educatoarele unde erau?


Andy, si voi cu renovatul? Uf...eu nu mai pot, nu mai am rabdare, parca nu se mai termina!!! Mai avem de pus podelele si asteptam mobila, dar mi se pare inca atat de mult...eu m-as muta maine!

Diamisha, legat de taticii care "nasc" si ei, cot la cot cu mamicile, o sa imi spun si eu parerea, dar mai pe seara, dupa ce culc piticul. Acum nu am timp sa scriu cam tot ce vreau, asa ca mai bine o las balta deocamdata! In mare, sunt de acord cu tine !Vreau detalii de la curs!!!

La intalnire as veni si eu, sper sa am timp, mi-ar placea sa va cunosc!

Pe Babyzapi am cunoscut-o deja, este o draguta si are o burtica de toata frumusetea! Dupa ce am plecat de la Medlife, pt. ca si doctorita noastra este graviduta, fiica-mea a concluzionat: "toate tantile de la menlife au bebelusi in bulticile lol"

Dea, si eu ti-am simtit lipsa, ma bucur ca ai revenit in forta! Cat despre problemute, lasa, nu fi trista, o sa vezi ca se vor rezolva toate si ca cel mai important lucru din lume este ca bebe sa fie sanatos!


Mav, frumu ca de obicei, mi-au placut pozele!

BraveGirl, super, super rochita!!! Da; tu esti PREA SLABA, am zis!!! Si nu sunt invidioasa , sa stii!

Mirtha, felicitari pt. vestile super de la eco! Da' nu ne zici mai multe? Ce greutate are Eva acum? Ce-a mai zis dr. despre spital? Se deschide sau nu aripa noua pana luna viitoare?


Gata, mi-am consumat energia. Am mai vrut sa scriu ceva, dar am uitat! Revin! Nu mai scrieti asa mult , ca nu-mi place cand raman de caruta !





_

Diana, mamica Domnisoarei Nasturel
Dialoguri strumfesti


Tudor Stefan 29+



Asa creste bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mirela_1

Otilia, merci, acum am vazut si eu, trebuia sa caut mai bine.
BraveGirl, cat a costat transportul?

Mirela 24+


Costa cam 5% din valoarea comenzii, la care se adauga inca o taxa fixa de aprox 5-6 euro. Vezi ca explica fetele la Femina intim ca sunt si niste coduri de reduceri.

==========
Corina 27+
My baby
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Merci, Brave, ma uit si pe Femina.

Fetelor sunt si eu in clubul burticilor care-si renoveaza casele. Miercuri vin mesterii. Nici n-am inceput si eu abia astept sa termine.

Mirela 24+

Mergi la inceput